Dnes nám to vyhrála třetí lajna, říká spokojený Petr Bezouška

Michal Veselý • 12.10.2008

V s e t í n – Vynikající utkání v bouřlivé atmosféře sehráli hokejisté Valašského hokejového klubu, soupeř z Pelhřimova si na dlouhou cestu s sebou odvedl devět branek. Na Lapači byl viděn třetí debakl v rychlém sledu. Jednou nadělovala Opava, dvakrát byli spokojeni domácí. Naposledy v neděli večer, kdy zdolali Spartak Pelhřimov 9:3. Premiérový start v zelenožlutém dresu si odbyl obránce Petr Bezouška. A byl to vydařený debut. Dvaadvacetiletý bek sice byl u bleskové branky hostí, ale hned ve druhém střídaní vyrovnal na 1:1. Od té doby byl na ledě Vsetín jasný vládce a vítězství si pohlídal.

Ve Vsetíně je mladý bek téměř od začátku sezóny, ale do zápasu nemohl dlouho zasáhnout. „Problém byl v tom, že jsem udělal přestup z Valmezu do Vsetína, ale ještě předtím jsem byl v Ostravě. Podle řádu se měsíc nesmí udělat žádný přestup. Tak jsem jen trénoval a čekal, až budu moct naskočit. Už mě svrběly ruce, chodil jsem na každý domácí duel a moc jsem se těšil,“ říká úvodem vsetínský bek. „Měl bych tady hrát celý rok, co mám zprávy, tak jsem hráčem VHK. Já tady bydlím, mám tady práci, znám tady kluky. Je to za odměnu tady hrát, jsem maximálně spokojený,“ doplňuje hráč, který se po kluzišti prohání s třiadvacítkou na zádech.

Takový start by si přál asi každý, první střela na branku, první gól. Předtím však Bezouška asistoval u první branky hostů. „První střídání a hned jsme dostali branku, v dalším nástupu na led jsem ale naštěstí hned skóroval. Byla to branka s štěstím. Ašer tam šikovně zaclonil a možná to i trošku tečoval, každopádně jsem byl označen jako střelec branky já,“ objasňuje Bezouška.

„Pelhřimov naše třetí lajna přejela, byl to jejich zápas,“ chválí útok Vaněk-Klabačka-Ašer vsetínský obránce. S tím se nedá než souhlasit, třetí vsetínská lajna byla hned u sedmi branek. Stejně to viděl i vsetínský lodivod Viktor Hlobil. „Naše trpasličí lajna hrála skvěle, musím ji opravdu pochválit.“ Centr Václav Klabačka zaznamenal 5 bodů (1+4), Daniel Vaněk 3 body (1+2) a Jakub Ašer 4 body (2+2). „Od druhé třetiny jsme přidali na důrazu a začalo to tam padat. Chytla se třetí lajna, na co šáhli, to jim tam spadlo. Dneska to rozhodli oni. My chceme vyhrát hlavně doma, před takovými lidmi se musí bojovat, tady nejde vypustit zápas. Výkony jdou nahoru, byla to jen otázka času, než si to sedne. Tady je dobrý tým, myslím, že to bude dobré, určitě chceme hrát play off,“ konstatuje závěrem Petr Bezouška.