Další kolo v mládežnických kategoriích za námi

David Škabraha • 12.02.2008

V s e t í n – Uplynulý víkend se pro vsetínskou mládež nesl ve znamení klání s třineckými Oceláři. Od šestých až po deváté třídy soupeřily kluby z Valašska a nejkrajnějšího východu Moravy na dvou stadionech. Na Lapači se utkaly šesté třídy se sedmými, kdy šesťáci sešrotovali třineckou ocel 10:2. Sedmá třída již nebyla obdařena takovou dávkou štěstí jako jejich mladší kolegové, hosté jim uštědřili porážku 3:6. Osmáci s deváťáky navštívili město vyhlášené svými ocelárnami. Mladší z dvojice týmů pokořili soupeře 2:1 a po mači deváťáků se oba celky rozešly svorně, za konečného výsledku 3:3.

8. a 9. třídy, trenér Ladislav Maršalík

9. třídy – HC Oceláři Třinec – Vsetín 3 : 3

Zelenožlutí deváťáci si další kolo soutěže odbruslili v poměrně nedalekém Třinci. Oceláři si v tabulce drží místo více než čestné, aktuálně se totiž pyšní celkovou třetí příčkou. Valaši na své konto prozatím nasbírali třináct bodů, jenomže stejnou kořist nashromáždil také tým Třineckých a Vsetín si drží druhou příčku jen díky lepšímu skóre.

„Zejména výborné výkony brankářů daly vzniknout spravedlivé remíze, i když šance vznikaly na obou stranách.“ Tolika slovy zhodnotil víkendové klání trenér Maršalík. Nelze ho sice označit za stoprocentně úspěšné, jenomže ani zlým jazykům nedovoluje spravedlivá remíza vsetínské devítky hanit.

8. třídy – HC Oceláři Třinec – Vsetín 1 : 2

Chlapci z osmých tříd cestovali stejně jako devítky směr Třinec a čekal je duel s domácím klubem. Ten jim hosté i přes jejich nepatrně horší postavení v tabulce zpečetili porážkou 1: 2 na domácím ledě a Ocelářům zbyly jen oči pro pláč. Jmenovitě se o góly Vsetína postaral Stodůlka a do konce zápasu jej ještě stihl napodobit Motloch.

Utkání, které spadalo do dění ve skupině „J“ se většinou zdálo být záležitostí zelenožlutých a tak mnohdy z myslí diváků vyplývaly závěry o jejich jasné převaze. Ta ale netrvala věčně a Třinec nedal soupeři nic zadarmo! „Větší vůle po vítězství ale rozhodla“, prohlásil po utkání trenér Maršalík.

6. a 7. třída, trenér Miroslav Kubo

7. třída - HC Vsetín – HC Oceláři Třinec 3 : 6

Sedmé třídy se stejně jako šesťáci utkali s celkem Ocelářů Třinec, avšak oproti spoluhráčům z vyšších ročníků zde panoval větší respekt k soupeři. Mohl za to propastný rozdíl v tabulkovém umístění – Vsetínští se octli až u jejího dna a z tábora zklamaných vzhlíží k Třinci, jenž se hřeje šestnácti body na druhé příčce.

Závěry, které lze učinit z tohoto možná až propastného rozdílu mezi oběma kluby Vás mohly dovést až k malému soukromému předpovídání výsledku. Málokdo by si pomyslel, že Třinečtí si z Lapače neodvezou ani bod, ale i kdyby se někdo takový našel, hosté jeho optimistické představy proměnili v krutou realitu!

6.třída – HC Vsetín – HC Oceláři Třinec 10 : 2

I šestým třídám byl přidělen stejný soupeř jako všem ostatním – Třinec. Ten vjel na vsetínský led přímo z nemilé pozice outsidera skupiny a v souboji s druhými Valachy mohli své okolí jen překvapit. Jak je patrno z výsledku, překvapení se nekonalo a mužstvo ze samého propadliště tabulky odjíždí nazpět domů s prázdným ranečkem.

Desátá pozice Třineckých není takovou tragédií, jak se může na první pohled zdát. Ti, kteří v celkovém hodnocení momentálně sídlí taktéž ve spodní polovině tabulky, shromáždili doposud třeba jen dva či šest bodů. Taková ztráta nic neznamená a vyrovnanější souboj by mohl Třineckým co nevidět přinést první body. Pokud bychom se měli zamýšlet nad Vsetínskými, těm stačí udržet si dosavadní druhou pozici, nebo si popřípadě ještě vybojovat stupínek nejvyšší.

Předchozí články o mládeži:

Úspěšné tažení proti horníkům z Havířova (28.1.2008)

Plná úspěšnost jen u šestých tříd (23.1.2008)

Mladíci znovu na koni! (14.1.2008)

Mladíci opět v boji, z drtivé většiny vítězně (7.1.2008)

Šesťáci vybojovali v mezinárodním turnaji první místo (29.12.2007)

Šesťáci ve finále ostravského turnaje vyzvou brněnskou Kometu (29.12.2007)

Jak si stála vsetínská mládež ve víkendových bojích? (18.12.2007)

Ohlédnutí za víkendovými úspěchy mládeže (10.12.2007)

Víkendový úspěch mládeže zkalila jen prohra sedmáků (28.11.2007)

Radost z vítězství se vyhla jen osmým třídám (19.11.2007)

Dnes v 16:00 | Jun.