Šesťáci ve finále ostravského turnaje vyzvou brněnskou Kometu

Lukáš Bajgar • 29.12.2007

Zimní stadion Sarezy Ostrava hostí od 27. prosince 1. ročník mezinárodního turnaje žáků 6. tříd s podtitulem O pohár starosty městského obvodu Ostrava – Poruba. Krom pořádajícího celku se o cennou trofej uchází dalších sedm týmů: městský rival z Vítkovic, Vsetín, brněnská Kometa, slovenští Zvolen s Trenčínem, pražské Letňany a němečtí Lední medvědi z Berlína. První dva dny přinesly velice atraktivní boje a nejeden divák uznale přikyvoval nad kvalitou klání hlavou. Bez ztráty kytičky se do finále probojovala Kometa, která své soupeře jednoznačně přehrává. Soupeřem jí bude žlutozelený tým z Valašska. O bronzovou medaili budou válčit oba ostravské celky a v zápasech o umístění mohou diváci shlédnout mezinárodní konfrontace.

Hokejový turnaj otevřela domácí Sareza utkáním se Vsetínem ve skupině A, kterému podlehla rozdílem dvou branek 2:4. Vyrovnanost první skupiny dokazují především výsledky, v nichž pouze jednou nějaký celek zvítězil rozdílem větším než tři branky, a to když si Valaši poradili se Zvolenem 5:1. Ve druhé skupině jednoznačně dominovala Kometa Group, která pokaždé vsítila alespoň osm branek, a to i nejsilnějšímu týmu severní Moravy, Vítkovicím. Zaslouženě se tak Brněnští probojovali do sobotního finále, ve kterém vyzvou rovněž neporažený Vsetín.

Zpestřením pro mladé hráče zajisté byly dovednostní soutěže, které v mnohém připomínaly ty v o něco slavnější All-star game kanadskoamerické NHL. Nejrychlejším bruslařem se stal domácí Tomáš Trefil, který ve finále o dvě desetiny sekundy porazil brněnského Pavla Jenýše. Brankářské kvality naplno zase předvedl vsetínský Vlastimil Hak, jenž ve finále o jedinou inkasovanou branku porazil vítkovického Davida Mece. Rovněž disciplínu nejlepšího střelce ovládli Vsetínští, jmenovitě Vojtěch Vašíček. Soutěž přesnosti patřila jako jediná cizincům – zvolenský Matěj Majerík mířil nejen že nejpřesněji do připravených terčů, ale i nejrychleji a o dvě a půl sekundy porazil něměckého Jonase Müllera.

Výsledky skupiny A

HC Sareza Ostrava – HC Vsetín 2 : 4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
8. Vašík (Pěnčík), 39. Gřeš (Gelnar) - 5. Zetocha (t.s.), 6. Grygar (Ščotka), 22. Abdul (Ščotka), 36. Zetocha (Kuchařík)

HC Letci Letňany – HKm a.s. Zvolen 3 : 5 (1:0, 2:1, 0:4)
Branky a nahrávky:
13. Neuman (Honetschläger), 17. Polyanychka (Jaroš, Novák), 27. Polyanychka (Jaroš) – 24. Ondris (Tatár), 32. Tatár (Meliško), 34. Tatár (Halama), 37. Novodomec, 43. Jakubík (Tatár)

HKm a.s. Zvolen – HC Sareza Ostrava 3 : 4 (2:0, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky:
3. Urgas (Filkus), 15. Meliško (Urgas), 44. Ondris (Majerík, Slatinec) – 16. Pěnčík, 23. Pěnčík (Tkáč), 27. Havránek (Klempár), 29. Pěnčík

HC Vsetín – HC Letci Letňany 2 : 2 (2:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
2. Focrh, 7. Děrkas (Abdul) – 1. Jaroš (Polyanychka), 17. Jaroš (Janda)

HC Sareza Ostrava – HC Letci Letňany 4 : 1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
7. Gřeš (Gelnar), 12. Gřeš, 37. Gelnar, 39. Csomor – 33. Kroh (Jaroš)

HC Vsetín – HKm a.s. Zvolen 5 : 1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
4. Abdul (Focrh), 10. Hořanský (Žabčík), 22. Abdul, 37. Mikula (Tydlačka), 38. Vašíček (Mrnuštík) – 39. Tatár (Novodomec)

Výsledky skupiny B

Dukla Trenčín – HC Eisbären Berlin 0 : 2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
7. Filin (Ratajczyk), 10. Wagner (Noalu)

HC Vítkovice Steel – HC Kometa Group, a.s. 2 : 8 (1:3, 0:1, 1:4)
Branky a nahrávky:
11. Laryš (Rimmel), 31. Rimmel (Laryš) – 4. Zbořil A. (Voškeruša), 8. Garčic (Štancl), 12. Zbořil A., 30. Zacha (Zbořil A.), 33. Garčic, 33. Zbořil A. (Zacha), 38. Zacha (Zbořil A., Voškeruša), 43. Zacha (Zbořil A.)

Eisbären Berlin – HC Vítkovice Steel 1 : 2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
22. Wagner (Joecks) – 42. Smrčka (Rimmel), 44. Schwarz (Kafka)

HC Kometa Group, a.s. – Dukla Trenčín 8 : 1 (4:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
6. Zbořil A (Zacha, Zbořil J.), 11. Tichý (Zacha), 12. Boltvan (Jenýš), 14. Štancl (Garčic), 19. Zbořil A. (Nossek T.), 23. Garčic, 38. Zacha (Zbořil A.), 44. Jenýš – 14. Mokrohajský

HC Vítkovice Steel – Dukla Trenčín 5 : 2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
9. Kafka (Illéš), 12. Adamík (Kafka, Schwarz), 22. Kafka (Illéš), 24. Smrčka (Rimmel), 45. Trčka (Rudl) – 6. Špankovič (Mokrohajský), 21. Briestenský (Kasala)

HC Kometa Group, a.s. – HC Eisbären Berlin 9 : 3 (4:2, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky:
10. Svoboda (Nossek T.), 11. Boltvan (Jenýš), 15. Zbořil A. (Garčic, Vlček), 15. Jenýš (Štancl), 21. Zacha (Zbořil A.), 27. Zbořil A. (Švejda), 36. Zbořil A. (Zacha), 39. Zacha (Zbořil A.), 42. Zbořil A. (Zacha) – 1. Konopatzki (Preis), 4. Konopatzki (Filin), 31. Filin