Prohráli jsme, ale se ctí, nevěší hlavu Lukáš Vrba

Filip Bazala • 03.11.2013

Valachům byla na venkovních hřištích utnuta vítězná šňůra v Hodoníně, kde bylo k vidění velmi pohledné utkaní. Ve vyrovnaném zápase by více slušela utkání remíza, ale tu domácí nepřipustili a brali nakonec všechny body za konečnou výhru 7:4. „Bylo to hezké utkání s nepříznivým výsledkem pro nás. Sice jsme prohráli, ale z ledu jsme šli se ctí,“ hodnotil utkání Lukáš Vrba, jenž si v zápase připsal svou letos první trefu.

Lukáši, jak hodnotíte zápas s Hodonínem?
Řekl bych, že to bylo hezké utkání s nepříznivým výsledkem pro nás. Škoda, že jsme ztratili body, protože jsme myslím hráli dobrý hokej. Sahali jsme po bodech, dali jsme venku čtyři branky, s čímž se venku dá vyhrát, ale mockrát jsme inkasovali.

Zápasu by více slušela remíza, souhlasíte?
Myslím si, že ano. Bohužel to ale remíza nebyla, takže nemá cenu se k tomu nějak vracet.

Proč myslíte, že se to nepodařilo?
Možná trochu náš nedůraz před brankou. Měli jsme si vzít ponaučení z toho, jak to hrál Hodonín. Všechno cpali do branky a šli za tím. Hráli to dobře a bylo to účelné.

Byla branka na 6:4 už rozhodující?
Vždycky jsme se brankou přiblížili skórem k soupeři, ale ihned v zápětí jsme zase inkasovali. To nás trochu srazilo. Kontaktní branky nás měly nakopnout, ale neplnilo to ten účel. Takové branky pak byly k ničemu, když jsme ihned vzápětí inkasovali.

Vstřelil jste letos svoji první branku, která byla poměrně kuriózní. Jak se puk dostal do brány?
Říkám to od začátku sezóny, já bych netrefil ani vrata od stodoly. Letos mi to zatím prostě nejde. Mám puk mezi kruhy a možnost dobře vystřelit, ale já to nedám. Branka s Hodonínem může vypadat jako šmudla, ale na tréninku to zpoza brány ze strany zkouším. V zápase s Hodonínem to vyšlo.

Lukáš Vrba měl ke skórování více příležitostí, ale ujalo se až překvapivé nahození zpoza brány.

Opět jste předvedli venku dobrý výkon, zatímco doma to až tak nejde, čím to?
Těžko říct, vůbec nevím. Loni to bylo obráceně. Kdyby člověk věděl, čím to je, tak by to tak hrál.

Na čem musí tým ještě pracovat?
Vždycky je na čem pracovat. I když se vyhrává, tak by se mělo stále makat, protože jakmile se poleví, projeví se to i ve výsledcích. Proti Hodonínu jsme prohráli, ale myslím, že to byl dobrý hokej a z ledu jsme šli se ctí. Když budeme takto hrát i nadále, budeme vítězit. Pokud prohrajeme, tak aby aspoň náš herní projev nějak vypadal.

Jak jste spokojen se svými výkony?
Já bych řekl, že se to začíná zvedat. Ze začátku to nebylo ono. Pomalu jsem se rozjížděl, nebylo to optimální, chyběl mi takový ten herní klid. Fyzicky se cítím výborně, ale zprvu jsem na ledě byl trochu nervózní. Nešlo mi to tak, jak jsem si představoval, ale snad už to půjde jen nahoru.

S kým si v obraně nejvíce sednete?
Mně je to osobně jedno, tam kam mě trenér postaví, tak tam budu hrát. Obránce dnes musí umět hrát na obě strany a je jedno koho do dvojice dostane.

Na Vsetíně jste působil už loňskou sezónu, letos jste zkoušel štěstí před sezónou i v Berouně. Co tam nedopadlo?
Nechtěl bych to nějak rozebírat, prostě to nedopadlo dle mých představ a asi ani podle představ vedení. Proto jsem zase zpátky na Vsetíně.

V příštím kole vás doma čeká Přerov. S čím do zápasu půjdete?
Myslím si, že Přerov je mužstvo, které hraje hokej. Nám se s takovými soupeři hraje dobře. Musíme dobře bruslit, poctivě bránit. Pokud budeme hrát dobře jako v Hodoníně, tak můžeme uspět. Je jedno jestli hrajeme doma nebo venku, myslím si, že hrajeme dobrý hokej a můžeme proti Přerovu bodovat. Zápasy s Přerovem bývají dobré a věřím, že si fanoušci přijdou na své.

Jak byste pozval fanoušky na další zápas s Přerovem?
Ti co byli s námi v Hodoníně, ochutnávku dostali, i když jsme prohráli, tak hokej byl dobrý. My budeme chtít potvrdit výkon ze zápasu a jen ho proměnit proti Přerovu ve vítězství. Tím bych chtěl fanoušky pozvat na středeční hokej, bude to dobrý zápas, uděláme vše pro to, abychom vyhráli a fanoušci ať se hlavně přijdou pobavit.