Branko Radivojevič se těší na extraligu a zdůrazňuje: Hlavní je podpora diváků!

Václav Trávníček • 27.07.2004

V s e t í n – Je mu čtyřiadvacet let, obléká dres Philadelphie Flyers a ve tváři je podobný na vsetínského beka Frola – Branko Radivojevič, čtyřiadvacetiletý obránce Philadelphie flyers. Do zámoří odešel už v juniorském věku a ve své vlasti odehrál jedno jediné utkání. A dlouho asi ani nesehraje další – v případě výluky NHL je ochotný pomoci valašskému klubu.

Radivojevič odehrál loňský ročník NHL v dresu Philadelphie Flyers, kam před sezonou přestoupil z Phoenixu. „Letci mají lepší tým, než Kojoti,“ míní čtyřiadvacetiletý rodák z Pieštan, „s Philadelphií jsme se dostali daleko ve Stanley cupu, chybělo nám vyhrát jeden zápas a byli jsme ve finále, škoda,“ dodává.

Dnes je však situace jiná. NHL hrozí stávka a mnohé nasvědčuje tomu, že se nejslavnější hokejová soutěž na světě na podzim nezačne. V tom případě by Branko oblékl dres HC Vsetín.

V případě stávky NHL jste se dohodl se Vsetínem, co vás k tomu vedlo?
V případě stávky v NHL jsem byl rozhodnut působit v české extralize. Ze Vsetína to mám odtud blízko domů, do Trenčína. To je velká výhoda. Takže jsme to pak přes manažera vyřešili.

Nelákalo vás hrát v mistrovském Trenčíně? Má se tam sejít docela zajímavá sestava…
Jednal jsem i s Trenčínem. Rozhodoval jsem se právě mezi Trenčínem a Vsetínem. Nakonec jsem se rozhodl pro kvalitnější soutěž, a tou česká extraliga určitě je. V případě lock-outu tady budu mít jednoznačně lepší přípravu, než ve slovenské extralize.

Měl jste o Vsetínu nějaké reference?
Mluvil jsem hlavně s Bobo Stantienem, který bydlí v sousední Dubnici. Já se se spoluhráči teprve seznamuji. Osobně se znám jenom se Stantienem, Kleslou a Čechmánkem. Parta tady bude určitě dobrá, i hokejově to vypadá dobře. Snad se nám v průběhu sezony bude dařit.

Víte o tom, že tady vládne spíš rodinná atmosféra?
Ve Vsetíně je hokej jasně sportem číslo jedna. Hlavní je, aby diváci tady dokázali vytvořit výbornou atmosféru, podpořili mužstvo. O tom to je. A parta je tady opravdu dobrá.

Kdybyste ocenil procenty pravděpodobnost, že začnete ligu tady ve Vsetíně – kolik by to bylo?
Myslím si, že na 99,9 procent. Podle toho, co jsem slyšel naposledy, jsou obě strany hodně daleko od nějaké dohody. Lock-out určitě bude. Myslím, že pokud ne celou sezonu, tak minimálně do prosince.

Jestli se nemýlím, vy jste doposud nesehrál v české nebo slovenské extralize jediný zápas?
Jeden ano. Předtím, než jsem jako sedmnáctiletý odešel do Kanady, stihl jsem jedno utkání za Duklu Trenčín ve slovenské extralize. Jeden zápas už mám tedy za sebou. Ale česká extraliga je pro mě nepopsaný list. Je jednou z nejlepších soutěží v Evropě. Teď se navíc vrací spousta hráčů z NHL. Je to pro mě nová výzva a docela se už těším.