Máme přetlak útočníků, v přípravě se rozhodne, má jasno trenér dorostu Konečný

Redakce • 27.07.2018

Dorostenci se podobně jako muži a junioři už připravují na sezonu na ledě a podobně jako u juniorů trénuje na ledě spousta hráčů. Přetlak je hlavně v útočných řadách, kde trenér Lubomír Konečný má z čeho vybírat. „Mezi šesti-sedmi klukama to mám v hlavě padesát na padesát, a právě v přípravných zápasech se o nich bude rozhodovat. V nich se ukáže, kdo zůstane a bude na Vsetíně působit,“ říká trenér po první týdnu na ledě.

Trenére, jak v těchto dnech probíhá příprava dorostu na novou sezonu?
V pondělí jsme zahájili přípravu na ledě. Tento týden jsme rozdělení zhruba po patnácti na dvě skupiny. Od příštího týdne by měli kluci chodit na led už společně. První týden jsme se zaměřovali hlavně na to, aby si kluci zvykli na výstroj a ten druhý týden už chceme více trénovat kondici a rozjet to naplno, jelikož nás čeká turnaj v Přerově, takže ať jsou na to kluci připraveni.

Podobně jako u juniorů, tak i dorostenců trénuje na ledě téměř čtyřicet. Kdo všechno trénuje?
V současné chvíli máme šest brankářů s tím, že Lukáš Vilém spadá do nižšího ročníku, ale výkonnostně je schopný trénovat s námi. Co se týče beků, tak jich trénuje osm s tím, že ještě jeden by měl přiskočit tento týden. Dva obránci jsou tady na zkoušku a jinak jsou to kluci z minulého roku. V útoku je velký přetlak. Sám ještě nevím, jak to přesně udělám. Jsou tam i kluci z žákovských kategorií. Také kluci, co hráli minulý rok extraligu mladšího dorostu, ale i ti co byli na střídavé starty nebo na hostování. Jsou tady i někteří kluci z Rožnova a Brumova. V příštím týdnu už nejspíš dojde na nějaké třídění. Pomaličku to budeme chystat tak, aby na 80 % byl tým připravený.

Hráči z žákovských kategorií mají šanci tým doplnit?
Moc kluků tam není asi dva nebo tři. My těch kluků ročníku 2005/2006 moc nemáme a výhledově se dívám spíš už na příští sezonu, kdy budeme mít větší problém se skladbou dorostu než letos. Cílem této sezony je kluky ročníků 2004, 2005 a i šikovné 2006 do toho týmu zapracovávat, aby se nachystali na další sezonu, co nás čeká.

Letos se tým tedy skládá dobře. Mohli byste tedy hrát v klidnějších vodách tabulky než předešlé ročníky?
Určitě. Když to srovnám s minulým rokem, tak tým je lepší. Řekl bych, že se ročník 2003/2004 početně i výkonnostně silný a spoustu kluk už má zkušenost i z minulého ročníku extraligy mladšího dorostu. Věřím, že budeme pomýšlet na prvních pět míst. Doufám, že se nebudeme zachraňovat jako minulou sezonu. Věřím, že naše práce bude opačná oproti minulé sezoně.

Máte poměrně velké množství přípravných zápasů. Co od nich očekáváte?
Velký počet zápasů je daný tím, že momentálně v této kategorii kluků máme více. Chci se podívat pořádně hlavně na útočníky, protože je jich opravdu hodně. Mezi šesti-sedmi klukama to mám v hlavě padesát na padesát, a právě v přípravných zápasech se o nich bude rozhodovat. V nich se ukáže, kdo zůstane a bude na Vsetíně působit.

SEZNAM DOROSTENCŮ TRÉNUJÍCÍCH NA LEDĚ

• Brankáři: David Tkadlec, Michal Tuček, Daniel Růžička, Lukáš Vilém, Tomáš Krňa, Tomáš Křenek.
  • Obránci: Stanislav Kunst, Václav Kočí, Jakub Velikovský, Jakub Caletka, Vojtěch Mikula, Josef Machů, Filip Krajčík, Erik Bodlák, Jan Matějíček, Matěj Šedlbauer, Tereza Sovjáková, Lucie Vávrová.
  • Útočníci: Štěpán Jurek, Jan Půček, Matyáš Dědek, Boris Babeliak, Adam Turek, Dominik Kuchařík, David Bednařík, Martin Dořičák, Jan Novotný, Jiří Machač, Šimon Jakubu, Jan Staňa, Marek Urban, Sára Čajanová, Tomáš Zigmund, Jan Stupka, Radek Antolák, Daniel Holík, Matěj Juráň.

Přípravné zápasy dorostu

• 4.8. (Turnaj Přerov) Přerov - Vsetín 09:45