Vsetínští žáci vyráží do dalších bojů

Redakce • 30.10.2008

V s e t í n - Tento víkend zkompletují vsetínští žáci svoji sbírku zápasů proti svým soupeřům ve skupině. Mladší žáci se s každým z nich utkají ještě dvakrát, starší žáci odehrají ještě jednou kompletní odvety a poté započne nadstavbová část ligy. Tím posledním soupeřem, se kterým vsetínští doposud ještě nehráli je SK Karviná. Výsledky Karviné v dosavadním průběhu ligy jsou velmi rozkolísané. I když - to asi není přesné vyjádření. Pouze jedno mužstvo ze všech čtyřech hraje více než důstojnou roli ve své skupině. Zbylé tři získaly doposud společně - a teď čtěte pečlivě - dva body.

Tím týmem, který šlape na výbornou jsou karvinští šesťáci. Jsou doslova štikou dosavadního průběhu ligy, když prohráli pouze s bezchybným Novým Jíčínem, Zlínem a remizovali s Vítkovicemi. To jim momentálně zajišťuje druhé místo průběžné tabulky. Vsetínští chlapci budou určitě chtít navázat na skvělý výkon z konce utkání ve Zlíně. Dobrou zprávou jim je jistě i návrat brankáře Dana Bechného, který delší dobu laboroval s poraněnými třísly. Stále však chybí Kuba Vítek do obrany, ale jeho zlomená zápěstní kůstka se dobře hojí. Začátek utkání je pro Lapač už v tradičních 15:00 v sobotu.

Vsetínští sedmáci nastoupí hned po nich proti beznadějně poslednímu týmu tabulky nastartovaní výborným výkonem ve zlínském derby. Marodka zeje prázdnotu, ale trenéři Forch, Vašíček a Tesařík posílají do "osmiček" hned čtyři útočníky a dva obránce. Zbytek týmu by si ale s Karvinou měl poradit a připsat si tak povinné body. Trenér Libor Žilka si v minulém kole vyšel se svými mužstvy bodově naprázdno, ale i on vnímá svoji sobotní misi na sever, jako cestu pro celkem čtyři body, které jsou jednoduše povinné.

V osmé třídě se pomalu začíná velká marodka vyprazdňovat - chybí stále Šipula, ale Velčovský už naskočil do tréninku. 6 hráčů ze sedmé třídy ale přijde trenérům vhod, protože kádr deváté třídy připomíná lazaret. Nemocní jsou například Hradil, Kovář nebo Mlýnek. Navíc Žilka bude postrádat o víkendu minimálně další dva hráče, kteří posílí mužstvo dorostenců. Dají se tak předpokládat i přesuny z osmé třídy směrem nahoru. Tím zmíněným mužstvem Karviné, které si připsalo dva body jsou jejich osmáci a stejně jako deváťáci okupují poslední příčky svých tabulek.

U starších žáků je potřeba zmínit celkovou součtovou tabulku po desátém kole. V ní Vsetín momentálně okupuje páté místo z šesti postupových. Nejbližší konkurenti Vsetína odehrají své zápasy takto: Opava hraje doma s Havířovem, Třinec doma s Orlovou, Nový Jíčín ve Frýdku - Místku a Poruba hraje doma ostravské derby s Vítkovicemi.

HC Vítkovice Steel 35
RI OKNA ZLÍN 35