Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Čtvrté místo nevzdáváme, říká jasně Luboš Jenáček

Filip Bazala • 02.02.2012

Vsetín po zápase v Prostějově ztratil další body a tři zápasy před koncem základní části klesl až na šestou pozici. Na kýžené čtvrté místo ale ztrácí pouhé tři body. „Čtvrté místo nevzdáváme. Ostatní týmy mohou ještě ztratit,“ řekl po utkání s Jestřáby asistent trenéra Luboš Jenáček. Vsetín má před sebou duely s Havířovem, Opavou a Karvinou a ve všech utkáních by měli být k dispozici hráči ze střídavých startů. Všechny podrobnosti se dozvíte v rozhovoru uvnitř článku.

Trenére, mohl byste zhodnotit dnešní zápas s Prostějovem?
Prostějov do utkání nastoupil v plné sestavě a na svém širokém kluzišti to Jestřábi umí. My přijeli v neúplném složení a chyběl nám hlavně Petr Hruška, který je jedním z našich nejplatnějších hráčů. Dále Martin Kubo má zlomenou ruku a ze střídavých startů jsme dnes také nikoho nedostali, jelikož Jirka Kozák dělá nějakou poslední zkoušku, Filip Bajtek musí být k dispozici Třinci na extraligu juniorů, takže nám to dnes chybělo. Nedali jsme dohromady tři útoky tak silné, abychom byli nebezpeční směrem dopředu. O to více jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany, ale bohužel nám Prostějov odskočil. Z části naší nedůsledností a z části svými kvalitami. Pokud se venku prohrává, tak domácí to ještě více nakopne a otáčet utkání je pak velmi obtížné. Myslím si, že výsledek o tři branky dnešnímu výkonu odpovídá.

Mluvil jste o Petru Hruškovi, jak to s ním vypadá?
Petr vždy odehraje blok utkání a jakmile mu koleno začne opět natékat a musí se z něj tahat voda, tak jej necháváme odpočívat. Jsme domluveni, že si sám může říct, kdy chce vysadit na dva až tři zápasy, abychom ho úplně nezničili. Nyní je ta odmlka trochu delší, protože blížící se play-off se bude hrát obden, takže chceme, aby si teď odpočinul. Nechceme, aby pak v play-off vypadl po prvním nebo druhém zápase.

Poslechněte si živě kouče Jenáčka, jak hovoří o zranění Petra Hrušky.

Do utkání zasáhli i vaši svěřenci ze staršího dorostu Kohout s Šiafutdinovem, jak jste byl s jejich výkony spokojen?
Kamil Šiafutdinov odehrál třetí třetinu, když nastoupil místo Radka Holíka a nezklamal. Hrál velmi dobře směrem dozadu a navíc se dostal do dvou akcí, kdy mohl při jedné vstřelit gól. My víme, že je velmi šikovný a chtěli jsme to vidět. Na druhou stranu jsme chtěli pošetřit kluky z juniorky, jelikož ty čeká v pátek důležitý zápas s Frýdkem-Místkem, tudíž jsme nebrali Pepíka Daňka, který má teplotu. To samé trápí Martina Štrbíka a dále v juniorce až tak široký výběr není. Podobně jako loni vypomáhal Ondra Slováček nebo před dvěma lety Honza Podešva s Jirkou Kozákem, tak i letos Martin Kohout s Kamilem Šiafutdinovem nezklamali a budoucnost mají před sebou. Myslím si, že každá taková zkušenost v mužském hokeji je pro ně dobrá.

Čtvrtfinálový soupeř do play-off? Osobně bych preferoval Přerov

Do utkání s Porubou zasáhl Vítězslav Pelc. Bylo to pouze ojedinělé, nebo jej můžeme očekávat v obranných řadách častěji?
O Víťu máme zájem a udělali jsme mu do mužů střídavý start. Souběžně s naší sezonou pokračuje také extraliga juniorů, kde hraje za Zlín. Měli jsme požadavek, aby s námi zápas s Prostějovem odehrál, ale bohužel trenér Svoboda (Zlín) se vyjádřil, že i s ním má k dispozici šest beků, takže v tomto nám nevyšli vstříc. Nyní bude reprezentační přestávka, takže následující tři zápasy můžeme mít k dispozici všechny hráče ze střídavých startů, jak z Třince, tak i Víťu ze Zlína. Soupisku tedy budeme moct vyskládat mnohem silněji, než kterou jsme přivezli například dnes do Prostějova.

Petr Hromada vypomáhá v juniorce. Bude tedy za muže už stabilně nastupovat v bráně Lukáš Plšek?
Ještě jsme se o tom nebavili, ale je tady dohoda, která je myslím jasná. V podstatě to funguje tak, že každý gólman má blok utkání a pokud tým prohraje, ale brankář předvede solidní výkon, tak dostává ještě jako druhou šanci chytat i následující zápas. Pokud se prohraje podruhé, tak automaticky nastupuje v dalším zápase gólman druhý. Takže v nedělním zápase by se do branky proti Havířovu měl postavit Petr Hromada.

Nemáte jasno, jak probíhá nasazování gólmanů do zápasů? Poslechněte si živě vysvětlení Luboše Jenáčka.

Před týmem jsou poslední tři utkání základní části a půjde vskutku o těžké zápasy. Vybojovat kýžené čtvrté místo bude velmi složité, viďte?
My čtvrté místo nevzdáváme. Mužstva, se kterými o to bojujeme, mohou body ztratit. Pro nás už to bude taková příprava na play-off. Budeme se snažit předvádět co nejlepší výkony a pokud ani to nevyjde a my se do čtvrtého místa nedostaneme, tak to není žádná tragédie. Od začátku soutěže jsme se pohybovali na třetím až šestém místě. Pokud neuhrajeme čtverku a budeme pátí nebo šestí, tak stále se hraje na tři vítězné. Když se podaří první zápas na soupeřově hřišti urvat a zvítězit, tak poté hrajeme doma a můžeme mít zase vše vy svých rukou. Sérii můžete vyhrát, i když začínáte venku. Vzpomeňme čtvrtfinálovou sérii ze sezony 2008/2009, kdy Vsetín šel na favorizovaný Hodonín ze šesté nebo sedmé pozice. První zápas se tam prohrál, poté se doma fantastickým způsobem podařilo vyhrát a kluky to nakoplo tak, že zvítězili i v tom třetím utkání a postoupili dál. Samozřejmě většina mančaftů je doma silnějších, ale ověřili jsme si výhrami v Karviné nebo v Přerově, že se to dá a já bych se toho tedy nebál. Je to pouze o tom, jak budeme schopni se zkoncentrovat, vyvarovat se chyb a jakou formu si přenesou do play-off gólmani. Není to otázka života a smrti a já se toho nebojím.

Koho byste uvítal nejraději jako čtvrtfinálového soupeře do play-off?
Já osobně, kdybych si mohl vybrat, bych preferoval Přerov. Myslím si, že pro lidi i pro nás je to nejatraktivnější soupeř, srovnatelně s derby s Valmezem nebo Havířovem. Se Zubry máme vyrovnanou bilanci, ale poslední dva souboje jsme zvládli. Zvítězili jsme jednoznačně doma a poté i u nich se nám podařilo vyhrát, ale předtím nás porazili zase oni. Zkrátka mezi těmi kvalitními týmy si nevybereš. Paradoxně nejlepší bilanci máme s vedoucí Karvinou, která nám nějak seděla, i když nevím čím to je. Tři zápasy s ní byly poměrně vyrovnané, dvakrát jsme vyhráli, jednou prohráli v prodloužení, takže i ta Karviná by byla dobrá, ale ta nám bohužel už nehrozí (směje se).

banner pod článkem