Čtvrtá třída se v létě připravuje třikrát týdně

Redakce • 04.06.2019

Daniel Tesařík v uplynulém ročníku koučoval pátou třídu. Od letní přípravy si zvyká na nové hráče, jelikož mu nově byla svěřena čtvrtá třída. Ta se v letní přípravě schází k tréninku třikrát týdne. Nejen s tréninkovými jednotkami, ale i s počasím se vsetínští mladíci musí potýkat. Venkovní tréninky jim pravidelně hatí deštivé počasí. I tak si dokáží poradit a při nepřízni počasí trénují na zimním stadionu.

„Trénujeme třikrát týdne. Tréninky máme pondělí, středa a čtvrtek. V úvodu týdne jsme na umělce, kde děláme závody, hry, koordinační cvičení a fotbal. Středy jsme v tělocvičně, kde děláme opět závody, jako třeba kotouly na žíněnkách, opičí dráhy, využíváme koordinační míčky a na závěr tréninku hráváme florbal. Čtvrtky trávíme v lese a okolí, ale bohužel je půlka přípravy za námi a ven jsme se ještě nedostali, protože nám počasí nepřeje. Zdržujeme se tedy na zimním stadionu. Využíváme na něm rozcvičovnu, schody a vše, co je k dispozici,“ přibližuje program letní přípravy trenér Daniel Tesařík.

„Mám letos mladší kluky a je to zase něco jiného. Trénink musí být zase jinak poskládaný. Musí být více herní. Děti se do toho teprve dostávají ve 4. třídě. Musíte je cvičením zaujmout, aby měli chuť do trénování,“ povídá o svých nových svěřencích.

„Mezi dětmi v tomto věku je viditelné, když někdo dělá více sportů. K hokeji třeba ještě fotbal nebo tenis. Na těch klucích jde vidět, že jsou na tom sportovně lépe. Jde o to, aby kluci dělali více než jen tři tréninky. Musí dělat nějaký doplňkový sport, aby byli obratnější a mohli jít pak na led a naučit se dobře bruslit. Hokej je v dnešní době těžký sport, protože děti jsou zaujaty více počítači a chytrými telefony. Jak říkám, co nejvíce dělat doplňkových sportů a hýbat se venku, tak jak to bývalo dříve,“ zakončuje bratr sportovního manažera Vsetína Daniel Tesařík.

4. třída na letní přípravě:

• Koňařík Petr, Ščuka Samuel, Šimek Jiří, Šturala David, Zádrapa Jakub, Žák Jakub, Mikula Petr, Molek Matyáš, Zezulka Tomáš, Halata Sebastian, Chupík Pavel, Kostrbel Vojtěch, Kret Filip, Hradil Jakub, Malý David, Martinka Tomáš, Hanák Vít, Jašek Dominik, Mičkal Kryštof.

Fotogalerie: