Chybělo trochu štěstí v zakončení, řekl Martin Davídek

Jan Hrbáček • 07.08.2007

O s t r a v a - Útočník Vsetína Martin Davídek se po úvodním utkání letního hokejového poháru zdržel na střídačce a chvíli si povídal přes plexisklo s kamarády. Mladý útočník sice nemohl být spokojen s výsledkem, ale z předvedené hry byl příjemně naladěn. "Nečekal jsem to, proti Vítkovicím to byl náš první zápas a hráli jsme dobře," zhodnotil stručně úterní výkon vsetínských hokejistů na ledě ostravské ČEZ Arény. Mladý forvard, který v den utkání oslavil své dvacáté první narozeniny, nastoupil v první útočné formaci s Romanem Stantienem a Janem Hruškou a výrazně se podílel hlavně na úvodní brance Vsetína.

Ve 26. minutě se na pravém kruhu se zbavil obránce, bekhendem posunul puk před brankoviště a s radostí mohl sledovat, jak jeho spoluhráč Jan Hruška snižuje stav utkání na 1:2. "Máme v týmu hodně juniorů, ale byl to dobrý zápas, chybělo jen trochu štěstíčka v zakončení," reflektuje Davídek hlavně při připomenutí střely svého spoluhráče Michala Nedbalka z padesáté minuty, která skončila na spojnici Pincovy branky a mohla být vyrovnávající.

Dnes Vsetín sice prohrál, ale už ve čtvrtek je od 17 hodin na Lapači na programu odveta. A Davídek věří v lepší výsledek. "Teď hrajeme doma a budeme mít určitě výhodu. Už totiž víme, co od nich máme čekat."

Všichni hráči Vsetína v těchto dnech vnímají situaci, která se děje kolem jejich hokejového klubu. Naposledy v pondělí arbitráž svůj konečný verdikt znovu odložila. "Pořád nevíme, jak to celé dopadne. Uvidíme. Všichni čekáme na to, jak rozhodne arbitrážní komise. Zatím jako hráči jsme pod smlouvami."

Zatím poslední informace uvedl po skončení pondělního jednání v Chrudimi předseda představenstva Vsetínské hokejové Oldřich Štefl: "Výsledkem dnešního jednání bylo mé zaúkolování, abychom předložili listinné důkazy o tom, že jsme uhradili závazky, což bylo klíčovou okolností pro naše vyloučené Asociací profesionálních klubů. Věřím, že naše důkazy budou shledány jako dostatečné a Vsetín v extralize setrvá." Konečné rozhodnutí by podle všeho mohlo padnout do 15.srpna.