Bouřka od vedení pomohla, říká po výhře v Hodoníně kouč Hlobil

Michal Veselý • 28.11.2009

Když se Vsetínu nedaří, existuje jen jeden lék – silný protivník. Zápas v Hodoníně s místními Drtiči to opět potvrdil. Valaši posílení o hráče Zlína dokázali na horkém ledě urvat dva cenné body a vylepšili si náladu před středečním derby s Valašským Meziříčím. Zápas rozhodl Jiří Ondráček, který v prodloužení ujel a v samostatném nájezdu nedal Holešovi šanci. „Byl to vyrovnaný zápas, ale víc gólovek jsme měli my,“ glosuje zápas kouč VHK.

„Konečně jsme se sešli v kompletním složení a na výkonu to bylo poznat. Dostali jsme sice branku v přesilovce, ale ve dvojnásobné výhodě jsme dokázali skóre obrátit. Byl to vyrovnaný zápas, víc gólových příležitostí jsme měli my. Honza Matějka netrefil prázdnou branku, což je náš problém v posledních zápasech,“ prozradil do telefonu trenér Viktor Hlobil. Koncovka Valachy opravdu trápí, stačí si vzpomenout na vyložené šance Petra Mokrejše v zápase s Prostějovem nebo Orlovou. Dalším neduhem Vsetína je častá hra v oslabení. „Chtěli jsme hrát hodně do těla a z toho pramenily naše fauly,“ má jasno Hlobil. Lukáš Plšek drží Vsetín, to byla časté spojení v loňské sezóně. Letos to vypadá, že opora Valachů trošku hledá. „Lukáš chytal výborně, soupeř nás hodně přestřílel, ale Plch chytal opravdu spolehlivě,“ chválí svého svěřence Hlobil.

Zelenožlutým k dobrému výkonu jistě pomohl i „průvan“ v kabině, který následoval po domácí porážce od Prostějova. „Standa Pavelec a Lexa Jaškin přišli do kabiny a udělali pořádnou bouřku, to nám hodně pomohlo,“ je přesvědčen trenér Vsetína. Důležité vítězství je dobrou pozvánku na blížící se derby, které Valaši odehrají ve slavnostních dresech. „Když jsme nastoupil ve speciálních dresech proti Šumperku byl to vynikající zápas a podařilo se nám zvítězit. Uvidíme, v jaké sestavě nastoupíme, Zlín hraje ve čtvrtek v Litvínově a k zápasu odcestuje už ve středu. Věřím, že nám výhra s Hodonínem pomůže,“ říká závěrem Viktor Hlobil.