A-tým začal s přípravou na ledě. Už bez kapitána Gergely

Michal Veselý, Václav Trávníček • 29.07.2009

Po náročné letní dřině se hokejisté VHK konečně dočkali prvního tréninku na ledové ploše. V pondělí vyjeli na led v sousedním Valašském Meziříčí, které jim až do konce týdne poskytne azyl. Poté by se měli svěřenci kouče Viktora Hlobila přesunout na domácí stadion Na Lapači. „První trénink byl hodně náročný, ale to je po tak dlouhé pauze vždycky,“ řekl obránce Jozef Šimek, jenž je součásti dvaadvacetičlenného kádru, který mají trenéři k dispozici. Z toho naopak vypadl kapitán Gergela.

Vsetínští hokejisté se s hokejovou výstrojí přes rameno poprvé sešli v pondělí o půl deváté večer. Po pauze od skončení suché přípravy přivítal trenér Hlobil v azylu valašskomeziříčském stadionu 22 hráčů. „Jednoduché to nebylo, hodně jsme bruslili. Potom přišel na řadu trénink přihrávek a střelby. Na závěr jsme si i zahráli hokej. Ale bylo to náročné,“ popsal první trénink Jozef Šimek. „Trošku jsem necítil nohy, ale bylo to v pohodě,“ doplnil brankář Hromada. „Kluci dostali hodně do těla, ale šlo vidět, že se po letní dřině na led hodně těšili. Zvládli to v pohodě,“ těšilo trenéra Hlobila, který bude s týmem v podobném duchu pracovat ještě ve středu a v pátek. V mezidobí bude probíhat příprava mimo led a od příštího týdne by mohl být k dispozici stadion Na Lapači.

Ve Valašském Meziříčí s týmem nezačal trénovat jen zraněný útočník Vaněk, který absolvoval trénink v pozici druhého asistenta, a obránce Zavrtálek, jenž reprezentoval Českou republiku v in-line hokeji na Světových hrách. Jinak měli trenéři k dispozici celou aktuální soupisku. Kádr, v němž nechyběl nestárnoucí Josef Štraub, první posila Robin Ševčík nebo v nové výstroji trénující Lukáš Plšek, doplnili někteří talentovaní hráči z juniorky (Plachtovič, Sýs, Kapr, Kubo) a dorostenec Jan Podešva.

S týmem se připravovali i hráči, o které by měla trenérská dvojice Hlobil – Plachtovič za určitých okolností zájem. Jde o Jiřího Korčáka, Romana Stašu a Lukáše Dubu. „O Lukáše moc stojíme, je silný na puku, dokáže vyhrát vhazovaní, moc by se nám hodil. Potom, co musel skončit z rodinných důvodů Dalibor Gergela, hledáme zkušeného centra,“ prozradil k možnému angažovaní vsetínského odchovance kouč Hlobil. Jeho angažování je však zatím čistě v hypotetické rovině, protože Duba má nabídky i od klubů z vyšší soutěže.

Zbylí dva jmenovaní, Korčák se Stašou, jsou u týmu na zkoušku. Romana Stašu (21 let) si vsetínští fanoušci pamatují z loňské sezóny, kterou z části odehrál na Valašsku, Jiřího Korčáka (rovněž 21 let) znají z mládežnických výběrů Zlína. Oba mají šanci se do kádru probojovat. „Ten zatím uzavřený rozhodně není, ještě jsme ani nezačali hrát přípravné zápasy. Určitě k nám přijde i někdo ze Zlína,“ řekl Viktor Hlobil.