Zubr neuloven ani na třetí pokus. Valaši končí bez bodu

Pavel Tajzler • 10.01.2015

Tak ani do třetice nenašli zelenožlutí borci recept na lídra tabulky z Přerova. Přesto šlo zatím o nejvyrovnanější utkání sezóny a Vsetínským moc nechybělo, aby získali alespoň nějaký bodík. Očekávaný duel o první místo tak skončil vítězstvím Zubrů už po základní hrací době. O výhře hostujícího týmu rozhodl ve 34. minutě kapitán David Kudělka. Zubři se tak dostávají do trháku a zůstavají i nadále jediným týmem, který Vsetínští hokejisté nedokázali v sezóně zatím ani jednou porazit.

2. liga - 31.kolo so 10.1.17:30
HC ZUBR Přerov
1:2(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Tesařík (Vaněk, Ambruz) – 4. Kratochvíl (Janota), 34. Kudělka (Šebek). Rozhodčí: Slavka – Goňa, Maťašovský. Vyloučení: 6:6 navíc Sedlák (PRE) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2109. Střely na branku: 23:21. Vyhraná buly: 33:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Vrba, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Štědrý – Ambruz, Vaněk, Vítek – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Štrbík, Daněk, Kývala – Zúbek, Podešva, Ondráček.
HC ZUBR Přerov: Slovák – Pala, Janota, Kudělka, Polák, Vlček, Zbořil, Andrýsek – Sedlák, Goiš, Š. Kratochvíl, Šebek, Procházka, Dostálek, Sakrajda, Kolář, Blinka, M. Kratochvíl, Školoud, Málek.

Velmi dobrá návštěva, bouřlivá atmosféra a atraktivní hokej napínavý od první do poslední minuty. Vzájemná bitva prvních dvou celků tabulky zkrátka přinesla podívanou jak se sluší a patří. Domácí vstoupili do prestižní bitvy náporem, po necelých 200 sekundách to byl ale jejich gólman Hromada, kdo tahal puk ze své svatyně. Šimon Kratochvíl nastřelil puk od levého mantinelu a ten k údivu všech skončil za zády překvapeného brankáře VHK. Hned první střela na bránu tak znamenala hostující vedení. O pár desítek sekund později to mohlo být už 0:2. Proti pohotovému zakončení Procházky z bezprostřední blízkosti se ale Hromada bleskově přemístil a puk zastavil. O chvíli později si hosté zahráli přesilovku, využít ji však nedokázali.

Druhá polovina třetiny patřila domácí snaze o smazání těsného manka. V 10. minutě se Vítek natlačil před Slovákovu bránu, touš sklouzl z jeho čepele k Ambruzovi, zkušený domácí útočník ale v plné rychlosti nestihl usměrnit kotouč do poloodkryté branky. Při svém další střídání to byl znovu Vítek, kdo se dostal do šance. Ujel hostující obraně, tísněn soupeřem ale zakončil jen do betonu gólmana. O chvíli později na sebe naposled v první třetině upozornili Přerovští, Goišova šikovná teč ale domácí klec těsně minula. V závěru třetiny si Valaši zahráli dvě slepené přesilovky. Tu druhou dokázali přetavit ve vyrovnávací gól. Po trochu divoké kombinaci dostal přihrávku zcela osamocený Radim Tesařík a přesně umístěnou střelou z levého kruhu pod břevno nedal Slovákovi šanci. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Radim Tesařík

Úvod druhé třetiny přinesl vyrovnanou bitvu, v níž byli ale o chloupek nebezpečnějším týmem domácí. Ve 27. minutě zachytil Podešva hostující rozehrávku, tvrdou střelou z mezikruží ale netrefil bránu. Poté domácí přežili oslabení a krátce po polovině třetiny byli blízko vedoucímu gólu. Po Štědrého dělovce zívala na Ondráčka odkrytá branka, domácí útočník ji ale nedokázal svou dorážkou trefit.

Dost možná se jednalo o jeden z klíčových momentů utkání. Ten druhý přišel o pár vteřin později. Lukáš Vrba byl potrestán čtyřminutovým trestem za faul vysokou holí a hosté svou dlouho přesilovku využili. Nejprve sice Hromada bravurním zákrokem zlikvidoval pokus Šimona Kratochvíla z bezprostřední blízkosti, v čase 33:36 však kapituloval. David Kudělka napřáhl od modré, puk proletěl houštinou těl a zapadl k pravé tyči Hromadovy svatyně. Inkasovaná branka Valachy viditelně vyhodila z role a Přerovští zbytek druhé třetiny s přehledem kontrolovali. Bez problémů ubránili i oslabení po faulu Paly a do kabin tak odcházeli s jednobrankovým vedením.

Ve třetí třetině se Zubři plně zaměřili na defenzívu a skvělou taktickou hrou nepouštěli Vsetínské do větších šancí. Výjimkou byla 43. minuta, kdy Tesařík našel nezištnou přihrávkou Vaňka, ten ale ve vyložené šanci netrefil ideálně puk a zblízka tak minul opuštěný kout Slovákovy brány. Víc gólových šancí skvěle bránící hosté Vsetínu nedovolili. Valaši sice sveřepě dobývali přerovskou defenzívu, když už se ale dostali do přečíslení, zradila je vlastní nepřesnost a nervozita, která byla na jejich holích stále více patrná. Nepomohlo stažení hry na tři útoky ani prohození pravých křídel, skvěle takticky připravení Zubři zkrátka učinili domácí ofenzívu bezzubou. V závěru se Valaši nedostali ani k power-play a i potřetí v sezóně tak museli před Přerovem sklonit hlavy. Vyrovnanou bitvu prvních dvou celku tabulky vyhráli hosté 2:1.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Z dosavadních zápasů s Přerovem jsme dnes odehráli nejlepší partii. Chtěli jsme hrát co nedéle na 0:0 a z úvodního náporu nějaký gól dát. Udělali jsme ale nevynucenou chybu a naopak inkasovali na 0:1. Podařilo se nám sice srovnat, ale soupeř po našem nešťastném vyloučení odskočil na 1:2. Slovák je kvalitní gólman a naše pokusy a nahození v pohodě pochytal. Měli jsme možnosti srovnat, ale nepodařilo se. S postupujícím časem jsme ztráceli na trpělivosti a nakonec prohráli. Jsme zklamaní, věřili jsme, že se dnes víc prosadíme v útoku.“

Petr Dočkal (HC Zubr Přerov): „Bylo to oboustranně nadprůměrné utkání, ani z jedné strany nebylo nějak zákeřné. My jsme i přes některé absence hráli na čtyři pětky a se soupeřem drželi krok, v některých pasážích ho přebruslili, hráli dobře zezadu. Vsetín je velice nebezpečný, dopředu má výborné útočníky. Ale myslím, že my jsme vítězství šli bojovností a odhodlaností víc naproti.“