Vsetín ve vyrovnané bitvě podlehl Přerovu, Zubři mají mečbol

Václav Trávníček • 26.03.2015

Třetí finálové utkání mezi Vsetínem a Přerovem přineslo vyrovnanou bitvu, ve které se nakonec radovali domácí Zubři. Ti se za vítězstvím 3:2 odrazili už ve 2. minutě, kdy vstřelili důležitou první branku. Valaši se dlouho drželi na dostřel a dvakrát dokázali čtvrteční duel srovnat, na trefu Zdeňka Sedláka osm minut před koncem už ale odpověď nenalezli. Přerov si tak bere zpátky vedení v sérii a před sobotním čtvrtým zápasem na vsetínském ledě má výhodu mečbolu.

2. liga - F3 čt 26.3.18:00
HC ZUBR Přerov
3:2(1:0, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Kolář (Procházka, Zbořil), 42. Pala (D. Šťastný), 52. Sedlák (D. Šťastný) – 42. Slováček (Ambruz, Hrazdira), 47. Zúbek (Vaněk,Kolařík). Rozhodčí: Dědek, Pokorný – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 25:15. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Kolář, Procházka, Š. Kratochvíl – Málek, Školoud, Zavřel.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Báchor, Tichý, Grebenjuk, Haloda – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Ambruz, Hrazdira, Slováček – Kubo, Ondráček, Podešva – Vítek, Daněk, Hruška.
Veledůležité utkání, ve kterém šlo o finálový mečbol, začali hráči přerovského Zubru naprosto dokonale. Již ve druhé minutě totiž získali vedení. Procházka zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej se štěstím propasíroval na Jana Koláře a ten pohotově trefil místo nad vyrážečkou Hromady.

Přerov mohl v první třetině přidat i další přesné zásahy, ovšem proti byl pak dobře chytající vsetínský brankář. Hromada dokázal vyrazit ránu Popelky a při teči Sedláka měl i velký kus štěstí. Puk minul jeho levou tyč jen o pár centimetrů.

Hosté z Valašska toho v úvodním dějství dopředu příliš nepředvedli. Souvislejší tlak si vypracovala pouze první pětka Vsetína vedena kapitánem Vaňkem. Byl to právě vsetínský kapitán spolu s Kolaříkem, kdo si vypracoval slibnou střeleckou pozici.

Druhou část začali rovněž lépe domácí. Nebezpečně pálil Popelka a chvíli po něm v nadějné pozici promáchl Dostálek. VHK odpověděl střelou Vaňka, která si však cestu za Vojtkova záda nenašla. V polovině zápasu o sobě dal znovu vědět i střelec prozatím jediné branky, Kolář. Šikovně tečoval Polákovo nahození a donutil Hromadu k pohotovému zákroku.

V závěru třetiny si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru. Vsetín uzamkl domácí v obranném pásmu, ovšem recept na překonání Vojtka nenašel. Přerovský fantom se vytáhl především proti velké šanci Nedbálka a jedovaté střele Tichého. Hanáci si ve své početní výhodě také vypracovali nadějné příležitosti. Aktivní byl hlavně Dostálek. Hromada musel ze svého repertoáru vytáhnout několik mimořádných zákroků.

Do poslední třetiny vstoupilk lépe vsetínští hokejisté, kteří dokázali po minutě a půl vyrovnat. Ambruzovu střelu dorazil za Vojtkova záda Ondřej Slováček. Přerovu však trvalo přesně 23 vteřin, aby si vzal zpět ztracené vedení. Šťastný zatáhnul puk do pásma, objel hostující svatyni, a poté z otočky oslovil obránce Radomíra Palu, který prokázal cit zkušeného střelce a rozjásal přerovské publikum.

Vsetín rychlá odpověď na jeho vyrovnávající gól nezlomila. Vrhl se do útoku a za svou aktivitu byl po zásluze odměněn. Kolařík zpoza branky našel nehlídaného Františka Zúbka, který ranou bez přípravy překonal Vojtka. Hostů byl i nadále plný led a Vojtek měl, co dělat, aby udržel nerozhodný stav.

Zlomový moment třetího finále přišel v přesilové hře Valachů. Po několika slibných šancích zelenožlutých se puku ujal Šťastný. Za útočnou modrou čárou jej přenechal Zdeňkovi Sedlákovi, který napřáhl a procedil černý nesmysl za Hromadova záda.

VHK odvolal v závěru brankáře a pokoušel se vyrovnat se šesti útočícími hráči v poli. Přerov ovšem dokázal odolat náporu a po velkém boji slaví důležité vítězství.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme dnes druhý bod urvat za každou cenu. Začali jsme dobře, ale po vyrovnávacím gólu Vsetína se hra trochu znervóznila. Dvakrát soupeř srovnal, ale my jsme pořád věřili, že to v normální hrací době zvládneme. Povedlo se nám to, za což jsme rádi. Zápas byl hororový, ale to prostě k play-off patří. Fanoušci znovu vytvořili parádní atmosféru, ve které se hraje bezvadně. Patří jim obrovský dík. Chceme udělat všechno pro to, abychom sérii v sobotu ve Vsetíně skončili.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Dnes měl zápas skutečně parádní atmosféru. Dlouho to bylo 1:0 pro Přerov a nám se poté dvakrát podařilo vyrovnat. Velká škoda pak byla naší drobné nepozornosti či malé ztrátě koncentrace, že se při naší přesilovce nemůže nic stát. Přerov má natolik zkušené hráče, že toho dokázal využít. Zdeněk Sedlák to pěkně trefil na 3:2, ale my jsme pak měli ještě pár možností. Asi nám dnes ale hokejový pánbůh nepřál. Zápasu by slušelo prodloužení. Bylo to hodně emotivní. Věřím, že před plným Lapačem uhrajeme druhé vítězství a ještě budeme mít v Přerově jeden pokus na to, abychom uspěli.