Vstupenky online

Vsetín ani počtvrté v sezoně na Přerov nevyzrál

Václav Trávníček • 18.02.2015

Ani tentokrát se to nepovedlo. Vsetínští hokejisté ve středu počtvrté v sezoně podlehli Přerovu a ve zbývajících dvou kolech základní části budou hájit druhé místo. Lídr tabulky z Hané rozhodl o vítězství během první třetiny, v níž Valachům nasázel čtyři góly a zajistil si komfortní vedení. Zelenožlutí se prosadili až v závěru utkání, kdy jejich čestnou branku zaznamenal Filip Ondráček. Vsetín tak poprvé po sedmi zápasech vyšel bodově naprázdno.

2. liga - 42.kolo st 18.2.18:00
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín
6:1(4:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Dostálek, 14. Zbořil (Pala), 19. Šťastný (Osina), 20. Málek, 26. Dostálek, 59. Goiš (Šťastný, Sedlák) – 58. Ondráček (Podešva, Vítek). Rozhodčí: Kika – Blaha, Matěj. Vyloučení: 7:7, navíc Tichý (Vsetín) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1688. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný, Sakrajda, Šebek, Dostálek, Málek, Kolář, Blinka, Školoud, Kratochvíl M., Kratochvíl Š.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Grebenjuk, Nedbálek, Vrba, Báchor, Hryciow, Haloda, Tichý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Vítek, Ondráček, Podešva, Kubo, Daněk, Kývala.

Od okamžiku, kdy se kotouč poprvé dotkl ledové plochy, byla přerovská aréna svědkem velkolepé hokejové podívané. Jako první se osmělili hosté z Valašska. Vojtkova vyrážečka však ukázala, co umí. Zubři pak odpověděli ránou Sedláka.

Bezbrankový stav vydržel až do třinácté minuty, kdy přerovští hráči předvedli krásnou kombinaci. Na jejím konci stál Vlastimil Dostálek, který sice nedokázal trefit kotouč, černý nesmysl se však s pomocí Vsetínských přece jen do sítě dostal.

Druhý zářez domácích přidal Matěj Blinka. Nepohrdl Palovou nabídkou a prostřelil Hromadu. Hosté se snažili rychle odpovědět a vypracovali si pár dobrých šancí. Všechny ale zlikvidoval Vojtek. Krásné byly především jeho dva semafory, a to proti střelám Daňka a Kývaly.

Do tříbrankového trháku poslal Zubry David Šťastný. Projel podél mantinelu, a poté přesně trefil prostor pod lapačkou Hromady. Nakonec se domácí dočkali ještě jedné gólové radosti v první třetině. Po faulu na unikajícího Matěje Málka muž v pruhovaném nařídil trestné střílení a přerovská osmnáctka si s touto šancí poradila na jedničku.

Druhá třetina byla oproti té první na góly chudší, ale i přesto se podařilo Přerovu zvýšit svůj náskok. Po zmatcích při střídání hostů se puku ujal Vlastimil Dostálek a řítil se sám na vsetínskou klec. Nezpanikařil a forhendovou kličkou překonal Hromadu.

Ve zbytku třetiny měli spíše navrch hráči VHK. Dobře bruslili a skvělým napadáním nutili Zubry k chybám. Vypracovali si i skvělé možnosti na snížení nelichotivého stavu. Vojtek se musel v domácí brance činit, aby pokusům Vsetína odolal. Skvěle mu pomáhali i obětaví obránci. Přerov v závěru třetiny málem přidal šestý zásah. Pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončoval do prázdné branky Dostálek. Radost z hattricku mu však překazila hůl Báchora.

Poslední dějství už příliš vzrušení nenabídlo. Hosté měli opět mírnou převahu, ale jejich pokusy stále narážely na skvělého Vojtka. Ten nejprve chytil ránu Hrazdíry. Poté se zaskvěl při nájezdu Kývaly. Za domácí zahrozil bránu Osina, který rychle objel klec soupeře a pálil z otočky. Hromada jeho pokus vykopl.

Vojtek nakonec čisté konto neuhájil. Necelé tři minuty před koncem ho nadvakrát překonal Filip Ondráček. Byli to však domácí, kteří měli poslední slovo. Kotouč putoval po ose Sedlák - Šťastný až na Jiřího Goiše, který propálil Hromadu. V úplném závěru se ještě blýskl Vojtek. Přerovská ikona se perfektně vrhla pod nohy najíždějícího Podešvy a vysloužila si aplaus zaplněné MEO Arény.

Ohlasy k utkání

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Po nevydařeném utkání v Porubě jsme k dnešnímu zápasu proti Vsetínu přistoupili mnohem zodpovědněji, což bylo od prvních minut vidět. I když je soupeř velice silný, tak jsme byli pořád o krůček vpředu. Velmi bojovný výkon celého mužstva byl podpořen výborně chytajícím Vojtkem a dá se říct, že jsme soupeře přetlačili. Co jsme si řekli v kabině před zápasem, to jsme splnili.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Výsledek je jednoznačný, ale hra tak jasná nebyla. Deset minut jsme hráli dobře, jenže pak jsme si dali smolný vlastní gól a následovala hluchá pětiminutovka, která zápas rozhodla. Za stavu 4:0 to je v Přerově velmi těžké. Nemohli jsme se prosadit přes výborného Vojtka, který bránu zavřel. Gól jsme mu dali až v závěru za rozhodnutého stavu. Kdybychom dali už na začátku nějaký gól, tak to mohlo být jinak. Za herní projev, hlavně dopředu, jsem kluky pochválil, ale bohužel my se nevyvarujeme individuálních chyb, které Přerov s velmi zkušenými hráči lehce potrestá. Ze začátku byl soupeř velice produktivní, a to byl rozdíl mezi námi. Musíme vyhrát v sobotu v Brně a pak doma porazit Karvinou, tak abychom skončili druzí a měli co nejlepší pozici pro play-off. Přerovu gratuluji k vítězství v základní části.