Vstupenky online

Vsetín poprvé v přípravě nedal ani gól a podlehl vysoko Přerovu

Václav Trávníček • 22.08.2013

Čtvrté přípravné utkání se vsetínským hokejistům nepovedlo. Po výhrách nad Hodonínem a Novým Jičínem a těsné porážce od prvoligového Šumperku ve čtvrtek Valaši nestačili na Přerov a prohráli vysoko 0:7. Asi nejžhavější kandidát na prvenství v nadcházející sezoně rozhodl zápas už během prvních dvaatřiceti minut, kdy nasázel čtyři branky. Vsetínští se neprosadili ani jednou. Šanci na reparát mají příští týden v úterý, kdy hanácký celek přivítají v domácí odvetě.

Příprava - Příprava čt 22.8.18:00
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín
7:0(3:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Sakrajda (Ditrich), 6. Blinka (Sedlák, Kratochvíl), 16. Sakrajda (Osina), 32. Kratochvíl (Zbořil, Osina), 43. Kratochvíl (Vaněk P.), 47. Matušenko (Sakrajda, Vlček), 55. Kratochvíl (Jergl). Rozhodčí: Kika – Čaja, Navrátil. Vyloučení: 7:6, navíc Sedlák (PRE) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 489. Průběh utkání: 7:0.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Tomeček, Osina, Zbořil, Jergl – Sedlák, Kratochvíl, Blinka – Kolář, Ditrich, Sakrajda – Loupal, Kundrátek, Goiš – Matušenko, Vaněk P.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Hoďa, Vrba, Žák, Tichý, Okuliar, Žabčík, Báchor, Tesařík, Mikšovský, Vaněk D., Ambruz, Vítek, Valigura, Podešva, Baroš, Valentík, Gromus, Štrbík, Daněk, Kubo.
Do utkání vstoupil přerovský tým doslova jako uragán. Nejdříve měl sice příležitost vsetínský Tichý, ale další momenty už jednoznačně patřily Zubrům. V polovině čtvrté minuty Ditrich našel u brány osamoceného Petra Sakrajdu, který se střelou bez přípravy trefil k tyči. Časomíra po gólu neodkrojila ani minutu a puk byl v bráně Valachů znovu. Po buly střílel Matěj Blinka a přes klubko hráčů kus černé gumy doputoval do sítě.

Vsetín měl možnost odpovědět v přesilové hře, kdy před bránou tečoval puk Vaněk, ale úmysl mu nevyšel. Početní výhodu dostali zanedlouho také Zubři, a i když ji nevyužili, tak nemuseli být smutní. Čtyři vteřiny po jejím konci se totiž napřáhl Petr Sakrajda a excelentně vymetl horní růžek v kase. Odpověď VHK nepřišla ani po šanci Daňka, proto první část hry skončila 3:0.

Druhou periodu otevíral Přerov v početní výhodě a bleskově ji mohl zužitkovat. Už po dvanácti vteřinách se totiž objevil před Plškem Blinka, ale zakončoval jen do betonu. Vsetín byl brzy potrestán za další faul, jenže domácí ani následnou přesilovku v gól nepřetavili. Hosté měli díky pevné obraně Zubrů problémy jít do větších šancí. A když už se jim to podařilo, jako například Tichému, byl na svém místě Vojtek.

Místo snížení tak od Valachů přišla další chyba v obraně a modrožlutí znovu trestali. Zbořil vyslal do úniku Šimona Kratochvíla a mladíček v přerovském dresu blafákem nekompromisně zakončil. Vsetín ani v dalších minutách nemohl najít recept na vzadu pozorně hrající Zubry, a tak po čtyřiceti minutách měli domácí už čtyřgólový náskok.

Ten se Vsetín snažil ve třetí dvacetiminutovce snížit, ale neustále narážel na brankáře Vojtka. Zubři naopak ze svých mnoha šancí ještě udeřili, a to hned třikrát. Pátou trefu přidal znovu Šimon Kratochvíl, který si sjel před bránu a chladnokrevně zavěsil. O tři minuty později byl u klece dobře postavený Daniel Matušenko a lehkým doražením zvýšil už na 6:0.

Definitivní podobu výsledku pak dal Šimon Kratochvíl, jehož další důrazné zakončení před Plškem pro něj znamenalo hattrick. V posledních minutách ještě zápas na moment přiostřila pěstní výměna názorů mezi Blinkou a Hoďou, ale stav 7:0 už se do konečného klaksonu nezměnil.

Ohlasy k utkání

Lubomír Václavíček (trenér Přerova): "Vsetín tradičně začíná agresivním pojetím hry po celém hřišti, ale dnes nás překvapil, protože byl hodně zalezlý. Samozřejmě tomu pomohl náš dobrý úvod, ve kterém jsme rychle vstřelili góly. I pak jsme soupeře herně převyšovali a prosadili jsme se také střelecky, což je dobré. Spokojení můžeme být i s obrannou činností, která byla bez vážnější hrubky. Po domluvě se Zlínem jsme chtěli zkusit mladé hráče Mikuláše Zbořila a Šimona Kratochvíla. Oba odehráli velmi dobrý zápas. Nechceme to ale přeceňovat, protože to byla pouze příprava."

Juraj Jakubík (trenér Vsetína): "Výsledek dnes hovoří jasně. Zápas jsme jednoznačně nezvládli a ve všech herních činnostech jsme byli o těch sedm gólů horší. Hráči si z toho musí vzít ponaučení. Jezdit takovým způsobem větrat dresy na venkovní zápas, to je pro mě šokující. Doufám, že si hráči dají říct a už se nám podobný propadák nestane."