Vstupenky online

Přerov ovládl první zápas a ujal se vedení v sérii

Václav Trávníček • 22.03.2015

První finálový duel hokejistům Vsetína nevyšel podle představ. Valaši v neděli padli na ledě Přerova vysoko 1:9 a v sérii hrané na tři vítězná utkání prohrávají 0:1. Jenáčkovým svěřencům se staly osudnými branky na začátcích a koncích třetin, které Hanáky posadily na koně. Čestný gól hostů vstřelil v závěru utkání Martin Kubo. Odveta nedělního střetnutí je v plánu v úterý od 17:30 na vsetínském Lapači.

2. liga - F1 ne 22.3.17:00
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín
9:1(4:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Goiš (Sedlák), 7. Šebek (Dostálek), 11. Sedlák (Šťastný D., Goiš), 20. Šťastný D., 22. Šebek (Popelka, Kudělka), 35. Popelka (Dostálek, Šebek), 39. Popelka (Dostálek, Šebek), 53. Školoud (Kratochvíl Š.), 60. Osina (Sedlák, Sakrajda) – 58. Kubo (Podešva, Hryciow). Rozhodčí: Held, Kopeček – Klouda, Musil. Vyloučení: 4:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 9:1.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, Andrýsek, R.Šťastný – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Procházka, Kolář– Š. Kratochvíl, Školoud, Málek.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (22. Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdíra, Slováček, Kubo, Ondráček, Podešva, Vítek, Daněk, Hruška.

Vyprodaná MEO Aréna si zápas užívala od prvních minut. Domácí náladu vyburcoval Jiří Goiš, jemuž se podařilo po necelých dvou minutách po buly překvapit gólmana Hromadu a poslat tak domácí tým do vedení. Hosté se snažili kontrovat a měli také k tomu dobrou příležitost, nicméně Ondráček na Vojtka nevyzrál. Zubrům brzký gól vliv do žil čerstvou krev a dál pokračovali v zaměstnávání strážce vsetínské klece.

Brzy platilo známé pravidlo o tom, že aktivita přináší ovoce. David Šebek po Dostálkově nabídce pokořil Hromadu a MEO Aréna mohla znovu bouřit. Hosté se dostávali do tlaku spíše sporadicky, měli početní výhody, ale ty zužitkovat i díky včasným zákrokům domácího brankáře Vojtka nedokázali.

Přerovští svou převahu podpořili přesilovkovou trefou Zdeňka Sedláka a v posledních sekundách zápasu ještě i zásahem Davida Šťastného, který ač tísněn obránce se protáhl až před Hromadu a počtvrté k radosti přerovských fanoušků rozsvítil červené světlo. Hbitý forvard tak ukončil po sedmi zápasech své čekání na první gól v letošním play off.

Zubři byli v laufu, což také potvrdili i gólově. Popelkův pokus sice ještě Hromada stihl zlikvidovat, ale na Šebkovu dorážku už byl krátký. To byl také moment, po kterém vsetínská gólmanská jednička přepustila své místo náhradníkovi Lukáši Plškovi.

Modrožlutá družina si utkání užívala, domácí diváky muselo potěšit i pohledné zakončení Michala Popelky, který si poradil i s ležícím brankářem a zasunul černý předmět pošesté do vsetínské branky. Tentýž hráč si gólovou radost zopakoval ještě před druhou sirénou, kdy zakončil učebnicovou kombinaci střelou z první.

Diváci si během třetí třetiny ještě jednou mohli zakřičet gól, když svou střelou uklidil za Plškova záda Petr Školoud. Valaši sice stihli umazat Vojtkovo čisté konto, ale definitivu výsledku na 9:1 dal v závěru klání Jiří Osina.

Ohlasy k utkání

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Na utkání jsme se poctivě připravovali a chtěli jsme hlavně dobře začít. To se nám povedlo. Dali jsme brzy gól, který nás uklidnil. Od té doby jsme byli lepším týmem a šli jsme výhře více naproti. Napadalo nám to tam, ale v úterý začínáme znovu od nuly, takže musíme být nohama na zemi a dál pracovat a pracovat. Za dnešní zápas patří velký dík hráčům i fanouškům. Atmosféra byla parádní.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Je to pro nás opravdu až neuvěřitelné, že každému to jde, ale my z první šance vždy v Přerově dostaneme gól. Pak dostaneme další a naše hra se úplně sesype. Gratuluji Přerovu k vítězství. My se budeme snažit doma odehrát mnohem lepší zápas. Ten bude nesmírně důležitý a musíme bezpodmínečně zvítězit, aby ta série nebyla krátká. Pak jedeme znovu do Přerova a týmu věřím, že jsme schopni ho na čtvrtý pokus doma už porazit.