Vsetín míří do Přerova ke čtvrtému přípravnému utkání

Filip Bazala • 21.08.2013

Vsetínští hokejisté mají za sebou tři přípravné zápasy, ve kterých si zatím vedli velmi dobře i přes poslední prohru na ledě Šumperku. To Přerov po šesti odehraných zápasech moc radosti mít nemůže, jelikož dokázal zvítězit pouze jednou. V zápase se Vsetínem si tak svěřenci kouče Sedláka budou chtít spravit reputaci a soupeře přehrát. Domácí tým je značně rozehranější, jelikož nastupuje už ke svému sedmému zápas, zatímco Valaši ke čtvrtému. Jakou to sehraje roli uvidíme 22.8. od 18:00, kdy zápas začne.

Valachy čeká již čtvrté přípravné utkání. S tím posledním mohli být trenéři spokojeni, když převážně s mladíky prohráli v Šumperku o jedinou branku. „Ze soupeře jsme před zápasem museli mít respekt, hraje o ligu výše. Šumperk velice dobře bruslil. Zápas byl ale hodně poznamenán vyloučeními. Myslím si, že byl pískaný velice úzkoprse, ale bohužel, nic se nedá dělat. Utkání bylo díky tomu rozkouskované a skoro se nehrálo. S naším výkonem v Šumperku ale můžeme být spokojeni,“ hodnotil krátce po zápase Juraj Jakubík.

Trenéři v posledním zápase šetřili opory a dali šanci ukázat se hráčům, kteří bojují o místo v sestavě. Ti se ukázali kolektivně ve velmi dobrém světle a trenéry nečeká nic jednoduché, až přijde na pořad dne se s některými hráči rozloučit. Na zápas v Přerově už by měli být připraveni hráči, kteří seděli v posledním zápase, jako např. kapitán Daniel Vaněk. Zápasy se Zubry mají vždy dobrý náboj a k vidění bývá kvalitní hokej. Bude tomu tak i ve čtvrtek? Sledujte onlajn přenos.

Přerov sehraje již sedmý přípravný zápas

Hokejisté Přerova zatím v přípravě příliš neexcelují, ale v této herní fázi sezóny to není až tak důležité. Navíc Zubři v zápase podobně jako Vsetín testují mladé hráče a výsledky jako třeba 7:0 prohra doma s Opavou nic nedokazují. Naopak soupiska Přerova je opět velice silná i přes odchod kanonýra Pavla Hanáka do Nového Jičína. Zubři v sezóně budou dozajista opět jedním z adeptů na první pozice. Svěřenci trenéra Pavla Sedláka mají za sebou šest zápasů, ze kterých vyšli vítězně pouze jednou. Účastnili se i turnaje v Porubě, kde však v silné konkurenci skončili poslední.

V posledním zápase přípravy se Zubři střetli s Opavou, kde konečně dokázali zvítězit poměrem 3:5. Asistent trenéra Lubomír Václavíček hodnotil utkání takto: „Na rozdíl od předchozích zápasů už jsme dnes byli trochu lepší v koncovce. To, že jsme zápas otočili v posledních pěti minutách, je dobré, ale v naší hře máme pořád ještě nedostatky, které musíme odstranit. Měli jsme soupeři více odskočit během přesilovky pět na tři. Místo toho jsme po faulu na Milana Ministra přestali na chvíli hrát.“

V kádru Přerova úřaduje zkušený Martin Vojtek, který už vloni ukázal, jak dobrým gólmanem je. Letos to vypadá, že Zubři budou mít v kádru o dalšího zkušeného hráče víc. Je jím dlouholetý hráč Olomouce Milan Ministr. V přípravě sice ještě nebodoval, ale zkušenosti toho útočníka budou týmu Zubrům určitě k duhu. V přípravě se daří i mladým hráčům jako Marek Haloda, který pravidelně boduje.

Pravděpodobné sestavy

Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Faltýnek, Běhal, Osina, Vlček, Jergl, Goiš – Sedlák, Haloda, Blinka, Sprušil, Ministr, Loupal, Brada, Kundrátek, Šťastný, Sakrajda, Ditrich.

Vsetín: Plšek (Hromada) – Farda, Žák, Báchor, Hradil, Tichý, Vodák, Valentík, Žabčík, Okuliar, Vrba F. – Ambruz, Vaněk, Mikšovský, Hruška O., Hruška P., Brezáni, Kajaba, Valigura, Daněk, Štrbík, Baroš, Podešva, Vítek, Kubo.