Chyběl nám klid na hokejce a příznivý vývoj skóre, míní Jenáček

Václav Trávníček • 11.01.2015

Z dosavadních zápasů proti Přerovu podali nejlepší výkon. Hokejisté Vsetína v sobotu ani náznakem nepřipomínali mančaft, který lídrovi tabulky na podzim podlehl 1:5 a 4:7. Tentokrát byli Hanákům vyrovnaným soupeřem a místy svého rivala i přehrávali. Na vítězství to ale ještě nestačilo. Zubři po zodpovědném výkonu především směrem dozadu zvítězili na Lapači 2:1 a připsali si třetí výhru nad VHK v probíhající sezoně. „Myslím, že by utkání slušela remíza. Přerov dal ale o gól víc a proto vyhrál,“ uvedl vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Trenére, jak jste se na utkání s lídrem tabulky připravovali?
Připravovali jsme se, co nejlíp to šlo. A myslím, že z dosavadních třech vzájemných zápasů jsme tentokrát s Přerovem odehráli nejlepší partii. Chtěli jsme hrát co nejdéle na 0:0 a z úvodního náporu se pokusit dát gól. Bohužel jsme ale inkasovali jako první. Když použiju tenisovou terminologii, udělali jsme nevynucenou chybu. Ve vlastním pásmu se nám nepodařilo rozehrát kotouč, který se dostal k hostujícímu obránci. Petru Hromadovi někdo přejel ve výhledu a bylo to 0:1.

Trefa Šimona Kratochvíla vám hodně zkřížila plány, viďte?
Bylo to přesně to, co Přerov chtěl. Pak se zatáhl a hrál víc z obrany. Bylo strašně těžké se prosazovat přes jeho silné, velké beky. Přesto se nám podařilo ještě do konce první třetiny vyrovnat, když to v přesilovce krásně pod břevno trefil Radim Tesařík.

Ale pak přišly rozhodující momenty ve druhém dějství…
Ve druhé třetině jsme měli náš nejlepší úsek zápasu. Byli jsme lepší, v tlaku, lítalo to kolem brankoviště. Zdálo se, že je jen otázka času, kdy dáme gól. Pak ale přišlo nešťastné vyloučení na 2+2 minuty. Kluci tvrdí, že to nebyl faul Davida Vítka, ale že vyletěla hokejka hráče soupeře. Tak nevím. Nicméně nás čekaly čtyři minuty v oslabení, což proti tak kvalitnímu týmu, jaký má Přerov, není jednoduché. První dvouminutovku jsme s vypětím všech sil ubránili, druhou už ne. Kudělka napřáhl na modré, Petru Hromadovi zase někdo zaclonil ve výhledu, a byl z toho rozdílový gól.

Ve třetí části vám pak viditelně ubývaly síly, souhlasíte?
Po předchozích zápasech si hráči na Zubry zřejmě míň věří. Měli jsme náznaky, chodili jsme do přečíslení, ale už nám chyběl klid na hokejce. Slovák je kvalitní gólman a naše pokusy a nahození v pohodě pochytal. Ve třetí třetině jsme měli dvě tři možnosti. Pár minut před koncem jsme jeli v situaci tři na dva. David Vítek šel do střely přes obránce, který mu to zblokoval. Kdybychom to řešili nahrávkou, měli jsme velmi dobrou pozici. Ale jak se čas krátí, trpělivost už není taková.

Vzájemné zápasy Vsetína s Přerovem v sezoně 2014/15:

Vsetín - Přerov 1:5 (9. kolo, 18. října 2014)
Branky: 7. Kolařík (Haloda, Mikšovský) – 2. Procházka (Popelka, Janota), 11. Popelka, 43. Dostálek (Goiš, Sedlák), 49. Sedlák, 57. Goiš.

Přerov - Vsetín 7:4 (20. kolo, 26. listopadu 2014)
Branky: 1. Šťastný, 4. Kolář (Kudělka, M. Kratochvíl), 5. Blinka (Šťastný), 22. Šebek (Vlček, Blinka), 28. Málek (Kratochvíl), 39. Kratochvíl (Málek, Sakrajda), 40. Šťastný (Šebek, Vlček) – 48. Hryciow (Tichý, Podešva), 51. Podešva (Vítek, Hruška), 57. Hrazdira (Slováček), 59. Ambruz (Vaněk, Zúbek).

Vsetín - Přerov 1:2 (31. kolo, 10. ledna 2015)
Branky: 19. Tesařík (Vaněk, Ambruz) – 4. Kratochvíl (Janota), 34. Kudělka (Šebek).

Co pozitivního si z utkání vezmete?
Jsme samozřejmě zklamaní, protože jsme věřili, že to dnes prolomíme a doma se víc prosadíme, zejména v útoku. Je to škoda, kdybychom šli jako první do vedení, zápas by určitě vypadal jinak. Ale klukům nemůžu nic vyčíst. Chyby tam samozřejmě byly, ale bojovnost, nasazení a chuť zvítězit jsem z týmu cítil nejvíc z dosavadních třech zápasů. Hodně jsme chtěli, ale nebylo nám přáno. Myslím, že by utkání slušela remíza, ale Přerov dal o gól víc a proto vyhrál.

Trápí vás hodně, že jste letos Zubry ještě neporazili?
Je taková kaňka na dosavadním průběhu sezony - Přerov je jediný mančaft, který jsme ještě nedokázali obrat o body. S každým jiným soupeřem máme pozitivní bilanci. Do konce základní části nás čeká ještě jeden vzájemný zápas. Třeba to klapne paradoxně právě u nich. Přerov má velmi dobře poskládaný tým, ale my máme také ambice. Věřím, že když budeme takto pracovat dál, nakonec se nám podaří porazit i Zubry.

Radost vám musela udělat alespoň rostoucí návštěva: Tentokrát si na Lapači našly cesty dvě tisícovky diváků…
Návštěvnost se zvedá, v posledních kolech jsme měli čím dál větší podporu. Spousta lidí přišla o Vánocích na Břeclav, také do Valmezu odjelo hodně fanoušků. A dnes to vygradovalo. Mrzí mě i za fanoušky, že si víckrát nemohli zakřičet gól a neradovali se z vítězství nad naším asi největším rivalem. Věřím alespoň, že to viděli tak jako já. Že jsme kladli tuhý odpor, byli jsme Přerovu vyrovnaným soupeřem a při troše štěstí mohli zápas vyhrát my.