Vsetín si poradil s Karvinou a potvrdil první místo v tabulce

Václav Trávníček • 25.10.2014

Vsetínští hokejisté potvrdili roli favorita a v sobotním utkání 11. kola si poradili s celkem Karviné 5:2. Valaši kráčeli k vítězství od samého začátku. V polovině zápasu vedli po brankách Kývaly, Vaňka a Martina Kubo už 3:0 a byť se domácí ve třetí části dvakrát prosadili, stejný počet zásahů Jana Kolaříka znamenal znovu vedení o tři branky, které už Jenáčkovi svěřenci do závěrečné sirény nepustili. Svůj první zápas v sezoně odchytal na karvinském ledě Lukáš Plšek.

2. liga - 11.kolo so 25.10.15:30
SK Karviná
2:5(0:1, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 46. Deutsch (Foltyn, Luka), 58. Martin Kasperlík (Luka) – 10. Kývala (Daněk, Štědrý), 21. Vaněk, 29. Kubo (Slováček, Zuzaník), 50. Kolařík, 53. Kolařík (Báchor, Tichý). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Konvička. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 227. Střely na branku: 25:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5.
SK Karviná: Vrba – Milch, Foltyn, Szajter, Mládenka, Opravil, Hoďa, Zamecznik, Vydra, Dýrr, Jaroch, Čintala, Deutsch, Malík, O. Kasperlík, M. Kasperlík, Barnošák, Zakuťanský, Juhász, Luka, Holý.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Hurtík, Hryciow, Báchor, Tichý, Haloda, Zuzaník, Štědrý, Zúbek, Vaněk, Ambruz, Kolařík, Slováček, Kubo, Hruška, Podešva, Vítek, Kývala, Daněk, Štrbík.
Valašský hokejový klub vstupoval do zápasu jako velký favorit a svou roli chtěl od začátku zápasu potvrdit. Hned zkraje zápasu se hosté dostali do několika nebezpečných šancí, karvinští hokejisté pak nestíhali jejich tempu a několikrát si pomohli faulem. První dvě oslabení ještě domácí ustáli, především díky dobrým zákrokům Adama Vrby. Přesto se Vsetín brzy dostal do vedení, když hokejisté ve žlutých dresech zamkli karvinské hokejisty v jejich obranném pásmu, Josef Daněk z rohu kluziště přihrál Martinu Kývalovi a ten nikým nebráněn doklepnul kotouč do napůl odkryté brány. Velkou příležitost ke srovnání dostali domácí v čase 15:20, kdy mohli více než 20 vteřin hrát ve dvojnásobné početní převaze. Ani teď ale vsetínskou bránu vážněji neohrozili. Teprve v 18. minutě se do vážnější šance dostal nejprve Ondřej Kasperlík a následně i Jakub Juhász, ani jeden z nich však na vsetínského brankáře Lukáše Plška nevyzrál. Vsetín tedy vedl po první třetině 1:0.

Katastrofální hrubku vyrobila karvinské obrana zkraje druhé části. Byť hráli domácí opět přesilovku, nechali ujet Daniela Vaňka, který prostřelil Adama Vrbu a zvýšil na 2:0 pro Vsetín. Hosté se pak opět dostávali do tlaku, z něhož nakonec vytěžili i svůj třetí gól. Ve 29. minutě přihrával zpoza karvinské brány Ondřej Slováček, jeho asistenci dobře zpracoval Martin Kubo a z bezprostřední blízkosti překonal Adama Vrbu. Tlak hostů neustával, ve 32. minutě v úniku nebezpečně pálil Juraj Tichý, ale jeho dělovku reflexivně vyrazil Vrba. Po druhé periodě tedy Karviná prohrávala již 0:3.

Karviná se dostala do tempa teprve na začátku třetí třetiny. Ve 42. minutě měli slušnou příležitost ke snížení Tomáš Malík s Ladislavem Opravilem, ale s jejich zakončením si poradil gólman Plšek. O minutu později pak parádním zákrokem zlikvidoval i tutovku Martina Kasperlíka. Vsetínský brankář už ale kapituloval v čase 45:53, kdy ho nekompromisní dělovkou propálil Zdeněk Deutsch, kterému asistovali Tomáš Foltyn s Vladimírem Lukou. Jestliže v tuto chvíli snad mohli domácí pomýšlet alespoň na vyrovnání, pak jejich defenziva všechny tyto naděje pohřbila. V 50. minutě se opět (!) při vlastním oslabení dostal do brejku vsetínský hráč, tentokrát Jan Kolařík a zvýšil na 4:1 pro Valašský hokejový klub. Stejný hráč pak v čase 52:52 přidal i pátou vsetínskou branku a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Skóre pak v závěru zápasu již jen kosmeticky upravil Martn Kasperlík, když do brány tečoval přihrávku Vladimíra Luky.

Karviná tedy podlehla vedoucímu týmu tabulky 2:5 a nyní ji čeká další domácí zápas, tentokrát se v úterý 28. října utká s Technikou Brno.

Autor reportu a ohlasů: Ondřej Monski, skkarvina.cz

Roman Sedlák (Karviná): Myslím, že to bylo kvalitní druholigové utkání. Soupeř byl bruslařsky i takticky výborně připraven. Dvě třetiny byl výrazně lepší než my, takže z toho pohledu si zasloužil vyhrát. Ale ve třetí třetině se s tím ještě dalo něco dělat, dostali jsme se na dostřel dvou branek, pak nás ale při přesilové hře 4 na 3 srazila fatální chyba nejzkušenějšího beka. To se stane, ale je to škoda, protože jsme byli blízko bodu. Hodně nás srazily individuální chyby, dva góly jsme dostali ve vlastních přesilovkách. Rozdíl mezi mužstvy byl i v určité bojovnosti, když jsme hráli naše přesilovky, tak vsetínští hráči padali do střel a málokterá střela se dostala až k Plškovi, takže bylo znát, že oni chtějí víc vyhrát. Je to škoda, protože výsledek 2:5 možná tak úplně neodpovídá průběhu utkání. My si z toho musíme vzít ponaučení. V úterý začíná druhá čtvrtina soutěže, myslím, že jako nováčci jsme se v té první už dost oťukali. Hodně zápasů jsme prohráli o jeden gól, takže věřím, že v té druhé čtvrtině se to obrátí a teď zase posbíráme nějaké body.

Viktor Hlobil (Vsetín): Nevěděli jsme, co máme od soupeře čekat, protože jsme ho v druhé lize dlouho nepotkali. Myslím si, že naše hra, až na začátek třetí třetiny, byla celkem solidní. Zápas jsme měli pod kontrolou, ačkoliv když se soupeř dostal k nám do třetiny, tak byl hodně nebezpečný. My jsme ale líp bruslili, máme mladý mančaft a dostávali jsme soupeře pod tlak. Takže kromě těch sedmi minut zkraje třetí třetiny jsme se zápasem spokojeni.