Vsetín potvrdil roli favorita a poradil si s Karvinou

Pavel Tajzler • 03.12.2014

Kdo čekal od souboje druhého a předposledního týmu tabulky jednoznačnou partii byl na omylu. Karviná přijela na horkou půdu Vsetína s taktikou bránit střední pásmo a pokusit se vydřít alespoň remízu, což se jim nakonec nepodařilo. I tak se však hráči Karviné za bojovný výkon rozhodně stydět nemusí. Přestože domácí většinu zápasu drželi vedení, o body se strachovali do poslední chvíle. Definitivu a závěrečné uklidnění přinesla až gólová střela Michala Nedbálka z 56. minuty.

2. liga - 22.kolo st 3.12.17:30
SK Karviná
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Kolařík (Slováček, Báchor), 31. Slováček (Ambruz, Kolařík), 56. Nedbálek (Hruška, Daněk) – 32. Kasperlík. Rozhodčí: Husička – Kašík, Holibka. Vyloučení: 6:8, navíc Hurtík (VSE) a Deutsch (KAR) 10 min. OT, Čintala (KAR) KO. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 869. Střely na branku: 40:24. Vyhraná buly: 45:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Haloda, Hryciow, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Štrbík, Daněk, Kývala – Vítek, Podešva, Hruška.
SK Karviná: Tomšů – Deutsch, Hoďa, Vydra, Jaroch, Čintala, Zamecznik, Graca – Ballner, Foltyn, Opravil, Dýrr, Chomič, kasperlík, Zakuťanský, Juhasz, Luka, Haas, Vyčesaný, Kofroň.

Vstup obou týmů do utkání se nesl v duchu nepřesností a nervozity. Už ve druhé minutě Deutsch fauloval Daňka a dopřál tak Valachům šanci na otevření skóre. Těm se sice podařilo brankáře Tomšů několikrát ohrozit, ale ten byl pozorný. Po srovnání počtu hráčů na ledové ploše se hra více otevřela a byli to hosté, kteří měli opticky více ze hry. Vsetínští se sice pokoušeli zavézt kotouč to pásma soupeřů, ale pokaždé se hosté dokázali osvobodit a vrátit se zpět před Hromadovu bránu. Ten dokázal pokrýt i jedovatou střelu Zamecznika od modré čáry z konce 10 minuty. Vsetínským se podařilo znovu vážněji ohrozit Tomšů až o pár minut později, kdy si do slibné pozice najel útočník Podešva, který ale puk v rozhodující chvíli minul. Vzápětí se na hostujícího brankáře řítil osamocený Vaněk, ten si ale poradil a svým betonem zabránil otevření skóre. Hosté se pak museli bránit ve čtyřech po faulu Vydry. Počet hráčů na ledě se ale srovnal zásluhou vsetínského Hryciowa, který fauloval ujíždějícího Deutsche. Právě ve hře 4 na 4 se Valachům podařilo vstřelit první branku utkání a to z hole Jana Kolaříka, který svou střelou do horní části branky nedal strážci karvinské svatyně šanci. Do šaten se šlo za těsného stavu 1:0 ve prospěch domácích.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Ondřej Slováček

Na začátku druhé třetiny se museli hosté opět bránit ve čtyřech po faulu Hoďi z konce první třetiny. Přesilovka domácím sice nevyšla, ale hosté z Karviné se stále nemohli dostat ze svého obranného pásma, což ukončil až Tomšů, který ukryl puk ve své lapačce. Poté dostali šanci vyzkoušet si přesilovku hosté, na trestnou lavici musel usednout Martin Ambruz za nedovolené bránění. Už to vypadalo, že se podaří hostům vyrovnat, to by ale nesměl vsetínskou bránu střežit Petr Hromada, který předvedl skvělý zákrok a udržel tak domácím vedení. Hra se poté vyloučením Luky přesunula před Tomšů, kde jako blesk z čistého nebe udeřil Ondřej Slováček, kterému se podařilo protlačit kotouč do za záda brankáře Karviné. Po tom co karvinský David Čintala neudržel nervy na uzdě měli domácí k dispozici pětiminutovou přesilovku. Ta se jim ale vůbec nevydařila a Karviná snížila na rozdíl jediné branky, konkrétně Martin Kasperlík, který vystihl nahrávku vsetínských beků a následně si poradil i s brankářem Hromadou. Hra se v následujících minutách přelévala ze strany na stranu a plné ruce práce měl jak Hromada tak Tomšů na druhé straně. Těsně před koncem druhé třetiny ještě Kolařík fauloval svého protihráče a Karviné se tak naskytla další přesilová hra.

Přesilovka Karviné pokračovala ve třetí třetině a už v první minutě mohlo být vyrovnáno po pohotové střele velmi aktivního Kasperlíka, která naštěstí pro Vlachy skončila jen na břevně Hromadovy brány. Karvinští ucítili šanci na vyrovnání a drali se do jednoho útoku za druhým. Domácí se ale nenechali zastrašit a vytvářeli si zajímavé šance. Utkání začalo nabírat na obrátkách a hráči obou týmů přitvrdili hru, což mělo za následek vyloučení hostujícího Deutsche, kterého na trestné lavici hostů o pár minut později vystřídal Vydra. Ani trestná lavice domácích nezůstala v úvodu závěrečné třetiny prázdná, za katr putoval Hurtík. Hra se poté podobně jako ve druhé třetině přelévala ze strany na stranu a šance si vytvářeli oba celky. Byli to ale opět domácí, kterým se podařilo vstřelit branku a jak jinak než v početní výhodě. Domácí Michal Nedbálek napřáhl od modré čáry, puk proletěl až za záda brankáře Tomšů a uklidnil Valachy. Závěrečné minuty si už vsetínští dokázali pohlídat a i přes houževnatý výkon celku z Karviné zůstávají body na Lapači po výhře domácích 3:1.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): Dnes to byl velmi těžký zápas, začali jsme na čtyři lajny, nemohli se dostat do tempa. Karviná určitě není soupeř, který bude prohrávat nějakým vysokým rozdílem, pokud bude hrát v této sestavě. Určitě to byla jiná Karviná, než v předchozím kole. Slezané tady podali dobrý výkon, číhali na brejky a k tomu jim skvěle zachytal gólman Tomšů z Havířova. Nám to dnes úplně nešlo, po naší chybě jsme jim dovolili dostat se na kontakt, místo toho abychom přidali gól. Byl to zvláštní zápas, nám to dnes nešlo, nebyli jsme v tempu, ale kluci dřeli a jsme rádi za tři body.

Jan Vavrečka (trenér Karviné): Nemusíme se stydět za výkon, byli jsme dnes aktivní po celých 60 minut. Měli jsme spoustu šancí, bohužel jsme je neproměnili a venku se na jednu branku prostě nevyhrává. Navzdory tomu odcházíme se vztyčenou hlavou.