Byl to zvláštní zápas, ale tři body jsou hlavní, hodnotí střetnutí s Karvinou Juraj Tichý

Filip Bazala • 04.12.2014

Vsetínští hokejisté mají za sebou polovinu základní části sezony, kterou zakončili nelehkým vítězstvím nad Karvinou. Ta dlouho trápila domácí Vsetín. Úleva přišla až ve třetí třetině, kdy brankáře Tomšů propálil od modré Michal Nedbálek. „Zápas byl hodně zvláštní, ale tři body jsou hlavní. Historie se neptá,“ hodnotil po zápase slovenský urostlý obránce Juraj Tichý. První polovinu soutěže zakončili Valaši na třetí pozici, ovšem s minimální ztrátou na první pozici.

Jak hodnotíte zápas s Karvinou?
Utkání mělo zvláštní průběh. Z naší strany to nebyl dobrý zápas. Nebyli jsme v takovém tempu, jako například v Brně. Bylo to hodně nemastné a neslané. Nepomohli nám příliš ani diváci, ale hlavní je, že jsme zápas zvládli za tři body. Jaký to byl zápas, se už za měsíc nikdo ptát nebude.

Na Lapači se představila trochu jiná Karviná než v prvním zápase, souhlasíte?
Rozhodně ano. Měli dost posílený tým. Myslím, že v kádru měli nějaké juniory z Třince, Vítkovic či Havířova. Velmi dobře jim zachytal také brankář Tomšů. Přesto, co se stylu hry týče, to byla stará Karviná, která bránila a nehrála příliš atraktivní podívanou.

Jak těžké je nabudit se proti takovému soupeři, jelikož bylo viditelné, že to úplně nejde?
Je to jiné, než proti jiným atraktivnějším soupeřům. Vždy před každým zápasem se musíme soustředit, ale s Karvinou to doopravdy nebylo ono. Jak už jsem říkal, ani diváci nám příliš nepomohli, na které jsme doma zvyklí, takže chyběl ten správný náboj, jenž nás doma dělá silnými.

Jak zatím vy osobně jste spokojen s průběhem sezony?
Zatím hrajeme slušný hokej a celkem se držíme i na špičce tabulky, který jako každý rok je našlapaná. Už z minulých let jsme zvyklí, že liga je hodně vyrovnaná. Musíme nadále šlapat, ať se nám konečně podaří udržet alespoň první čtyřku.

Lví podíl na umístění má i Petr Hromada, který se díky výkonům dostal do extraligy. Nebojíte se, že by vás mohl opustit?
Petr má neskutečnou fazónu. Chytá velmi dobře, ale to už i minulý rok. Bylo jen otázkou času, kdy si ho vyhlédne klub z vyšší soutěže a vytáhne si ho k sobě. Že by nás mohl opustit, se samozřejmě bojíme, ale hlavní je Petrovo štěstí, aby se chytil i v profi hokeji, takže mu držím palce.

Jak se cítíte vy? Jste spokojen se svým vystupováním?
Cítím se fajn. Je tady parádní parta, šlape nám to velmi dobře, takže co více si přát. Co se týká přímo mé hry, tak je vždy co zlepšovat.

V týmu Vsetína mimo slovenské hráče se objevují i Rusové, jako např. Grebenjuk. Jak jste jej přijali do týmu?
Co se ruských hráčů týče, tak si myslím, že Sašu Grebenjuka jsme přijali v pohodě. Je trochu problém s komunikací, ale je tady i Jaro Uchin, jenž pomůže, když je třeba něco přeložit. Myslím si, že není žádný problém, Saša je fajn „chalan“.

Máme za sebou polovinu základní části, co dělat, aby byla minimálně tak dobrá, jako ta už uplynulá?
První polovinu jsme zvládli myslím dobře. Je třeba i nadále pokračovat v práci, kterou jsme započali. Máme teď doma z šesti zápasů pět, tudíž musíme utrhnout co nejvíce bodů, abychom pak mohli hrát trochu více v klidu a nehonili body na poslední chvíli.

V sobotu vás čeká Nový Jičín, který v předchozích dvou zápasech nebyl vůbec lehkým soupeřem, jak na ně?
Nový Jičín má oproti loňsku hodně dobrý tým. Kádr je velmi dobře vyvážen, mají mladé, ale i zkušené hráče. Pokud však budeme hrát svou hru a zodpovědně bránit, tak si myslím, že budeme úspěšní. Navíc doufám ve větší návštěvu, než která dorazila na zápas s Karvinou. Lidi v publiku potřebujeme, jejich povzbuzování a přítomnost jsou pro nás důležitým aspektem hry, který nás žene dopředu.