Karviná otočila zápas a obrala Valachy o všechny body

Václav Trávníček • 17.01.2015

Takový výsledek čekal asi málokdo. Hokejisté Vsetína v sobotu nestačili na soupeře z Karviné a na jeho ledě padli 1:3. Do utkání přitom vstoupili dobře. Na začátku druhé třetiny poslal Vsetín do vedení Juraj Tichý, Slezané ale trefami Vydry a Szajtera skóre otočili a Valaši pak už marně dobývali Gleichovu branku. Půl minuty před koncem potvrdil vítězství Karviné třetím gólem zkušený Vladimír Luka. Vsetín tak nevyužil možnost přiblížit se v tabulce prvnímu Přerovu, naopak Sportovní klub získal v honbě za záchranou veledůležité body.

2. liga - 33.kolo so 17.1.15:30
SK Karviná
3:1(0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Vydra (Pavlačka, Andres), 32. Szajter (Deutsch, Luka), 60. Luka – 25. Tichý (Daněk). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Konvička. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 187. Střely na branku: 14:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
SK Karviná: Gleich – Mládenka, Hoďa, Zamecznik, Vydra, Jaroch, Čintala, Deutsch, Foltyn, Szajter, Opravil, Pavlačka, Vyčesaný, Chomič, Kasperlík O., Kasperlík M., Stoklásek, Andres, Juhász, Luka.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Grebenjuk, Vrba, Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý - Vítek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Hrazdira, Ambruz, Štrbík, Daněk, Hruška, Zúbek, Ondráček, Podešva.

Vstup do utkání mohl oku vsetínského fanouška velmi lahodit- úvodní buly se zmocnil právě zelenožlutý tým a okamžitě utáhl Karvinou okolo klece. A co víc, půl minuty po začátku se mu dostalo početní výhody. Jenže přesilovka nebyla ani v polovině, když se počty kvůli faulu Jana Podešvy vyrovnaly. Čím dál více se Karvinští dostávali ke slovu, hra byla aktivní a rychlá. Ve čtrnácté minutě jsme mohli vidět pěknou akci. To Hryciow nabil do pravého kruhu Podešvovi, zakončení se ale konalo přímo do těla brankáře Gleicha. O chvíli později dostal před modrou nabídku Hrazdira, který předal Ambruzovi, jenž ale nebyl kvůli obránci sto zakončit. Když dostali domácí trest za příliš mnoho hráčů na ledové ploše, pro vymanění se z tlaku opakovaně vyhazovali kotouč z obranného pásma.

Nedlouho před sirénou domácí ukořistili puk, v útočné akci vyrazili napříč hřištěm a touš jen tak tak minul Plškovu svatyni. Absolutní konec třetiny dohrávali Valaši v oslabení a perioda skončila stavem 0:0.

Daleko zajímavějšího průběhu jsme se dočkali ve druhé třetině. Vsetínští ji začali přesilovkou, kde se představil znovunavrátilec Grebenjuk. Ten si nahrál s Vrbou a silnou ránou zakončil. Bohužel pro hosty, Gleichova lapačka byla na místě. K otevření skóre došlo ze vsetínské hole; konkrétně to byla hole Juraje Tichého, jež po vyhrané buly nadhodil na Gleichovu síť a tím rozsvítil červené světlo nad ní.

Vedení však nemělo trvat dlouho. V početní převaze se Karvinští stáhli kolem Plškovy svatyně, Pavlačka se vynořil zpoza brány a kotouč předal Karlu Vydrovi, který mu mezi Plškem a tyčí našel cestu dovnitř klece. K druhé brance severomoravanů vedlo vyloučení Vítka a Grebenjuka. Za stavu pěti ku třem se domácím z hole Szajtera podařilo zvednout konto.

A najednou bylo opět pro co se snažit. Valaši zvedli tempo, jenže soupeř už si hru hlídal. Kýžené početní výhody se domácím dostalo až v sedmnácté minutě- vyloučen byl Stoklásek a Valaši tak mohli vyvinout patřičný tlak. Jenže ani přesilovka se nevyvedla v tom pravém duchu a perioda naopak končila s oslabením na kontě svěřenců Hlobila a Jenáčka.

První buly třetí periody byla odpálena ke Karvinským a ti se touše okamžitě ujali. Jejich kapitán se pokusil od modré vypálit, ale přestřelil. Po dalším útočném zákroku už se hosté trochu probrali a i z jejich iniciativy bylo k vidění několik akcí. Hrálo se odshora dolů, Vsetínští se snažili o vyrovnání, kdežto jejich soupeř o vícebrankový náskok. Tyto snahy se půl minuty před koncem přetavily v hru v šesti ze strany Vsetína. A právě zde se rozhodlo o definitivním výsledku utkání. Vladimír Luka totiž trefil prázdnou bránu, a jeho zásluhou si tak Karviná z domácího zápasu odnesla plné tři body.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Dnes jsme podali špatný výkon. Velmi špatně se mi to hodnotí, protože si myslím, že to bylo nedůstojné pro dresy, které oblékáme. Věřím, že takový výkon už se nebude do konce sezóny opakovat. Dnes to opravdu nebylo dobré a my se omlouváme fanouškům, především těm, kteří za námi do Karviné přijeli, protože jsme jim neukázali skoro nic. Bez nasazení, bez bojovnosti a bez srdíčka se dneska nevyhraje žádný zápas, ani proti poslednímu týmu tabulky.“

Tomáš Výtisk (SK Karviná): „Už jsme se přesvědčili, že proti tomuto týmu dokážeme hrát vyrovnaný hokej. Dnes jsme dobře drželi taktiku, dobře jsme soupeře rozebrali ve středním pásmu. Myslím, že jsme toto utkání slušně zvládli a jsme rádi za tři body.“