První polovinu základní části uzavře Vsetín duelem s Karvinou

Lucie Krampotová, Jan Tajzler • 02.12.2014

Ve středu je na programu 22. kolo základní části a tedy i duel Vsetína s Karvinou. Utkání se odehraje na domácím ledě Vsetína, tedy na Zimním stadionu na Lapači. Oba týmy mají za sebou devatenáct odehraných zápasů, nicméně zde veškerá zdánlivá podobnost končí. Vsetín stále na většinu týmů shlíží ze třetí příčky žebříčku, kdežto Karviná má pod sebou už jen poslední Valašské Meziříčí. Dělí je tedy šest tabulkových příček a rozdíl pětadvaceti bodů.

Druholigová mise nováčka z Karviné je zatím hodně trnitá. Mužstvo kolem ostříleného Vladimíra Luky se nachází v podpalubí tabulky východní skupiny. Když už se Karviné podaří bodovat, jde většinou o utkání na domácím ledě a mnohdy jde pouze o bodové přísuny do chudé pokladnice Slezanů. Také Vsetín využil dezorientace nováčka a v prvním měření sil si připsal tři body za vítězství 5:2. Ovšem každé utkání začíná za stavu 0:0 a Karviná určitě nejede do Vsetína se sklopenou hlavou, naopak Sedlákovým svěřencům se podařilo v minulém utkání ulovit skalp Bobra, cenné vítězství může modrobílé borce nakopnout.

Karviná přerušila sérii nezdarů, podaří se ji překvapit Vsetín?

Jak jsme již zmínili, sezona nováčka není zrovna ideální. Karviná však rozhodně nemusí stahovat kalhoty, vždyť brod je ještě hodně daleko a těsně před koncem první poloviny soutěže může pomýšlet i na posun v tabulce. Důležitý krok udělali Slezané již v minulém utkání, v přímém souboji o poslední místo skolili výběr Valašského Meziříčí a přenechali mu poslední příčku. Jenže náskok Karviné je nulový, Bobři jsou poslední jen díky horšímu skóre, proto musí Karviná stále bojovat o každý bod. Při pohledu na výsledky rozhodně Karvinou nemůžeme označit za otloukánka soutěže, vždyť spousta jejich duelů skončila rozdílem jediné branky. Za zmínku určitě stojí výsledky proti favoritům z Břeclavi či Opavy, ovšem na bodový zisk nováček nedosáhl.

Na soupisce Karviné najdeme spoustu mladých hráčů, kteří jsou odchovanci klubu, ti během své mládežnické kariéry však stihli nakouknout do extraligových soutěží, většinou to bylo v klubech blízkých hornickému městu, především v Havířově a Třinci. Trenér Sedlák má však v týmu aktuálně nejproduktivnějšího hráče východní skupiny a to Vladimíra Luku (14+12). Po ostříleném hráči následuje bodová propast, druhým nejproduktivnějším hráčem je totiž Martin Kasperlík (5+11). V obranných řadách pak netřeba představovat vsetínským fanouškům Davida Hoďu, právě jeho bojovnost a ochota padat do střel zcela jistě pomáhá celé defenzívě karvinského celku. Nejproduktivnějším obráncem je s deseti body Zdeněk Deutsch, opomenout bychom neměli také Karla Vydru, právě jeho si mohou vsetínští fanoušci pamatovat ze vzájemných soubojů s Havířovem. Branku nováčka z Karviné střeží ve většině případu další exhavířovský hráč Adam Vrba, do podstatné části sezony však zasáhli také další dva brankáři Ondřej Tomšů a Marek Volf. To jsou přednosti aktuálně předposledního celku tabulky, jenž se bude pokoušet překvapit Lapač.

Naplní zelenožlutí papírové předpoklady?

Bývaly časy, kdy hokejový Vsetín platil za Robina Hooda, bohatým brával, ale poté ztrácel body v duelech, ve kterých byl favoritem. Letos však musíme vsetínské hokejisty pochválit, proti třem nejhorším celkům soutěže si zatím vedli na výbornou, Frýdek-Místek i Valašské Meziříčí dokázal Vsetín dvakrát porazit a kolekci povinných bodů se pokusí zkompletovat ve středečním duelu s Karvinou.

Vsetínští mají za sebou náročná utkání v Přerově a v Brně, v obou případech se jednalo o kontakt se špicí soutěže a Valaši uspěli na 50%. Po výbuchu na Hané totiž svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila dokázali zodpovědně přistoupit k utkání s Technikou Brno, kde se po trpělivém výkonu zrodilo vítězství 2:0 a jak již výsledek napovídá, brankář Petr Hromada se dočkal druhé nuly v letošním ročníku. Vsetín navíc, tím že přerušil devítizápasovou sérii Techniků bez porážky, udržel kontakt s čelem tabulky a konkurenta z moravské metropole v počtu bodů dorovnal. Nyní se Vsetínští vrací na domácí stadion, kde touží po další kořisti, kterou se má stát nováček z Karviné.

Po desetidenní přestávce tak fanoušci mají možnost vidět své oblíbence znovu na domácím ledě, utkání startuje v 17:30, a pokud se na zimní stadion nestačíte dostavit, můžete jej sledovat v podrobném online přenosu, který pro vás připraví naši redaktoři.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Haloda, Báchor, Tichý, Hryciow, Nedbálek, Hurtík, Grebenjuk – Vaněk, Ambruz, Zúbek – Hrazdira, Vítek, Slováček – Štrbík, Daněk, Kývala, Podešva, Hruška.

Karviná: Tomšů (Vrba) – Milch, Graca, Hoďa, Vydra, Jaroch, Čintala, Deutsch, Malík, Foltyn, Opravil, Dýrr, Haas, Chomič, Kasperlík Ondřej, Kasperlík Martin, Zakuťanský, Juhász, Luka.