Celá naše lajna hrála dobře, za branku jsem rád, komentoval utkání v Karviné Martin Kývala

Filip Bazala • 26.10.2014

Vsetín završil první čtvrtinu soutěže vítězstvím v Karviné, čímž si zajistil první místo v tabulce po jedenácti kolech. Valaši byli v zápase lepším týmem a tři body brali zaslouženě. „Pořád máme na čem pracovat, nebýt Petra Hromady, tak první nejsme,“ uvědomuje si střelec první branky z utkání s Karvinou. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila čeká další zápas už v úterý, kdy načnou druhou čtvrtinu soutěže na ledě Nového Jičína.

Martine, jak hodnotíte utkání s Karvinou?
Měli jsme dobrý vstup do zápasu, pomohly nám přesilovky a vstřelená branka, kterou jsme eliminovali jejich možný úvodní nápor. Postupem času jsme měli víc a víc ze hry až do konce druhé třetiny. Ve třetí třetině jsme hráli první minuty špatně, ale dařilo se nám rychle odpovídat na inkasované branky a nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

První čtvrtina soutěže je za vámi, jak byste ji ohodnotil?
Jsme na prvním místě, což je dobré, ale odehráli jsme i špatné zápasy, ve kterých jsme zvítězili hlavně díky Petru Hromadovi. Bez některých jeho zákroků bychom asi první nebyli. Samozřejmě nás dnes podržel i Lukáš Plšek, který pochytal také několik branek. Na druhou stranu vyhráváme a to je nejdůležitější. Mohli bychom někdy dávat více branek, naše vítězství jsou většinou těsná, ale o to víc jsme šťastnější tým.

Na čem byste do dalších zápasů měli zapracovat?
Pořád je na čem pracovat, jak v defenzívě, tak i v útoku. Přestaly nám jít i přesilovky, i když v úvodu soutěže jsme dávali branky jenom z nich, ale poslední dobou to moc nejde.

Odehráli jste zápasy se všemi týmy. Kdo bude na špici, překvapil vás někdo?
Překvapila mě hned ve druhém kole Poruba, kde jsme vyhráli 3:2. Přišlo mi, že jsou hodně dole oproti loňské sezoně, ale od té doby jejich výsledky šly razantně nahoru a v sobotu nás s nimi čeká zajímavý zápas, možná o první místo. Poruba je pro mě velký favorit ligy, ale samozřejmě i Přerov, který má zkušený tým. Myslím si, že i Opava bude v první čtverce. Velkým překvapením je i Břeclav. Hrají dobře a mají za sebou i výsledky, porazili Přerov i nás. Mají hodně mladý tým s šikovnými hokejisty.

Vraťme se ještě k zápasu, vstřelil jste první branku v sezoně, jste zatím spokojen se svými výkony?
Neodehrál jsem zatím tolik zápasů, byl jsem zraněný a někdy jsem se nevešel do sestavy, protože je nás tady útočníků hodně. O to víc jsem rád, že se mi podařilo branku Karviné dát. Naše lajna hrála dobře, drželi jsme se dost na puku i v útočném pásmu a byl to jeden z našich lepších zápasů.

Je fakt, že trio Štrbík, Daněk, Kývala funguje už dlouho a platí to i nyní.
Známe se dlouho i mimo hokej. Hodně se bavíme, vyříkáváme si různé situace, takže nám to klape. Snad si v sezoně ještě budeme moct spolu zahrát, protože máme pořád ještě co zlepšovat. Není to top forma, jakou jsme mívali.

Další zápas vás čeká na ledě Nového Jičína. S čím půjdete do tohoto utkání?
Jičín už i minulý rok byl silným týmem a na jejich ledě se hraje hodně těžko. Hrají velmi dobře kolem branky, takže jim nesmíme dávat prostor. Musíme hrát ze zabezpečené obrany a věřit, že z protiútoků nějaké branky dáme a uspějeme.