Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Valaši otočili utkání a získali cenný skalp Přerova

Radek Bařina, Václav Trávníček • 03.12.2008

V s e t í n - Cenné body ve středu večer získali do tabulky druholigoví hokejisté Vsetína. Přerov, kterému se v posledních kolech nedařilo (deset z posledních dvanácti utkání prohrál) přijel na Lapač prolomit smůlu a naladit se na vítěznou strunu. Zubrům se dokonce podařilo vstřelit úvodní branku zápasu, kdy Kubalovu přihrávku zužitkoval Martinák. Pak však přišel obrat Vsetína. Nejprve na 1:1 srovnal Mikeš, na konci druhé dvacetiminutovky pak vstřelil vítěznou branku domácích Pavel Zavrtálek. Obránce, který se na led vrátil po marodění s čelistí, nebyl jedinou (staro)novou tváří ve vsetínském dresu. Na obranném postu proti Přerovu nastoupil i navrátilec Libor Haschka a v útoku zlínský Filip Čech.

- 23.kolo st 3.12.18:00
VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov
2:1(0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Mikeš (Štraub, Tomis), 37. Zavrtálek (Štraub) - 2. Martinák (Kubala, Hanák). Rozhodčí: Krenželok - Fiala, Novotný. Vyloučení: 3:3 navíc Hrňa (Vse) 10min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1845. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šimek, Rajnoha, Tomis, Bezouška, Haschka, Zavrtálek - Marek (30. Podešva), Gergela, Vaněk - Čech, Štraub, Mikeš - Hrňa (35. - 44. Ašer), Klabačka, Tesařík
HC ZUBR Přerov: Krejčí - Pala, Halouska, Faltýnek, Kubala, Hruška, Vlček, Prinke, Šimo, Hanák, Martinák, Kolář, Sprušil, Ditrich, Staša, Žibrita, Rusek, Korčák, Matějka, Ondráček
Hráči vsetínského VHK vstoupili do první třetiny utkání proti Přerovu poněkud vlažněji, než by bylo zdrávo, za což byl již po minutě hry potrestání. Váhavosti Valachů ve vlastním obranném pásmu využil Kubala, který přesně našel neobsazeného Martináka a ten z blízka propálil Plška (0:1). Valaši odpověděli náporem Štraubovy formace, k vážnějšímu ohrožení hostující branky se ale nedostali. To Přerov byl v prvních minutách utkání mnohem nebezpečnější. V 5. minutě nejprve vyděsila Plška rána Šima a hned o pár sekund později se sám do domácího muže v masce řítil opět Martinák, tentokrát ovšem neuspěl.

První vážnější příležitost domácích se datuje až do minuty 7. Nové tváři v dresu Vsetína, Čechovi, se ovšem nezištná Mikešova přihrávka před poloprázdnou branku zamotala mezi bruslemi. V polovině prvního dějství se po hrubce Šimka řítil na Plška Hanák, muž v masce byl ale na místě. O dvě minuty později si Vsetín vynutil první přesilovou hru, a byť ji neproměnil, získal od této chvíle zřetelnou herní převahu. Klabačkova šikovná teč Hrňovy střely ale těsně minula hostující klec a o moc úspěšnější nebyl ani Tesařík v minutě 17. Ten sice trefil bránu, jeho slabý pokus z mezikruží ale Krejčího v brance hostů příliš nevylekal. Po první třetina tak Vsetín prohrával 0:1.

Úvod druhé části hry okořenil nepřesně zakončený průnik Sprušila, jinak se hra odehrávala především ve středním pásmu. Tento stav změnila až přesilovka domácích od 25. minuty. V ní předvedli bleskový výpad takřka na jeden dotek Tomis, Štraub, Čech a Mikeš načež posledně jmenovaný prostřelil, i s pomocí teče hostujícího obránce, gólmana Krejčího (1:1). Přerovští po obdržené brance nehodili flintu do žita, naopak v krátké době několikrát vážně ohrozili domácí branku. Plšek ovšem bravurním zákrokem vyrazill tutovku Agilního Martináka a chvíli později Kolář, po pohledné akci Sprušila, který elegantně vyškolil Haschku, minul polo-odkrytou klec Valachů.

Domácí následně přežili i dobře sehranou přesilovku Přerova a v minutě 37. sami udeřili.“ Štraubovci“ si vytvořili velký tlak a když právě Štraub našel při signalizované výhodě osamoceného Zavrtálka před ležícím brankářem, nebylo co řešit (2:1). Brankou povzbuzení Valaši mohli hned o minutu později zvýšit, po Ašerově vtipné přihrávce ovšem Vaněk v ideální pozici nepřekonal Krejčího. V samém závěru třetiny ještě předvedl krásnou individuální akci jeden z nejlepších hráčů Vsetína Čech, jeho následnou příhru však přetavil Mikeš jen v ránu do Brankáře. Přesto po druhé třetině odcházeli do šaten spokojeněji Vsetínští.

Třetí dějství zahájili hosté náporem a v minutě 42. zvonila, po dělovce Faltýnka, Plškova pravá tyč. O pár vteřin později byl sám před domácím brankářem Matějka, branku ovšem minul a lépe se hostům nevedlo ani v přesilové hře, byť si v ní vytvořili nejednu nebezpečnou příležitost. Domácím se postupně povedlo otupit modro-žlutý nápor a dobrou hrou ve středním pásmu nepouštěli Přerovské do výraznějších šancí. Krejčí na druhé straně příliš práce neměl a poprvé se výrazněji protáhl až v minutě 51., po zblokované střele Mikeše. V 53. minutě Valaši v přesilovce rozebrali hostující obranu, projektil Čecha ale těsně minul svatyni Přerova.

S přibývajícím časem hosté stále zoufaleji dobývali obrané pásmo Vsetína, skutečně vážně ale ohrozili Plška až v minutě 57. Proti střele Hrušky ale brankář Vsetína opět použil svůj hbitý beton. Velká šance ke srovnání se hostům naskytla minutu a půl před koncem když za katr putoval Čech. Obětavě bojující Přerov, ale ani při power-play, vůbec nepustili na dostřel Plška a skvělým taktickým výkonem ubránili poslední vteřiny utkání a vybojovali tak cenné tři body.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
HC Frýdek-Místek
VHK ROBE Vsetín