Brankář Plšek: Zápasy s Přerovem miluji

Michal Veselý • 03.12.2008

V s e t í n - Dlouho očekávaný zápas Vsetína s Přerovem skončil fotbalovým výsledkem 2:1. Na nízkém skóre mají zásadní podíl oba brankáři. Domácí Lukáš Plšek i přerovský Zdeněk Krejčí podali vynikající výkon. I přes malý počet branek se na ledě pořad něco dělo, oba brankáři si připsali několik opravdu výborných zákroků. Hlavně lapačka Krejčího dvakrát čarovala. Na druhé straně chytající Lukáš Plšek lapil několik samostatných nájezdů i nebezpečných přečíslení, jednou mu i pomohla branková konstrukce. Přerovští Zubři spoléhali na rychlé brejky, ve kterých byli velice nebezpeční - před vsetínskou klecí to několikrát hořelo. Obětaví Valaši nakonec těsnou výhru udrželi, na čemž měl velký podíl právě Plšek.

První třetina, druhá minuta – 0:1, to není na Lapači žádná novinka. „To jsem si pomyslel, že každý, komu se nedaří, se na nás chytne. Pak jsme hráli dobře a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Dnes to nebyl hokej, byla to spíše bitva. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Porazit Přerov, ať je v jakýchkoliv problémech, je vždy cenné,“ říká úvodem jednička mezi tyčemi. Žádná další branka i přes množství šanci k vidění nebyla. Ve druhé části se slušně zaplněný Lapač dočkal obratu ve skóre. „Druhá třetina byla dobrá, do první třetiny jsme vstoupili vlažně, už na rozcvičce to vypadalo, že spíme. Soupeře začal dobře a hned nás potrestal. Zlepšili jsme bruslení a obrátili skóre. Já myslím, že rozhodla druhá třetina, tam se lámal chleba. Dali jsme na 2:1 a oni měli hned protiútok a mohli srovnat. Netrefili prázdnou branku, kdyby to trefili, tak se třepem. Byl to zlomový okamžik, tam jsme měli kus štěstíčka,“ hodnotí obrat ve druhé třetině Plšek.

Ve třetí třetině se Valaši nikam nehnali a čekali, s čím přijde soupeř. „My máme špatné začátky třetích třetin, řekli jsme si o přestávce, že nesmíme hrát pasivně. A během pěti minut měli tři gólovky.“ A kdy bylo vsetínskému brankáři nejhůř? „Nejhůř mi bylo ve třetí třetině, jak dal ten bek tu tyčku, to jsme měli zase štěstí. To přečíslení dva na jednoho, to jsem se jen koukal, ale netrefil to.“ Pro vsetínského strážce branky patří zápasy se Zubry k nejoblíbenějším, „Já osobně Přerov miluju, proti nim se mi vždy chytá fantasticky. Není to typ soupeře typu Žďáru, který to dává do prázdné. Oni hodně střílejí a to je pro brankáře dobře,“ pochvaluje si hodně práce Lukáš Plšek.

Největší opora Vsetínských si pochvalovala i výpomoc zlínského Filipa Čecha, „Má zkušenosti, má výbornou střelu. To je hráč typu Šebestů a Sochorků z Valmezu. Kdyby hrál každý zápas, tak je to pro nás jen dobře. Když přijde extraligový hráč do druhé ligy, tak to jde vidět. Říkal, že byl nemocný, přišel se k nám rozehrát. Šlo vidět, že má chuť, byl na hokej nadržený.“ Brankář VHK se pochvalně vyjádřil i k hlavnímu rozhodčímu a nebál se zkritizovat čárové sudí, „Dnes hlavní rozhodčí nasadil dobrý metr, nepískal žádné simulování. Pískal na jedničku, to je jen dobře pro hokej. Za to čároví rozhodčí si dnes hlavně při zakázaných uvolněních podřimkali.

Zápas se sousedem v tabulce byl důležitý i z psychologického hlediska, Valaši dokáží potrápit přední mužstva tabulky, ale s konkurenty o předkolo play-off, jim to zrovna dvakrát nejde. „Dneska jsme hráli s Přerovem o šest bodů, teď na ně máme náskok pěti bodů. Celou sezónu jsme se dívali dozadu a nyní se díváme dopředu. Chceme být do první osmičky, abychom začali předkolo doma,“ přeje si Plšek. A jaký je nejbližší program Hlobilových hochů? Čekají je dva těžcí soupeři venku, Pelhřimov a Prostějov. „My venku ani tak špatně nehrajeme, vozíme nějaké body. V Pelhřimově se dá něco uhrát, v Prostějově to bude těžké, ti jsou v laufu. Mají nového kouče Flašara a s ním vyhráli sedm zápasů z osmi,“ říká závěrem muž s 35 na dresu.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno