Knebl opět úřadoval, Valaši vezou skalp Přerova

Aleš Novotný, Václav Trávníček • 04.02.2009

P ř e r o v - Důležité vítězství vezou z Přerova vsetínští hokejisté. Přestože měl v první třetině více práce jejich brankář Plšek, dokázali zásluhou Podešvy vsítit úvodní branku zápasu. Domácí pak těžko nalézali recept na vsetínského gólmana, který hosty několikrát podržel. I díky němu si Valaši už vítězství nenechali vzít. Vítěznou branku dal v 50. minutě útočník Marek Knebl, pro nějž to byl osmý úspěšný zásah v osmi posledních utkáních. Do prázdné branky při přerovské power play se pak v závěru vyhecovaného duelu trefil Vaněk. Následující dvě kola sehrají Vsetínští na domácím ledě a budou pro ně neméně těžká. Oba soupeři, Šternberk i Brno, jim mají co vracet.

- NČ st 4.2.18:00
HC ZUBR Přerov
2:4(0:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 50. Menšík (Kočara, Pala), 55. Faltýnek (Pala, Hanák) - 23. Podešva (Ašer, Haschka), 49. Hrňa (Štraub), 50. Knebl (Zavrtálek, Podešva), 60. Vaněk (Štraub). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Řezáč, Tuizal. Vyloučení: 4:11, navíc Faltýnek (PRE) a Vaněk (VSE) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1300. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
HC ZUBR Přerov: Sedlář - Pala, Faltýnek, Kubala, Novák, Ryšánek, Halouska, Prinke - Kočara, Menšík, Sprušil - Martinák, Staša, Hanák - Korčák, Kolář, Kohút - Kupec
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Černý, Haschka, Pšeja, Zavrtálek - Mikeš, Štraub, Tesařík, Knebl, Jurík, Vaněk, Ašer, Klabačka, Gajdošík, Podešva, Hrňa.
Přerovští Zubři byli v úvodních minutách zápasu hodně aktivní. Obrovskou šanci si bleskově vypracoval po Faltýnkově přihrávce Sprušil, ale trefil jen vsetínského brankáře Plška. Na druhé straně to po chvíli zkoušel Podešva s Ašerem, ale také neúspěšně. V 5. minutě hrál Přerov v početní výhodě a pokoušel se opět vsadit na ostrostřelce Palu. Puk po jeho tvrdé bombě od modré však nikdo nedokázal usměrnit do sítě.

Série přesilových her v podání Přerova však pokračovala a v 11. minutě byla dokonce dvojnásobná. Zubři si v ní vytvořili obrovský tlak, ze kterého přišly dvě stoprocentní šance. Martináka i Sprušila ale skvělými zákroky vychytal brankář Plšek. Ten trápil Zubry i v dalších šancích první třetiny a protože ani vsetínští se do střelecké listiny nezapsali, skončila první část hry 0:0.

Do té druhé vstoupili hosté v přesilovce po faulu Paly a Tesařík měl po chvíli dobrou šanci zlomit bezbrankový stav. Možnost sice nevyužil, ale po necelých dvou minutách šel Vsetín přece jen do vedení, když si Podešva za přerovskou obranou počkal na puk a v oslabení překonal přerovského brankáře - 0:1. Ve 25. minutě nabídli hosté Zubrům další přesilovku, která i tentokrát se na chvíli změnila na dvojnásobnou.

Možné vyrovnání však pokazil faulem Martinák následně musel brankář Sedlář opět předvést velmi pěkný zákrok proti Vaňkovi. Jeho protějšek se ve druhé třetině také předvedl a zlikvidoval řadu střeleckých pokusů. Pět minut před konce druhé dvacetiminutovky opět hrál Přerov v přesile a znovu v ní nebyl úspěšný. V závěru 39. minuty byli hokejisté v modrožlutých dresech opět blízko vyrovnání, když se puk hodně nebezpečně před brankou Vsetína odrážel. Toho ale nedokázal využít Sprušil a po chvíli ani Hanák.

Další přesilovkovou možnost dostali Zubři na začátku třetího dějství, ale nakonec během ní mohli sami inkasovat. Přerovským hráčům totiž ujel Tesařík a nastřelil horní tyčku Sedlářovy branky. V dalších minutách se sice Zubři ubránili přesilovce soupeře, ale na začátku 49. minuty pro ně přišel velký šok. Hned po buly v útočném pásmu se dostal k puku Hrňa a s přehledem šanci proměnil - 0:2. Dvoubrankové vedení ale Vsetínu příliš dlouho nevydrželo. O minutu později si totiž kotouč před hostující brankou našel volný Menšík a i když už byl v poměrně velkém úhlu, dokázal zamířit přesně - 1:2.

Přerovští Zubři se gólem dostali zpět do zápasu, ale tentokrát ani neuběhla minuta a Valaši udeřili potřetí, když přesnou střelou znovu poslal vsetínské hokejisty do dvoubrankového vedení Knebl - 1:3. V 54. minutě byl vyloučen vsetínský Bezouška a Zubři okamžitě reagovali oddechovým časem. Po poradě celého týmu předvedl Přerov krásnou souhru, kterou střelou do téměř prázné branky zakončil Faltýnek - 2:3.

Tři minuty před koncem sahali Přerovští Zubři i po vyrovnání, ale dorážka v nepřehledné situaci u vsetínského brankoviště hodně důraznému Martinákovi nevyšla. V poslední minutě se domácí pokusili srovnat skóre při hře bez brankáře, ale to se jim nakonec nepodařilo. Přes celé kluziště hned po chvíli poslal puk Vaněk a rozhodl o konečné podobě skóre - 2:4.