Vsetín versus Přerov: Bitva o šesté místo!

Viktor Krus • 03.02.2009

V s e t í n – Pikantní bitva o šesté místo čeká ve středu na ledě Přerova hokejisty Vsetína. Zubři hrají v poslední době velmi kvalitně, ovšem někdy přijde nečekaný výpadek. Ten poslední byl k vidění právě v Přerově v zápase se 14. Břeclaví, kdy prohráli 3:4. Vsetín již čtyři kola neví co je to porážka a válcuje jednoho soupeře za druhým. Nečeká se bitva jen mezi hokejisty, ale také mezi fanoušky -oba rivalské tábory budou mezi sebou bojovat ve fandění. Jak si povedou v zubří aréně svěřenci trenéra Viktora Hlobila? Velmi očekávaný zápas můžete sledovat od 18 hodin v rámci online přenosu.

Přerovští Zubři z posledních tří utkání doma, dvě prohráli. Nejdříve je přehrál Uničov - 4:5, poté Zubři spravili chuť svým fanouškům na Orlové, kterou přestříleli 5:2 a poslední zápas doma Přerov prohrál proti již zmíněné Břeclavi - 3:4. Přerov ukazuje, že do vyřazovacích bojů se s ním rozhodně musí počítat a své soky tudíž momentálně drtí zubří zuřivostí, ze zmíněných deseti utkání získal několik cenných skalpů, jako Valašské Meziříčí, Hodonín či Orlovou. V tomto období nedokázal Přerov pouze třikrát uspět a sebevědomí má zřejmě vysoko! Minulé kolo Přerov zničil Pelhřimov 4:1. Co by mohlo být mínusem pro Přerov je neustálá rošáda s brankáři, kteří se neustále v brankovišti mění.

Vsetínský tým poslední čtyři utkání vyhrál, nasbíral 11 bodů se skóre 19:8, po psychické stránce tedy vypadá v pohodě. Z těchto čtyř utkání vyhrál i dvě venku nejprve proti Šumperku, který je velkým kandidátem na postup do 1. ligy – 3:2 po prodloužení. Poslední zápas na venkovním ledě vyhráli Valaši vysoko 7:3 proti Prostějovu. Uvidíme, zda budou vsetínští hráči úspěšní se svou taktikou protiútoků, která se jim na venkovních kluzištích již mnohdy osvědčila.

Přerovští hráči se rozhodně budou snažit přetrhnout vsetínskou šňůru vítězství. K možnému valašskému neúspěchu se pokusí přispět nejlepší hráči v přerovské sestavě. Na prvním místě v tabulce produktivity Přerova sídlí Antonín Sprušil (7+19), který svými přihrávkami bude nabízet gólovky svým spoluhráčům. Jan Kolář (12+11) se tyčí na druhém místě a svým vyváženým bodovým výkonem je zřejmé jeho nebezpečí ze všech stran. Tomáš Martinák (18+5) jeho nejsilnější stránku netřeba komentovat, nejvíce se zřejmě bude potkávat se vsetínským Plškem. Ještě je zapotřebí se seznámit s Markem Ditrichem (11+11) a Radomírem Palou (14+7), kteří překonali desíti gólovou hranici.

Poslední dvě vzájemná utkání:

Přerov – Vsetín 4:2 (2:2. 1:0, 1:0)
I když Valaši vstoupili do zápasu s ohromným nasazením, potvrzeným úvodní brankou z hokejky Mikeše ve 39. vteřině, na vítězství to nestačilo. O dvě minuty později totiž srovnal Martinák a následně se trefil přerovský Kolář. Za Vsetín v téže třetině srovnal Marek, a začínalo se od znovu. Tentokrát to byl Přerov, jenž ve druhé části v početní výhodě zvýšil na 3:2. Třináct minut před koncem vsítil další branku Přerova Maluška a definitivně tak rozhodl o výhře domácích.

Vsetín – Přerov 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Přerov, kterému se v té době příliš nedařilo přijel na Lapač prolomit smůlu a naladit se na vítěznou strunu. Zubrům se dokonce podařilo vstřelit úvodní branku zápasu, kdy Kubalovu přihrávku zužitkoval Martinák. Pak však přišel obrat Vsetína. Nejprve na 1:1 srovnal Mikeš, na konci druhé dvacetiminutovky pak vstřelil vítěznou branku domácích Pavel Zavrtálek. Obránce, který se na led vrátil po marodění s čelistí, nebyl jedinou (staro)novou tváří ve vsetínském dresu. Na obranném postu proti Přerovu nastoupil i navrátilec Libor Haschka a v útoku zlínský Filip Čech.