Kouč Hlobil: Za středeční výkon musím mužstvo pochválit

Michal Veselý • 05.02.2009

P ř e r o v – Vsetínu to venku jde. Poslední čtyři venkovní zápasy znamenaly čtyři vítězství. I když byla ve středu mlha, že by se dala krájet, kouč Viktor Hlobil zářil jako sluníčko. Měl k tomu důvod, vsetínská Zbrojovka dokázala zvítězit i v bitvě o sedmé místo a svému soupeři odskočila už na šest bodů. Valaši si v posledních venkovních zápasech měrou vrchovatou vyzkoušeli hru v oslabení, za kterou si zaslouží velkou jedničku. Statečná vsetínská čtveřice či trojice si totiž počínala velmi jistě, a když už něco nevyšlo, stál v brance fantastický Plšek. Valaši nastoupili s tradiční venkovní taktikou: na svého soupeře čekali na modré a podnikali smrtící brejky. „Byl to souboj brankářů, ze kterého vyšel vítězně náš Lukáš Plšek. Výborný výkon ale podal i přerovský Sedlář, který podržel své mužstvo hlavně ve druhé třetině,“ hodnotil duel spokojený vsetínský kouč.

Trenére, jak hodnotíte středeční zápas proti Přerovu?
Byl to boj o každý milimetr ledu. My jsme velice dobře bránili. Byl to souboj brankářů, ze kterého vyšel vítězně náš Lukáš Plšek. Výborný výkon ale podal i přerovský Sedlář, který podržel své mužstvo hlavně ve druhé třetině. V první i druhé třetině jsme byli často vylučování a soupeř měl víc šancí. Zápas jsme si ve třetí části zkomplikovali sami, když jsme po našem vedení 2:0 inkasovali. My jsme to však nevzdali a bojovali až do konce, musím pochválit celý mančaft včetně kustoda.

Bylo těžké udržet nervy hráčů na ledě?
Samozřejmě že bylo. Nenechali jsme se ale vyprovokovat a neopláceli jsme. Za kecání jsme žádný trest nedostali, musím hráče pochválit. Některé fauly tam určitě byly, ale spousta jich tam nebyla.

Důležité bylo, že jste ubránili obě oslabení o dva muže …
Ubránili, tady záleží na momentální formě a štěstí. Zvládli jsme to velice dobře.

Hodně vám teď určitě pomáhá, že je v týmu střelec Marek Knebl…
Marek je opravdu střelec, je důležité, že dává branky v těch důležitých momentech, kdy se utkání láme. Na můj vkus by mohl ještě víc bruslit a zapojovat se víc do hry. Konečně ale začal dávat branky, to je důležité.

Jaká je situace s Podešvou a Hrňou?
Nikdo jim ani našemu vedení nevolal, tak nastoupili za nás. Chtěli jsme hrát na čtyři lajny, ale někteří kluci onemocněli.

Souhlasíte, že se proti Přerovu hrálo o šest bodů?
Byl to zápas o šest bodů. Z Přerova se ale body vozí velice těžko. Když jejich fanoušci fandí, tak to jde cítit. Je tady skvělé obecenstvo. Přerovští hokejisté prošli nedávno krizí, ale teď se zase hodně zvedají a hrají velmi dobře. Navíc je to v podstatě derby a v takových zápasech není výsledek dopředu daný a může to dopadnout jakkoliv.