Ze tří bodů z Přerova máme velkou radost, říká Martin Podešva

Michal Veselý • 04.02.2009

P ř e r o v – Tak to se opět povedlo, Vsetínští si na horkém přerovském ledě připisují další tři cenné body po výhře v poměru 4:2. Hráči Valašského hokejového klubu se mohli spolehnout na tradiční opory, vynikajícího Plška v brance, střelce k pohledání Marka Knebla a hráče s aktuálně nejlepší formou Martina Podešvu. Byl to právě posledně jmenovaný vsetínský centr, který poslal svým proměněným samotným nájezdem Valachy na koně, z něhož po celý zápas neslezli. Po menší herní krizi se trefil i Erik Hrňa a důležitou branku na 3:1 vstřelil fantom Knebl. Zubři dokázali využít jednu jedinou přesilovku, když se po krásné akci snížili na rozdíl jedné branky. Ve hře bez brankáře však rozhodl trefou přes celé kluziště Daniel Vaněk. Zhruba dvě stovky zelenožlutých fandů tak mohly slavit další venkovní triumf.

„Na druhou ligu měl dnešní zápas opravdu skvělou atmosféru. Vyhráli jsme díky bojovnosti celého týmu. Dnes to byl opravdu hondě dobrý kolektivní výkon, všichni kluci si zaslouží pochvalu. Jsme moc spokojeni, že jsme tady uspěli,“ pouští se do hodnocení zápasu centr Podešva. Se vším se dá souhlasit, atmosféra byla výborná a výkon Valachů bojovný. V první třetině se na branku čekalo marně. V prostřední části se trefil právě Martin Podešva, „Kuba Ašer mi hezky posunul puk a já jsem ujížděl sám. Už od rozbruslení jsem věděl, jak bych zakončil, kdybych jel sám. Klička se mi povedla a spadlo to tam, jsem moc spokojený,“ chválí své zakončení Podešva.

Zápas měl kromě menší potyčky v hledišti ještě jednu kaňku, hlavního rozhodčího Jeřábka. „Pan rozhodčí to dnes nezvládl, nevím, jestli tak píská každý zápas a nebo to bylo domluvené. Pískal hodně špatně, ale utkání jsme zvládli a tři body máme,“ kritizuje muže v pruhovaném talentovaný útočník. Zelenožlutí ale z 11 vyloučení inkasovali jedinou branku. „Oslabení nám dnes šla, chytali jsme jejich rozehrávky hned, jak k nám zavezli puk. Dostali jsme jediný gól v oslabení v závěru, ale na to že jsme jich hráli snad patnáct, tak to bylo dobré,“ pochvaluje si kvalitní odehrané oslabení vsetínská dvacítka. Početní nevýhoda se Vsetínským opravdu dařila, ubránili i dvě oslabení o dva muže a stejně jako v Prostějově, dokázali v početní nevýhodě zásluhou Podešvy i skórovat.

Taktika hokejistů VHK je teď s troškou nadsázky velice jednoduchá. Vynikající Lukáš Plšek v brance a střelecký koncert Marka Knebla. „Mára, to je rozený střelec, ví, kde se má postavit. Dnes zase stál na tom správném místě. Dnes to byl trošku náhodný gól, dával jsem to zpoza branky a ani jsem neviděl, kdo je před bránou. Marek tam stál jako vždy a zametl to do branky. Byl to hodně důležitý gól, který asi rozhodnul utkání,“ chválí svého spoluhráče Martin Podešva. A jak to budou mít vsetínská dvojčata dál s působením na Vsetíně? „V sobotu máme jet na utkání do Poruby, v neděli nastoupíme proti Šternberku. Měli bychom hrát tam i doma na Vsetíně. Snad to zvládneme, i když to cestování bude asi náročné. Jsem rád, že jsme dostali šanci si zahrát první ligu, máme z toho velkou radost. Určitě chceme hrát i za Vsetín, kde nám to poslední dobou jde,“ uzavírá muž s přezdívkou Poděs.