Na Lapač míří přerovští Zubři, čeká se vyhecovaný zápas

Michal Veselý • 02.12.2008

V s e t í n – Není moc zápasů, na které by se fanoušek Valašského hokejového klubu víc těšil než utkání proti nenáviděnému rivalu z Přerova. Fanoušci kteří navštívili první zápas na ledě v Přerově si dobře pamatují nepokoje, které vznikly po skončení utkání, jen díky práci policie se nikomu nic nestalo. Pokud jde o sportovní formu, jsou na tom nyní lepé Hlobilovi hoši, kteří mají za sebou sérii tří vítězných utkání. Celek Přerova je na tom o dost hůře, z posledních pěti zápasu dokázal vyhrát jediný a to ještě v prodloužení. Chcete-li vidět, jestli se Valachům povede natáhnout vítězná šňůra, přijďte se podívat ve středu na Lapač, vyhecovaná bitva startuje tradičně v 18:00.

Mužstvo šestinásobného mistra se po neúspěšné „prohrávací“ šňůře znovu rozjelo tím správným směrem. Hodně k tomu pomohly změny v sestavě, které musel udělat kouč Hlobil, na kterého se hlavně ze strany fanoušků snesla vlna kritiky. Kouč VHK se nebál rozdělit ani vsetínská dvojčata Hrňa, Podešva a výsledek se dostavil hned, Valaši dokázali vyhrát na horkém opavském ledě. Vítězství potvrdili zelenožlutí i v domácím zápase proti Novému Jičínu a dokázali vyhrát i na ledě Velkého Meziříčí.

Valachům se také vyprazdňuje marodka, nejistý je jen start Gajdošíka a Blažka, kteří chyběli na pondělním tréninku. Vedení VHK usilovně pracuje na tom, aby byla k dispozici ztracená ovečka – obránce Libor Haschka, pokud se podaří vyřídit všechny formality, uvidí fanoušci návrat mladého beka. Jako tradičně budou Valaši spoléhat na svou jistotu v brance – Lukáše Plška, který má velkou zásluhu na třízápasovém vítězném tažení.

Mužstvo Přerova je v podobné situaci, ve které byli i hráči VHK. Z posledních pěti zápasů dokázali Zubři urvat jen dva body, když dokázali porazit v prodloužení Velké Meziříčí. Venku je situace modrožlutých ještě horší, vyhrát dokázali naposledy v devátém kole, když porazili Jestřáby z Prostějova, od té doby venku sedmkrát prohráli. Největší slabinou hostí je post brankáře, kde se střídají brankáři jako trenéři ve fotbalové Spartě. Vedení Zubrů na Lapači představí dalšího brankáře – Štefana Žigárdyho, jenž si připsal několik startů za Vsetín, když ještě hrál extraligu. Nejlepším střelcem Zubrů je trošku překvapivě obránce Radomír Pala, jenž se trefil už 11x. Nejproduktivnějším hráčem je pak útočník Antonín Sprušil, který zaznamenal tři trefy a 11 asistencí.

Letošní vzájemný zápas:

HC ZUBR Přerov - Valašský hokejový klub 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Branky: 3. Martinák (Šimo), 10. Kolář (Kupec), 38. Mališka, 48. Sprušil (Kočara) - 1. Mikeš (Štraub, Zavrtálek), 18. Marek.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín Plšek – Bezouška, Šimek, Černý, Blažek, Rajnoha, Gajdošík – Knebl, Marek, Mikeš, Štraub, Tesařík, Vaněk, Ašer, Klabačka, Podešva, Hrňa, Gergela.

Přerov Žigárdy - Pala, Kubala, Faltýnek, Hruška, Vlček, Halouska, Ryšánek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Šimo, Hanák, Rusek, Staša, Žibrita, Martinák, Korčák, Venkrbec, A. Frieb

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov