Přes výraznou převahu podlehl Vsetín Novému Jičínu

Radek Bařina • 18.12.2013

Nepříliš úspěšný zápas mají za sebou hokejisté VHK Vsetín. V utkání doplatili především na nepovedený úvod, ve kterém hosty pustili do hry a vedení. V závěru první třetiny se sice VHK podařilo srovnat, hosté ve 25. minutě využili přesilovou hru a tím definitivně udali ráz zbytku utkání. Přes výraznou se totiž Vsetínu povedlo už jen jednou prolomit hluboký obranný val Novojičíňanů a utkání tak dospělo do prodloužení. Když už se zdálo, že utkání dospěje do samostatný nájezdů, opřel se do puku Michal Horák a jeho utěšená střela přinesla v čase 64:57 výhru hostům. Pro rok 2013 se tak Vsetín rozloučil s Lapačem porážkou.

2. liga - 28.kolo st 18.12.17:30
HK Nový Jičín
2:3p(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Kubo (Ševčík, Vítek), 46. Vítek (Tichý, Vrba F.) – 9. Uhlár (Kabeláč, Chvostek), 25. Lehečka (Kacíř, Kabeláč), 65. Horák (Macháček). Rozhodčí: Netopil – Goňa, Smilek. Vyloučení: 9:13 navíc F. Chvostek (NJI) 10 min + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 786. Střely na branku: 44:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba L., Vrba F., Tichý, Žák, Tesařík, Farda, Báchor – Kajaba, Vaněk, Mikšovský – Kubo, Ševčík, Vítek – Hruška, Podešva, Pokorný – Kývala, Daněk, Janeba.
HK Nový Jičín: Šrámek – Gebauer, Dusík, Kacíř, Kabeláč, Pelikán, Lehečka, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Horák, Gulda, Chvostek F., Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek M., Uhlár

Uběhlo jen půl minuty z utkání a hosté z Nového Jičína už se mohli na vsetínském Lapači radovat. Střelu z mezikruží totiž zachytávali obránci VHK na brankové čáře, k jejich velké úlevě to ale stihli včas. Domácí nicméně první varování příliš neprobralo a v úvodních minutách utkání nadále působili poměrně ospalým dojmem. Nenastartovala je ani přesilovka a tak se v minutě 8. dočkali zaslouženého trestu. Před Adamem Uhlárem se na pravém křídle otevřela dálnice, hostující útočník toho využil a následnou křižnou střelou do pravého horního růžku nedal Hromadovi šanci.

Inkasovaná branka Valachy probudila a ti v dalších minutách začali pozvolna přebírat iniciativu, přes pozorně bránící Nový Jičín se ale do šancí dlouho nedostávali. Až ve 14. minutě našel Podešva pohotovou přihrávkou najetého obránce Žáka, ten ale v souboji tváří v masku nepokořil Šrámka. Když už se zdálo, že první perioda bude zakončena za stavu 0:1, dočkali se zelenožlutí vyrovnání. Půl minuty před sirénou totiž fauloval Vašut a Vsetín svou třetí zápasovou přesilovku bleskově využil. Ševčík na sebe navázal dva hráče, poslal puk na Martina Kubo a ten střelou nad rameno klečícího Šrámka zařídil, v čase 19:44 vyrovnání.

Již po půl minutě druhého dějství mohl domácí celek poslat do vedení Ševčík. Ten dostal krásnou kolmici na útočnou modrou, brejk ale zakončil jen do Šrámkovy lapačky. Krátce na to šli domácí do oslabení tři na čtyři. To sice přežili, těsně po jeho skončení ale přesto inkasovali. Kacíř našel Jakuba Lehečku a ten se z mezikruží trefil přesně k tyči.

Novojičínští se poté zatáhli a nechali domácí dobývat jejich opevněnou tvrz. Ti se sice o steč sveřepě pokoušeli, do větších šancí se ale dlouho nedostávali a střely z dálky chytal spolehlivý Šrámek. Vzrůstající tlak VHK rezultoval v pouze v přesilovky. Dvacet sekund hráli Valaši dokonce v pěti proti třem, na vyrovnání ale nedosáhli. Nejblíž brance byli tvrdě střílející obránce Filip Vrba a dorážející Ševčík, oba ale skvělými zákroky vychytal hostující brankář.

Roli smolaře třetiny pak završil Robin Ševčík dvě minuty před sirénou. Znovu totiž ujel hostující obraně, střelecký pokus mu ale na poslední chvíli sjel z hole. Takřka z protiútoku toho málem Vsetínští litovali dvojnásob, Uhlárovu utěšenou střelu od pravého mantinelu ale zastavila Hromadova tyč. Přesto odcházeli hosté do kabin v dobrém rozpoložení.

V úvodu třetího dějství domácí tlak ještě zesílil. Ve 42. minutě vznikl po přesilovkové střele Tichého zmatek na hostujícím brankovišti, novojičínská obrana ale odolala. Další oslabení už ale hosté neustáli. Tichého střelu od modré tečoval těsně před Šrámkem David Vítek a puk i s trochou štěstí doskákal do sítě. O minutu později mohlo být na Lapači ještě veseleji. Kajabova střela ale pouze zazvonila o břevno Šrámkovy svatyně.

Následovala další série vyloučení. Filip Chvostek si za zcela zbytečné protesty vysloužil trest na deset minut a pak do konce utkání, Vsetín hrál další čtvrt minutu v pěti proti třem, branky se ale zaplněný Lapač nedočkal. Nejblíže úspěchu byl v 51. minutě Kubo, z mezikruží ale branku přestřelil. V samém závěru třetí periody tak mohli výhru na svou stranu strhnout paradoxně hosté. Hráli totiž přesilovku a po tečované střele Vneka pomohla vsetínskému strážci svatyně tyč. I díky tomu skončilo utkání v normální hrací době 2:2

Též v prodloužení měl více ze hry Vsetín, Kajabovi ani Mikšovskému se ale výborného Šrámka překonat nepodařilo. Tři sekundy před koncem prodloužení se tak paní štěstěna rozhodla přilepit se na hůl hostujícího hráče. Konkrétně jím byl exvsetínský Michal Horák, který ihned po vyhraném vhazování vypálil od modré a jeho krásná dělovka se od tyčky odrazila za brankovou čáru. Vsetín tak poslední utkání doma nezvládl, přes výraznou převahu podlehl Novému Jičínu 2:3 po prodloužení.

Jiří Weintritt (trenér Vsetína): „Zápas se mi nehodnotí se mi vůbec lehce, protože střely na bránu byly po 60 minutách 41:15. Hráli jsme proti dobře bránícímu soupeři s hodně slušným gólmanem, který byl základním stavebním kamenem novojičínského úspěchu. Našemu mužstvu nemám moc co vyčíst, chtělo to trochu víc štěstí v koncovce. Bohužel, i když jsme si věřili na nájezdy, tak to poslední buly jsme těžce prohráli a soupeř dal těsně před koncem gól. "

Aleš Flašar (trenér Nového Jičína): „Mám radost, jsou to za našeho působení první body z venku. Samozřejmě mě to těší, bylo to vydřené utkání. Remíza po 60 minutách byla spravedlivá, prodloužení už je o štěstí, kterého jsme dnes měli trošku víc.“