Konečně! Vsetínští se dočkali výhry, zaslouženě porazili Nový Jičín

Radek Bařina • 02.10.2013

Dlouho očekávanou výhru přinesl středeční večer na vsetínský Lapač. Úspěch domácích se ale nerodil lehce. Valaši sice byli po celé utkání lepším mužstvem, dlouho ale dopláceli na mizernou koncovku. Až šťastná trefa Martina Kubo z úvodu třetí třetiny převrátila misky vah na domácí stranu a Vsetínští už si vydřený náskok nenechali vzít. Po výhře 3:1 tak zelenožlutí slaví vítězství, na které čekali čtyři zápasy.

2. liga - 6.kolo st 2.10.17:30
HK Nový Jičín
3:1(1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Kajaba (Vaněk, Farda), 45. Kubo (Ševčík), 48. Hruška P. (Ševčík, Kubo) – 15. Skaloš (Ižacký). Rozhodčí: Slavka – Goňa, Smilek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 679. Poměr střel: 34:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Farda, Tichý, Vrba F., Vrba L., Okuliar, Žák, Báchor, Vodák – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Ševčík, Kubo, Hruška P. – Vítek, Heža, Lehečka – Janeba, Daněk, Kývala.
HK Nový Jičín: Kozák – Mravec, Pelikán, Vašut, Horák, Vnenk, Chovstek F. – Gebauer R., Ižacký, Kabeláč, Ohera, Brynecký, Skaloš, Sprušil, Putniorz, Macháček, Hanák, Chvostek M., Uhlár.

Úvod zápasu Vsetína s Novým Jičínem, přinesl opatrný hokej. Na obou týmech byla patrná důležitost utkání. S přibývajícími minutami to byli domácí, kdo si postupně vynutil převahu. První vážnější hrozbu přinesla přesilovka VHK a střela Kubo v minutě sedmé – z otočky po ledě ale Kozáka neprostřelil. Přesto se v té samé přesilovce Valaši ujali vedení. V pohledné kombinaci první formace posunul Vaněk puk Renému Kajabovi a jeho křížná střela z pravého křídla prolétla Kozákovi pod vyrážečkou do sítě.

O tři minuty později se do dvou vyložených šancí dostal Ambruz. Nejprve ale z mezikruží nepropálil Kozáka a poté si neporadil ani když hostující gólman ležel na ledě – z úhlu ho přehodit nedokázal. Zvýšit náskok se domácím nepovedlo ani v následné přesilovce, přestože si vytvořili několik zajímavých střeleckých příležitostí. V patnácté minutě tak z čista jasna udeřilo na opačné straně. Po nahození od modré domácí tak dlouho váhali s odklizením puku z blízkosti Hromady, až nabídli Marianu Skalošovi dva pokusy dorazit puk do odkryté brány. Ten druhý dopadl úspěšně a na Lapači se začínalo odznova. V sedmnácté minutě mohlo být se Vsetínem ještě hůř. Brynecký zůstal v přesilovce zcela sám před Hromadou, ani nadvakrát ho ale nepokořil. Po dvaceti minutách tak odcházely oba týmy do kabin za nerozhodného stavu.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Robin Ševčík

Druhá třetina přinesla v úvodu přesilovku Vsetína. Valaši ji příliš dobře nesehráli, v samém závěru ale měli na holích 100% šanci. Hosté špatně střídali a sami na Kozáka jeli Ševčík a Janeba. Druhý jmenovaný ale Ševčíkovu příhru zakončil jen do brankové konstrukce. Nepříliš záživnou podívanou pak oživila až minuta dvacátá osmá. V signalizované výhodě vytvořili hosté velký zmatek před Hromadou, puk do sítě ale nedostali. V následné přesilovce měl velkou šanci výborně hrající Ižacký, jeho střelu ale Hromada šťastně zastavil držadlem své hole.

Druhá polovina třetiny patřila Valachům. Jejich tlak postupně narůstal, koncovka byla ale i nadále domácím nepřítelem číslo jedna. Ve třicáté minutě měl v přečíslení dva a na jednoho další velkou šanci Janeba, Daňkovu prudkou přihrávku ale usměrnil nad odkrytou branku. O čtyři minuty později byl tváří v tvář Kozákovi Kajaba, vylámal si však zuby na jeho lapačce. A protože Vsetínu, přes drtivý tlak, nevyšla ani přesilovka v samém závěru prostředního dějství, skončila i druhá třetina nerozhodně.

Třetí třetina plynula bez větších šancí až do času 44:36. V něm podnikl Vsetín rychlý protiútok, Kubo vypálil od modré a jeho střelu usměrnil jeden z hostujících beků jemnou teči mezi betony nebohého Kozáka. O dvě minuty později měli Novojičínští velkou šanci na srovnání. Michal Chvostek si obhodil Fardu, v úniku ale v poslední chvíli ztratil kotouč. Hosté toho mohli vzápětí litovat dvojnásob. O necelou minutu později totiž Ševčík narazil puk na útočnou modrou Petru Hruškovi a ten svůj únik zakončil odrazem o břevno do sítě.

S dvoubrankovým mankem se sice hosté pokoušeli něco udělat, příliš nebezpeční ale nebyli. V padesáté minutě jim málem pomohli domácí, když Ižackého přihrávku tečoval vsetínský bek do Hromadova protipohybu, domácí muž s maskou ale ještě stihl vykopnout beton a puk zastavit. V padesáté třetí minutě se do šance dostal Michal CHvostek, z úhlu ale gólmana VHK prostřelit nedokázal. Dvě minuty před koncem si Nový Jičín zahrál přesilovku, kterou ještě zesílilo odvolání brankáře. Než se ale dostal do větší šance, dopustil se nepřehlédnutelného faulu Horák a bylo po power-play. Vsetín už si závěr utkání pohlídal a po zásluze si připsal výhru v podobě 3:1.

Juraj Jakubík (trenér Vsetína): „Zápas jsme hráli pod strašným psychickým tlakem. Úvod sezony se nám vůbec nepodařil. Na hráče padla velká zodpovědnost za svůj výkon a ta jim svazovala ruce i nohy. Soupeře jsme dnes vysoko přestříleli a měli zvítězit jednoznačněji. Zodpovědnost a herní křeč v zakončení na nás byla ale až příliš viditelná. Věřím, že nám výhra 3:1 pomůže po psychické stránce a posune nás dál. Pevně doufám, že nám to tam začne vpředu padat a budeme hrát i hezčí hokej.“

David Handl (trenér Nového Jičína): „Do zápasu jsme vstoupili dvěma vyloučeními. Domácí jednu přesilovku dokázali využít. O celém zápase rozhodla prakticky druhá branka domácích, kdy jsme si nepokryli hráče v protiútoku. Poté už jsme nebyli schopni vstřelit Vsetínu branku. Šance jsme měli, ale přes gólmana jsme puk neprotlačili. Párkrát puk poskakoval po čáře, po tyčkách, ale chyběl nám větší důraz a střelecká potence.“