Naše hra se lepšila třetinu od třetiny, těšilo po vítězství Petra Hrušku

Václav Trávníček • 03.10.2013

Byl to upracovaný zápas, ale o to více může vsetínské hokejisty těšit, že z něj vytěžili tři body. Valaši ve středečním utkání proti Novému Jičínu navázali na poslední třetinu z Přerova a trpělivým výkonem dokráčeli k vítězství 3:1. Utkání zlomili v rozmezí 45. a 48. minuty, kdy se trefili Martin Kubo a Petr Hruška. „Snažili jsme se hrát aktivně a napadat. A ve třetí části jsme už chtěli zápas urvat,“ řekl po závěrečné siréně střelec třetího vsetínského gólu.

Petr Hruška začátek sezony nestihl, kvůli administrativním důvodům naskočil do soutěže až od druhého kola. Věděl, že se vsetínskému týmu nedaří podle představ. „Ze začátku sezony jsme se trápili. Nešlo nám to herně a přišlo mi, že nás nezdobila ani bojovnost,“ všiml si. „Na hokejky nám pak sedala nervozita. Byli jsme totiž zvyklí doma před našimi fanoušky vyhrávat, o body jsme přicházeli jen výjimečně. Letos jsme ale v domácím prostředí začali ztrácet,“ vrátil se k zápasům s Technikou Brno (2:3sn) a Hodonínem (1:5).

Proto vsetínského útočníka o to víc těšilo, že na vlastním ledě mohl ve středu se spoluhráči konečně slavit vítězství. „Utkání s Novým Jičínem pro nás bylo velmi důležité. Snažili jsme se hrát od začátku aktivní hokej a napadat. Naše hra se třetinu od třetiny zlepšovala, bojovali jsme,“ glosoval uplynulý duel. V čem byl největší rozdíl oproti předchozím zápasům? Vedle nasazení a bojovnosti to bylo podle Hrušky hrou na tři pětky. „Hráli jsme tak letos poprvé a díky tomu byli ve větším tempu. Je otázka trenérů, jak se rozhodnou. Tentokrát se rozhodli takhle a podle mě to bylo dobré rozhodnutí,“ uvedl.

Ještě jeden rozdíl oproti předchozím kláním bychom u vsetínského týmu našli. Totiž - vyjma prvního kola nebyli Valaši s to vstřelit v utkání více než dvě branky. A to přesto, že soupeře kolikrát výrazně přestříleli. V tomto ohledu by utkání s Novým Jičínem mohlo představovat také zlom. „Je to tak, v předchozích zápasech jsme měli dost střel, ale naše produktivita nebyla nic moc. Góly dnes nepadají po nějakých pěkných akcích, ale po důrazu před bránou. Pokud ho mít nebudeme, nebudeme ani střílet góly,“ zamyslel se Hruška.

Jeho trefa na 3:1, kterou ve středu pojistil vítězství Vsetína, byla v tomto ohledu výjimkou. Petr Hruška zpracoval Ševčíkovu přihrávku do jízdy, vystřelil z mezikruží a zavěsil přesně pod víko novojičínské branky. „Hlavně jsem rád, že jsme odskočili na 3:1 a gól pomohl ke třem bodům,“ odmítal chválu.

V dalším kole čeká vsetínské hokejisty derby s Valašským Meziříčím. Atraktivní duel je na programu v sobotu na soutoku Bečev. „Derby je pokaždé vyhecované a je jedno, jestli hrajeme doma, nebo ve Valmezu. Nijak se také neprojevuje tabulkové postavení obou týmů. Vždycky je to na krev. Budeme tam chtít vyhrát, jako ostatně v každém zápase,“ řekl odhodlaně Hruška. „Věřím, že se na soupeře dobře připravíme a odvezeme si z Valmezu další tři body,“ uzavřel.