Vsetín nezachytil začátek a z Nového Jičína se vrací bez bodu

Václav Trávníček • 09.11.2013

Rozhodl špatný vstup do utkání. Vsetínští hokejisté v sobotu na ledě Nového Jičína prohrávali v 11. minutě už 0:3 a s jejich šancemi na úspěch to nevypadalo dobře. Valachům se sice několikrát podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale nepříznivé skóre už do závěrečné sirény nedohnali. Nový Jičín, v jehož dresu se hattrickem blýskl Kabeláč, nakonec triumfoval 6:4 a připsal si teprve druhé tříbodové vítězství v sezoně.

2. liga - 17.kolo so 9.11.17:00
HK Nový Jičín
6:4(3:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Kabeláč (Hanák, M.Chvostek), 7. Macháček (Skaloš, Gulda), 11. Kabeláč (Hruška, Hanák), 23. Uhlár (Lehečka, Vašut), 35. Zedník (Putniorz, Pelikán), 55. Kabeláč (Hanák, M.Chvostek) – 17. Báchor (Podešva, Janeba), 20. Kajaba (Vaněk), 34. Ambruz (Kajaba), 39. Kubo (Ševčík, Mikšovský).
HK Nový Jičín: Šrámek - Gebauer, Rejžek, Lehečka, Kabeláč, Pelikán, Záhradný, Hruška, Skaloš, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Horák, Gulda, Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek M., Heža, Uhlár.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (11. Plšek) - Farda, Tichý, Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Daněk, Kývala, Janeba, Podešva.

Úvod utkání spíše připomínal souboj sousedů v tabulce, oba celky se pouštěly do hry hodně opatrně. Ovšem Nový Jičín si dokázal připravit šance, ve kterých byl stoprocentní. První příležitost novojičínských hokejistů přišla v čase 4:38, to se Hanákovi povedlo uvolnit Kabeláče, který načal svůj střelecký koncert úvodní brankou v utkání. Nový Jičín vedení potvrdil o dvě minuty později.

Tentokrát se domácí hokejisté usadili v pásmu Vsetínských a střelou od modré zahrozil Gulda, jehož pokus ještě dokázal Hromada zneškodnit, avšak na dorážku Macháčka už vsetínský brankář neměl – 0:2. Vsetín se snažil ihned najít odpověď na sprchu domácího kádru, ale za zmínku stál pouze pokus obránce Hurtíka, jenž napřáhl z mezikruží, ale jeho radost zmařila pohotová lapačka domácího brankáře Šrámka. Nový Jičín se prezentoval rychlými protiútoky a ty byly pro vsetínskou defenzívu doslova smrtící, protože přišla 11. minuta a ránu domácího obránce Hrušky dokázal usměrnit svou druhou trefou v zápase Kabeláč.

To už bylo na Petra Hromadu moc a své místo přepustil Lukáši Plškovi. Se Vsetínem to v tu chvíli vypadalo zle, ale Valaši nebyli horším týmem. Naději vykřesal v 17. minutě utkání Báchor, jeho přesná trefa zapadla do sítě Šrámkovy brány, a když se do konce první části prosadil ještě vsetínský Kajaba, zdálo se, že utkání zdaleka není rozuzleno – 3:2.

Šance odhodlaného Vsetína obrátit stav zkomplikoval už ve 23. minutě domácí Uhlár. Paradoxem této situace je fakt, že Nový Jičín se prosadil ihned po buly, které započínalo jeho hru v oslabení. Vsetínští ovšem znovu nehodili flintu do žita a začali bušit na kontaktní branku, jež přišla v polovině utkání. René Kajaba vybídl ke skórování zkušenějšího Martina Ambruze, který se nemýlil a bylo to znovu o jednu branku. Jenže Nový Jičín na nic nečekal a opět dokázal Valachům odskočit. Na konci pohledné kombinace bílomodrých stál Pavel Zedník – 5:3. Vsetín ovšem znovu dokázal, že body nedá lacino. Aktivní Ševčík našel nejproduktivnějšího hráče VHK Martina Kubo a ten dal svému týmu do závěrečné části utkání naději.

Vsetín vstoupil do třetí třetiny s odhodláním obrátit vývoj skóre, ale byli to domácí, kteří měli možnost své vedení potvrdit. Nový Jičín tlačil, ale Lukáš Plšek držel naděje zelenožlutých nad vodou. Definitivní zlom utkání přišel na konci 55. minuty, kdy se povedlo Kabeláčovi zkompletovat hattrick a nasměrovat Nový Jičín k důležitému tříbodovému zisku. Marná byla snaha Vsetína, který to v závěru zkoušel ve hře bez brankáře. Svého bývalého zaměstnavatele mohl vytrestat Oldřich Heža, ale ke štěstí hostů trefil pouze tyč prázdné branky. Nový Jičín tak vybojoval velmi cenné tři body a sérii tří zápasů na domácí půdě zakončil vítězně.

David Handl (Nový Jičín): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Podařilo se nám vstřelit i nějaký gól z přesilovky, což je výborné, protože se jim hodně věnujeme už od začátku sezóny a pořád nám to nejde. Před čtrnácti dny se manšaft změnil, kdy přišlo spoustu hráčů. Každý musel dostat šanci, protože nemáme přípravné zápasy. Manšaft se začal krystalizovat. Takové vydřené vítězství jsme potřebovali k tomu, abychom získali ještě větší sebevědomí.

Juraj Jakubík (Vsetín): Jičín si dnes zasloužil vyhrát, protože měl výbornou efektivitu, kdy ze čtyř střel na branku dal tři góly. Udržovali si vedení a bojovali. Hnali je domácí diváci a zaslouženě vyhráli. My už jsme druhý zápas venku hráli špatně, kdy jsme dali gól a dotáhli jsme se na soupeře, ale vzápětí jsme dostali gól. Příliš mnoho jsme oslavovali. Musíme se koncentrovat na hru, abychom ty zápasy zvládli lépe.

Autor ohlasů: redakce hcnj.cz