Vsetín v prvním přípravném zápase zdolal Nový Jičín 7:3

Ondřej Konvičný • 21.08.2012

Vsetínští hokejisté vstoupili do zápasové přípravy na sezónu 2012/2013 pravou nohou. V první přípravě zdolali Nový Jičín 7:3. V atraktivním zápase, kde bylo k vidění 10 branek, byli po většinu utkání lepším mužstvem i přesto, že hosté měli jeden přípravný zápas za sebou. Další zápas čeká Vsetínské ve čtvrtek 23. srpna, kdy od 18:00 přivítají polský celek Toruň.

Příprava - přát. út 21.8.18:00
HK Nový Jičín
7:3(4:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Kajaba (Mečiar, Holík), 14. Kohout (Brezáni, Rosenberg), 15. Korčák (Hruška), 16. Kajaba (Kubo). 35. Vítek (Farda), 45. Hruška (Mikšovský, Vodák), 55. Mečiar (Žabčík, Kubo) - 17. Uhlár (Tomášek, Fišera), 20. Uhlár (Fišera), 39. Skyba (Hamrozi, Martinčík). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Farda, Tesařík, Vodák, Tichý, Mečiar, Žabčík, Šišmič, Hanus - Zůbek, Vaněk, Vítek - Korčák, Hruška O., Mikšovský - Kubo, Holík, Kajaba - Kohout, Rosenberg, Brezáni
HK Nový Jičín: Šrámek (Kozák) - Andrýsek, Vašut, Chvostek, Fišera, Hruška, Pelikán - Štěpják, Macháček, Brynecký, Uhlár, Martinčík, Martiník, Hamrozi, Tomášek, Skyba

Do prvního přípravného utkání na Lapači se oba celky rozjížděly pozvolna. Vzruch tak přinesla až minuta pátá a velký závar způsobený první vsetínskou pětkou. Z protiútoku vyzkoušel Plškovu pozornost Uhlár, ranou mezi betony ale na zkušeného gólmana nevyzrál. První branky se diváci dočkali těsně před polovinou prvního dějství. Mečiar přihrál v přečíslení dva na jednoho Renému Kajabovi a ten zblízka neomylně zavěsil pod víko Šrámkovy svatyně. Úvodní branka otevřela stavidla útočného hokeje. Hosté přijeli na Lapač ofenzivně naladěni, často ovšem zapomínali na zadní vrátka a Valachům tím nabídli celou řadu přečíslení. Ve dvanácté minutě si ještě domácí s akcí tři na jednoho neporadili, v čase 13:10 se ale sympatická návštěva Lapače radovala podruhé. Brezáni zavezl puk do útočného pásma, předal jej Rosenbergovi jehož křížnou příhru od mantinelu doklepl do sítě, na brankovišti stojící, Martin Kohout.

Za dalších 69 sekund už Valaši vedli o tři góly. Hruška nabil Jiřímu Korčákovi a ten z mezikruží propálil po ledě, přemisťujícího se, Šrámka. O třičtvrtě minuty později našel v dalším rychlém výpadu VHK Kubo Reného Kajabu a ten natřikrát propasíroval puk do sítě. Stav 4:0 ale na Lapači nevydržel dlouho. V sedmnácté minutě se totiž hostům konečně povedlo dotáhnout jednu ze svých nadějných akcí a snížit tak na 4:1. Několikrát odražený puk přistál před Adamem Uhlárem a ten neměl problém doklepnout jej do prázdné brány. V závěru periody si Nový Jičín vyzkoušel hru v početní výhodě – úspěšně. Fišerovu ránu od modré Plšek vyrazil před sebe a agilní Uhlár docílil své druhé trefy v utkání. Do kabin tak odcházely celky za stavu 4:2.

Prostřední dějství odstartovala již po několika sekundách tyč z hole hostujícího hráče. Jinak ale tato třetina přinesla méně vzruchu než třetina úvodní. Přispěla k tomu zejména výrazně zlepšená defenzivní práce Nového Jičína, v důsledku čehož rapidně ubylo domácích přečíslení. Čeho naopak přibylo, byla vyloučení. Valaši si dokonce zahráli dlouho přesilovku pět na tři, branky se z ní ale nedočkali. Hosté působili v početních výhodách opticky lépe, pokud se ale dokázal prokombinovat až ke střele, byl na místě v pohodě chytající Plšek. Sedmé branky se tribuny dočkaly až v minutě 35. Zúbkovu dělovku ještě gólman vytěsnil, v pokračující akci se ale k puku protlačil důrazný David Vítek a pod padajícím Šrámkem dorazil touš do brány. V závěru třetiny se v přečíslení dostal do výborné příležitosti Brezáni, nedokázal ovšem přehodit natažený Šrámkův beton. Vzápětí se nevedlo ani Zúbkovi, který po letní přestávce ještě neměl správně seřízená mířidla. Poslední slovo ve druhé třetině tak patřilo hostům. Před Patrikem Skybou se rozevřela vsetínská defenzíva a hostující hráč si bekhendovým blafákem dokázal poradit i s Plškem. Po čtyřiceti minutách vedli domácí 5:3.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté. Brynecký si ale po hezkém průniku vylámal zuby na Plškovi a Novojičínští měli i smůlu, když ve čtyačtyřicáté minutě tvrdou ranou znovu jen rozezvučili tyč. To domácí se prosadili hned ze své první větší příležitosti. Hruška dostal puk před bránu a pohotovou střelou z otočky se trefil přesně k tyči. Ve čtyřicáté sedmé minutě mohli domácí vedení ještě navýšit, Brezani v úniku ale ztroskotal na betonech brankáře. Zbytek zápasu už probíhal pod kontrolou domácího celku. Ten se nakonec dočkal i branky v přesilovce. V čase 54:49 dostal Tomáš Mečiar puk na vrchol kruhů, chladnokrevně zamířil a přesnou střelou nad lapačku zvýšil vedení Vsetína na 7:3. Závěr utkání přinesl ještě několik zajímavých příležitostí na obou stranách, brankáři již ale odolali. :V divácky atraktivním zápase si tak Vsetínští, po nadějném výkonu, připsali vítězství 7:3.

Hosté si lehce spravili chuť alespoň v pozápasových nájezdech, souboj na pět sérií ovládli poměrem 2:1.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Pro nás to byl první přátelák. Šli jsme do utkání s tím, že chceme dodržovat hokejové zákonitosti. Ze hry jsem klukům vytýkal jen ty největší chyby, protože nás čeká ještě spousta práce. V útoku jsme nehráli zle, v obraně jsme měli poměrné velké díry, takže máme co zlepšovat, ale od toho jsou přátelské zápasy, abychom na chyby reagovali. Po týdnu a půl, co jsme na ledě utkání hodnotit nejde, ale nasazení kluků se mi dnes líbilo, vletěli do toho hned od začátku. V dalším zápase budeme chtít navázat na dnešní zápas a zlepšovat taktické věci hry.“

Kamil Glabazňa (HC Nový Jičín): „My jsme nechali doma sedm hráčů, kteří mají více méně jistou sestavu. Někteří hráči mě dnes překvapili, ale spíš mě někteří přesvědčili o tom, že těch sedm, co zůstali doma, je nahradí. Ve čtvrtek nám začíná minisoustředění a taky hrajeme zápas s Opavou a v neděli se rozhodnu, kdo nakonec zůstane v sestavě a kteří hráči se do kádru nedostanou. Dnes mě někteří přesvědčili, že na to nemají, někteří zase naopak. To je jediné pozitivum dneška.“