Valaši po stíhací jízdě urvali remízu

Václav Trávníček • 04.09.2012

Nerozhodným výsledkem 5:5 skončilo úterní přípravné utkání vsetínských hokejistů v Novém Jičíně. Svěřenci trenéra Hlobila po dvou třetinách prohrávali už 4:1, ale v posledním dějství zmobilizovali síly a i díky čtyřem bodům dvojice František Zúbek – Jiří Korčák nakonec dosáhli na remízu. Po skončení utkání si soupeři vyzkoušeli ještě samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Nový Jičín. Další přípravný duel sehrají Vsetínští v pátek na domácím ledě proti Valmezu.

Příprava - přát. út 4.9.18:00
HK Nový Jičín
5:5(3:1, 1:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 9. Toman (Brynecký, Chvostek), 12. Brynecký (Toman, Skaloš), 18. Skaloš (Chvostek F.), 34. Brynecký (Kabeláč), 51. Martinčík (Chvostek F., Hruška J.) - 12. Farda (Vítek), 41. Vítek (Daněk, Farda), 43. Podešva J. (Žabčík), 46. Zúbek (Korčák), 51. Korčák (Zúbek). Rozhodčí: Havlík J. – Adamec, Havlík O. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:5, 5:5.
HK Nový Jičín: Kozák – Toman, Andrýsek, Kabeláč, Pelikán, Brynecký, Skaloš, Vašut P., Hruška Jakub, Tomášek, Martinčík, Škumát, Ivan, Macháček, Skyba, Horák, Gulda, Zedník, Chvostek F., Uhlár, Chvostek M.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Farda, Tesařík, Vodák, Štindl, Mečiar, Žabčík – Holík, Daněk, Vítek, Zúbek, Korčák, Mikšovský, Kubo, Podešva J., Brezáni.

K dalšímu přípravnému utkání před slušně zaplněnými tribunami v Novém Jičíně nastoupil tamní seniorský tým a VHK Vsetín. Valaši vlétli na led v trochu okleštěné sestavě, naproti tomu domácí Jičín nasadil základní sestavu, se kterou by chtěli ve druhé lize skupiny východ bojovat o nejvyšší příčky.

Utkání začalo opatrně na obou stranách a první větší šance byla k vidění až ve čtvrté minutě, kdy po kombinaci v útočném pásmu musel tvrdou ránu od modré krotit Petr Hromada. Na druhé straně o chvíli později řešil nebezpečně vyhlížející situaci gólman Kozák, když se před ním zjevil Mikšovský, jenž dostal přihrávku od Brezániho, ale vsetínský forvard skórovat nedokázal. Přišla řada vyloučení na obou stranách, ale branka padla až v plném počtu hráčů na ledě. Přesnou ranou z levého kruhu propálil Hromadu Toman. Vsetín dokázal během pár chvil srovnat, když Vítek vybojoval puk v útočném pásmu a přenechal v pravém kruhu Fardovi, který přes obránce plácl do puku a nic nevidící Kozák byl nucen inkasovat.

Jenže Nový Jičín bleskurychle vstřelil branku a opět vedl, tentokrát za domácí mířil přesně Brynecký, který proměnil rychlý protiútok. Hra se ustálila a oba celky opět začaly dobývat branky soupeře nanovo. Blízko gólu byl například Brynecký, který samostatný únik na Hromadu neproměnil. Na druhé straně měl svou velkou šanci Brezáni, ale jeho pokus mezi betony se neujal. Další změna skóre přišla až téměř v závěru, kdy se po hezké souhře prosadil střelou pod horní tyčku Skaloš. Ve druhé části hry Valaši vylepšili své mezery z první dvacetiminutovky a zápas najednou už nebyl tak bohatý na šance, jak bylo oko diváka do té doby zvyklé.

Výjimkou byla akce dva na jednoho před Hromadou, kdy zakončoval Ivan, ale vsetínský gólman jeho šanci zhatil. Pátá branka přišla na řadu až ve druhé polovině zápasu. Na trestné lavici seděl Petr Štindl a proměnit přesilovou hru se podařilo Bryneckému, který po přihrávce od Kabeláče podruhé skóroval. I Vsetín poté zahrával přesilové hry, ale mimo osamoceného Vodáka před Kozákem, který jeho zakončení zlikvidoval, se zelenožlutí dostávali do šancí spíše sporadicky. Velký obrat přišel ve třetí třetině. Ihned v první minutě závěrečné části se prosadil v přesilovce Vítek, který po kombinaci s Daňkem a Fardou zakončoval téměř do prázdné klece.

O několik desítek vteřin později už to bylo jen o branku, když přihrávku zpoza brány v podání Žabčíka proměnil v branku Podešva. Jako opaření se na ledě pohybovali hráči domácích po rychlých brankách a začali se bát o výsledek, což mělo za následek další změnu skóre. Vyrovnávací branku zařídil Korčák, který si před vyjetým Kozákem všiml u tyče postaveného Zúbka, jemuž poslal puk a slovenský střelec už neměl problém vyrovnat. Vrátit domácím vedení mohl Ivan, který se Skybou ujel do samostatného úniku, ale s touto megašancí domácí nenaložili správně a přišel trest.

Zúbek našel v mezikruží najíždějícího Korčáka, který vypálil a střelu nešťastně tečoval do vlastní brány domácí obránce. Novojičínští nicméně dlouho jako prohrávající tým nezůstali, ihned po buly dostal přihrávku před Hromadu Martinčík a opět srovnal stav skóre. Do konce zápasu už branka nepadla a oba celky se tak rozešly smírně 5:5.

Po zápase přišla na řadu dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů. K vidění bylo pět sérií. První se za Vsetín rozjel Vítek (VSE) a domácího brankáře Kozáka načapal střelou mezi nohy. Na druhé straně blafákem na forehand překonal Hromadu Jakub Hruška (NJI). Druhou sérii započal Martin Kubo (VSE) neúspěšným pokusem, ale ani jeho protějšek Brynecký (NJI) blafákem na bekhend Hromadu nepokořil a šlo se do třetí sady. K puku se postavil Podešva (VSE), ale Kozák byl opět úspěšnější. Za Jičín se k exekuci trestného střílení postavil Marek Ivan (NJI), který ukázal velkou zkušenost a Hromadovi v horním růžku vymetl pavučiny.

Podobně si vedl i ve čtvrté sérii Farda (VSE), jenž propálil Kozáka nad lapačkou. Vrchol samostatných nájezdů ovšem předvedl Martin Kabeláč (NJI), který předvedl originální zakončení. Před bránou se v jízdě otočil zády, zamíchal s pukem a zakončil do prázdné brány za ohromeného Hromadu. Pátý nájezd za Vsetín vzal na sebe Petr Štindl (VSE), který napálil tyč a bylo rozhodnuto. V dovednostní soutěži tak zvítězili domácí, kteří si snad alespoň trochu spravili chuť poté, co ve třetí třetině ztratili téměř jisté vítězství.

Kamil Glabazňa (HC Nový Jičín): „Do dnešního utkání jsme nastoupili prakticky v základní sestavě, jak bychom chtěli hrát v lize. Myslím, že prvních čtyřicet minut jsme byli lepším mužstvem, ale bohužel do třetí třetiny jsme šli v oslabení pět na tři, které Vsetín využil. Přišlo další zbytečné vyloučení a bylo to 4:3. Začali jsme se bát o výsledek a hosté se dostali do vedení. Tohle se nám nesmí stávat, že jdeme do třetiny jako téměř jistí vítězové a nakonec jsme rádi za remízu a následné vítězství na nájezdy. Do začátku sezóny musíme doladit přesilovky a složení pětek. Navíc taky zapracovat na tom, aby jsme doma pět branek dali, ale pět jich nedostávali.“

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „V dnešním utkání jsme si dali za úkol, že budeme bránit. V první třetině jsme měli dobře pokryté střední pásmo, ale v obraně jsme udělali tři chyby, ze kterých padly tři branky. Ve druhé části jsme hru zlepšili a třetí třetina byla se štěstím, které do toho hokeje patří. Jak jsme nešťastné góly během zápasu dostali, tak jsme v poslední části branky dali my. Myslím, že konečné vyjádření skóre je spravedlivé.“