Naváží Valaši s Novým Jičínem na vítězství z Přerova?

Filip Bazala • 17.12.2013

Osmadvacáté kolo už má na pořadí východní skupina druhé ligy. Dvě utkání zbývají do konce letošního roku a zasloužené vánoční pauzy. Předtím se však ještě naposledy v tomto roce můžete přijít podívat na hokej, kdy Vsetín na svém ledě přivítá tým z nedalekého Nového Jičína. Svěřenci trenérů Hlobila a Weintritta jsou na herním vzestupu, což se budou snažit potvrdit i proti Novému Jičínu. Přijďte jim dopomoct k vítězství svým fanděním, které pravidelně žene hráče k lepším výkonům. Ve středu 18.12. od 17:30 na Lapači.

Vsetínští hokejisté po sedmi nezdarech v řadě zlepšili svou hru a v posledních třech zápasech se jejich herní projev výrazně změnil. Nový impuls v podobě výměny trenéra tak nejspíš zafungoval. Do jaké míry, to budou muset svěřenci nynějších trenéru Weintritta a Hlobila dokázat v domácím zápase s Novým Jičínem, který Valachy pravidelně umí velmi potrápit. Zápasy se soupeři tohoto typu zelenožlutým borcům příliš nesedí a na vítězství se v takových zápasech pravidelně musí hodně nadřít. „Pro nás takové trochu nepopulární zápasy s týmy, které jsou za námi. Oni se budou snažit utkání nějak umlátit, nebudou hrát nějak hezký hokej, jako například v Přerově, kdy se naopak divákovi zápas musel líbit,“ potvrzuje jednička v bráně Valachů Petr Hromada.

Bilance z posledních zápasů Valachů je dobrá. Ve třech utkáních inkasovaných šest branek, které dělají dva obdržené góly na zápas. Naopak osm vstřelených a pět vybojovaných bodů. S Novým Jičínem je to zatím fifty-fifty. Doma Vsetín soupeře přetlačil 3:1, naopak venku marně dotahoval nepříznivé skóre 3:0. Třetí duel následuje, favority budou bezesporu domácí hráči, ale o zápas „na pohodičku“ rozhodně nepůjde.

Nevyzpytatelný Nový Jičín se na Lapači pokusí po třech letech znovu uspět

Hokejisté Nového Jičína se od posledního zápasu se Vsetínem poměrně zvedli. Bylo tomu právě při druhém setkání se zelenožlutým celkem. Od té doby během deseti zápasů svěřenci trenéra Flašara slavili pětkrát vítězství, což na tým z posledních příček je dobrá bilance. Naposledy Jičín zlomil doma v prodloužení Břeclav, když bod navíc vystřelil nejproduktivnější hráč celku Martin Kabeláč. Týmu pomohl příchod hráčů, jenž se neprosadili právě na Vsetíně a to Jakub Lehečka a Oldřich Heža. Ti však v posledním zápase nenastoupili a nad jejich startem na Lapači tak visí otazník.

Novému Jičínu v současnosti patří desátá pozice v tabulce se ztrátou sedmi bodů na sedmý Vsetín. Případná výhra by tak tým Aleše Flačara příblížila na dosah první osmičky, která znamená prodloužení sezóny v podobě atraktivního play-off, ale to předbíháme. Sezóna je za svou polovinou a do konce základní části stále zbývá dost kol, aby se situace v tabulce zamíchala.

Modrobílí budou spoléhat v bráně na Lukáše Šrámka, jenž odchytal podstatně větší část zápasů než dvojka Tomáš Kozák. V útoku si Vsetín bude muset dávat pozor na hráče jako Martin Kabeláč (12+7), Pavel Hanák (4+13), Petr Macháček (5+8) či Michala Chvostka (5+7). V obraně úřadují zkušení borci jako Lukáš Vnenk (2+6), velezkušený Petr Gulda (1+5) nebo Dušan Pelikán (1+5). To vše pod taktovkou nového trenéra Aleše Flašara, který nyní trénuje jako hlavní kouč.

Pravděpodobné sestavy: Po odpykaném trestu se vrací Ševčík

Robin Ševčík po odpykání trestu ze zápasu s Hodonínem se vrací do sestavy a měl by se tak znovu objevit na centru ve druhé útočné formaci. Zdráv by měl být také Jiří Farda, jenž už intenzivně trénuje a trenérům tak bude k dispozici. Zahrát by si mohl znovu také junior Dominik Pokorný, který předvedl velmi dobrý výkon v zápase s Hodonínem. Přesné znění sestavy se dočtete před zápasem třeba na našem onlajn přenosu zde: Onlajny.com

Vsetín: Hromada - Farda, Žák, Vrba L., Vrba F., Báchor, Hurtík, Farda - Kajaba, Vaněk, Vítek - Mikšovský, Ševčík, Kubo - Kývala, Pokorný, Hruška P. - Podešva, Daněk, Janeba.

nový Jičín: Šrámek – Cabák, Vašut, Horák, Vnenk, Gulda, Chvostek F. – Chvostek M., Kacíř, Zedník - Sprušil, Macháček, Gebauer R. - Uhlár, Hanák, Kabeláč.