Klímek v prodloužení trefil výhru. Čtvrtfinále rozhodne pátý duel

Helena Hegeďová • 15.03.2022

Čtvrtfinálová série nekončí! Vsetín v úterý na pražském ledě zvítězil v prodloužení a partii rozhodne až pátý zápas, který se uskuteční ve čtvrtek od 17:30 na Lapači. Po bezbrankové první třetině otevřela skóre Slavia, ale Valaši o tři minuty později odpověděli a ve třetí části utkání skóre otočili. Jenže na vedoucí branku zareagovali i Pražané a za stavu 2:2 se šlo do prodloužení. V nastaveném čase o vítězství Vsetína rozhodl Daniel Klímek.

CHANCE LIGA - ČF4 út 15.3.
HC Slavia Praha
2:3p(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 26. P. Kafka (Kern, T. Knotek), 52. Kern (Zelingr, P. Kafka) – 29. Berger (Hryciow, A. Zeman), 45. Kucharczyk (Ondračka, Jerofejevs), 74. Klímek (Půček). Rozhodčí: Petružálek, Ondráček – Beneš, Kokrment. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváci: 1732. Střely na branku: 28:42 (5:8, 5:9, 14:12, 4:13). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

HC Slavia Praha: Michajlov – Krejčí, Hejda, Barák, Hovorka, Zelingr, Havel, Duda – Doležal (A), Poletín (C), Ondráček – Machač, Žejdl, Kružík – Kafka, Knotek (A), Kern – Všetečka, Vlček, Jaroslav Brož.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Š. Jenáček, Říha, J. Jenáček, Hryciow, Jerofejevs – Hořanský, Venkrbec, Rob (C) – Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Březina, Pitule, Vítek – Berger, Vlach, Zeman.

V první části utkání se fanoušci gólu nedočkali, i když střeleckých pokusů nebylo vůbec málo. Jako první se v brankové příležitosti ocitl Brož, který z mezikruží mířil do horních pater branky, Málek jeho pokus vytěsnil ramenem. Na druhé straně se v obdobné šanci ocitl Půček, ale kličkou v předbrankovém prostoru neuspěl a neuchytila se ani Říhova dorážka. Následně zahrál gólman Michajlov kotouč mimo vyznačený lichoběžník a Slavia šla do čtyř.

Početní výhoda se Vsetínu nevedla, což potvrdila mimo jiné šance Kerna, který se snažil překvapit Málka od levé tyče. Jinak byli ovšem Valaši stále lepším celkem, bylo znát, že ve čtvrtém utkání musí zvítězit. Hosté měli šanci na otevření skóre hlavně v posledních minutách prvního dějství, kdy v předbrankovém prostoru úřadoval Vítek.

Druhá dvacetiminutovka začala ve stejném duchu a doprovodila ji také vsetínská přesilovka. V početní nevýhodě ovšem do přečíslení dva na jednoho unikli Žejdl s Brožem a jejich akci zastavil až na hranici brankoviště Jerofejevs. V téže početní výhodě byl nejblíže k otevření skóre Půček, ale Michajlov si s jeho pokusem poradil. Vsetínští byli stále v držení kotouče, ale nemohli se dostat přes střední třetinu, čehož v útoku po přihrávce Jana Kerna využil Petr Kafka, který v mezikruží bez přípravy zakončil do pravého horního rohu nad Málkovu vyrážečku.

Za hosty ovšem odpověděl dorážkou z hranice brankoviště Jan Berger a skóre bylo opět nerozhodné. To mohl změnit Brož, ale v situaci před brankou jej nedovoleně zastavil Půček. Početní výhoda vybičovala Slavii k větší aktivitě, většina střel ovšem skončila na bránících hráčích Vsetína. Poslat hosty do vedení mohl Rob, když Hořanský vjel do pásma proti dvěma hráčům soupeře a předal Robovi zadovku na vrchol levého kruhu. Po prudkém pokusu zvonila pouze levá tyč Michajlovovy brán.

Po zprvu neučesané hře ve třetí třetině měl více práce Málek, jelikož střely Pražanů letěly až na vsetínského brankáře, kdežto pokus Valachů likvidovala už obrana Slavie. Střelu Toma Ondračky od modré ovšem u pravé tyče tečoval Radim Kucharczyk k nekryté brankové konstrukci. Znovu vyrovnat mohl Žejdl, ale nadvakrát Málka nepřekonal. Ve stejné pozici zakončoval také hostující Rob, ale v obou případech trefil jen Michajlovovy beton.

Domácí drželi svého soupeře častěji pod tlakem, naopak hosté hrozili z brejků. K dorážce se po Robově střele z pravého křídla ve druhé vlně nedostal Hořanský a Půčkův únik zneškodnil obětavý Havel. Pražský celek vyrovnal po teči Jana Kerna, jenž na hranici brankoviště uklidil ze vzduchu střelu Matyáše Zelingra do pravého horního rohu. Slavia byla v závěru aktivnějším týmem, ale další branka už nepadla a zápas pokračoval prodloužením.

V nastaveném čase se hrálo opatrně s častým přerušováním a gólové šance se vykytovaly jen ojediněle. Po jedenácti minutách prodloužení ovšem usedl na trestnou lavici Hovorka a Valaši měli šanci čtvrtý zápas urvat. Početní výhodu nevyužili, nejblíž ke vstřelené brance byl v oslabení domácí Machač. Ale hned po skončení početní výhody Vsetínští rozehráli z vlastního pásma, Roman Půček na levém křídle počkal na dojíždějícího Daniela Klímka, který z osy hřiště trefil levý roh Michajlovy brány. Sérii mezi Vsetínem a Slavii tak rozhodně až pátý zápas.