Vstup do play-off Vsetínu nevyšel, první bod bere Slavia

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 10.03.2022

Ve čtvrtečním podvečeru na vsetínský Lapač dorazilo čtvrtfinále play-off. Na Valašsko přicestovala pražská Slavia, která si vybojovala postup v předkole play-off. Vsetínu se však úvodní utkání příliš nepovedlo, když po většinu zápasu tahal za kratší konec provazu. Reagovat dokázali Valaši pouze na první branku Pražanů, když se prosadil Daniel Klímek. Ve třetí třetině se pak Vsetínští marně pokoušeli vyzrát na propracovanou defenzívu soupeře v čele s brankářem Michajlovem. Druhé utkání se hraje na Lapači v pátek znovu od 17:30.

CHANCE LIGA - ČF1 čt 10.3.17:30
HC Slavia Praha
1:2(1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Klímek (D. Březina, R. Půček) – 16. R. Havel (Doležal, Poletín), 37. Mikuláš Hovorka (T. Duda, Poletín). Rozhodčí: Čech, Hucl – Polák, Komínek. Vyloučení: 4:2, navíc Žejdl (Slavia) 5 min a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2850. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Štach, Hryciow, Říha, Buchta – Jonák, Vlach, Rob – Březina, Berger, Hořanský – Půček, Kucharczyk, Klímek – Vítek, Venkrbec, Zeman. Trenér: Stantien.
HC Slavia Praha: Michajlov – Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, Havel, Duda – Doležal, Poletín, Ondráček – Machač, Žejdl, Kružík – Kafka, Knotek, Kern – Všetečka, Vlček, Brož. Trenér: Veber.

Začátek čtvrtfinálové série mezi Vsetínem a Slavii se nesl spíše ve znamení defenzivy a první šance na sebe nechala čekat až do 9. minuty, kdy zakončoval Rob. Blíž ke vstřelené brance byl ovšem Zeman, který se při hře čtyři na čtyři vydal do útoku a z mezikruží vyslal střelu po ledě, kterou Michajlov vykopl betonem. Hosté se do největší šance dostali ve vlastním oslabení. Žejdl získal kotouč na modré čáře a nikým nebráněn zakončil z levého kruhu do prostoru nad Málkovu vyrážečku.

S tímto pokusem si vsetínský brankář poradil, na další prudkou ránu Pražanů už ovšem nestačil. Hosté se dostali do vedení v 16. minutě, kdy po vhazování předal Jiří Doležal kotouč Radku Havlovi na modrou čáru, a ten poslal kotouč přesně pod horní tyč. Slavia tak po dvaceti minutách hry odcházela do šatny s jednobrankovým náskokem.

Zkraje druhého dějství ještě Valaši dohrávali početní výhodu, jelikož pětiminutový trest spojený s trestem do konce utkání obdržel Žejdl. Šance na vyrovnání se naskytla Vlachovi, jenž si najel k dorážce Robovy střely. Valaši dostali díky přesilovce svého soupeře pod tlak, čehož po jejím konci při hře pět na pět využil Daniel Klímek, který na Michajlova vyzrál střelou z levého křídla mířenou mezi lapačku a levý beton. Po srovnání měli domácí více ze hry, což se změnilo po vyloučení Hořanského.

Přesilová hra Pražany nabudila, a to vyústilo v jejich opětovné vedení po přesné střele Mikuláše Hovorky. Slavia znovu zaúřadovala hned po buly v útočné třetině, kdy nejprve pálil od modré Tomáš Duda a Hovorka se postaral o dorážku. Půček mohl velmi rychle odpovědět, ale před Michajlovem minul a Slavia i po druhém dějství odcházela s výhodou jednoho gólu.

Ve třetí třetině už žádná další branka nepadla a při střelecké převaze Vsetína vynikala převážně defenziva hostujícího celku. Slavia se ovšem ukázala i na druhé straně kluziště, kde se ke dvěma velkým příležitostem v průběhu třetí dvacetiminutovky dostal Machač. Na druhé straně sahal po vyrovnání Zeman, ale proti jeho dorážce se hostující brankář stačil přemístit. V závěru ještě domácí sáhli po hře bez brankáře. Valaši si v posledních sekundách základní hrací doby vytvořili táhlý tlak, gólu se však nedočkali. To ovšem platilo také o Slavii, která při vyhození kotouče trefila pouze tyč prázdné vsetínské branky.