Vsetín v semifinále! O postupu Valaši rozhodli už v první třetině

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 17.03.2022

Rozhodující utkání čtvrtfinálové série hostil vsetínský Lapač ve čtvrtečním podvečeru. Valaši vstoupili do utkání proti Pražanům s velkou aktivitou, kterou velmi brzy projevili i na ukazateli skóre, když v čase 7:10 svítilo 3:0 ve prospěch Vsetína. Slavia reagovala pouze jedinou brankou ve druhé třetině, závěrečné dějství už měli Valaši plně pod kontrolou a v semifinále se postaví celku LHK Jestřábi Prostějov, série odstartuje v neděli na Lapači.

CHANCE LIGA - ČF5 čt 17.3.17:30
HC Slavia Praha
5:1(3:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Jonák (Rob), 6. Jonák (J. Říha), 8. Pitule (Hořanský), 45. Vítek (R. Vlach), 48. Klímek – 38. T. Knotek. Rozhodčí: Cabák, Šindel – Beneš, Komínek. Vyloučení: 4:7, navíc Havel (Slavia) 5 min a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4300. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

VHK ROBE Vsetín: Málek (Gába) – Říha, Ondračka, Smetana, Š. Jenáček, Hryciow, J. Jenáček, Jerofejevs – Jonák, Venkrbec, Rob – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Pitule, Vítek – Berger, R. Vlach, A. Zeman. Trenér: Stantien.
HC Slavia Praha: Michajlov (Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, Havel, Duda – Doležal, Poletín, Ondráček – Machač, Žejdl, Kružík – Kafka, Knotek, Všetečka – Pšenička, Vlček, Brož. Trenér: Veber.

Šance na otevření skóre se na obou stranách objevily hned po úvodním buly, kdy Málka z mezikruží ohrozil Doležal, Michajlova zase otestoval domácí Půček. Vsetínští si následně vytvořili herní převahu, kterou díky dobré práci na brankovišti využil ve 4. minutě Vít Jonák. O chvíli později Valaši dobrý vstup do zápasu potvrdili, když to byl opět Vít Jonák, kdo ze vzduchu tečoval Říhovu střelu od modré. Neuběhly ani dvě minuty a Vsetínští se radovali potřetí. Tomáš Pitule poslal kotouč střelou z první k levé tyči po přihrávce Adama Hořanského. Slavia se ke slovu dostala až v závěru první dvacetiminutovky, kdy hrála přesilovou hru. Snížit náskok Vsetína mohl Brož, ale trefil pouze tyč.

Zkraje druhého dějství měli hosté další šanci na snížení, v přečíslení dva na jednoho se totiž ocitli Vlček s Kružíkem. Prvně jmenovaný překonal Málka ve vsetínské brance, ale puk skončil jen na brankové čáře, odkud jej odpálil domácí obránce. Pražané se dostali do tlaku, jenže jejich snahu přerušilo oslabení ve třech proti pěti. V této přesilovce byl nejblíže ke vstřelení branky Klímek, jenž pálil z levého kruhu. Skóre se ovšem měnilo až v 38. minutě, kdy Kucharczyk nedovoleně zastavil Pšeničku v brejku. Trestné střílení proměnil střelou do pravého horního rohu Tomáš Knotek.

Slavia také začínala třetí třetinu v početní výhodě, ale střely hostů postrádaly přesnost, případně končily na bránících hráčích Vsetína. Domácí zase trápil Michajlov, který se ve zmatku před svou brankou dobře orientoval. Davíd Vítek ovšem po konci přesilové hry recept na slávistického gólmana našel. Střelou přes obránce se v individuální akci prosadil k levé tyči. Náskok Valachů ještě navýšil střelou mezi betony Daniel Klímek, čímž svůj celek výrazně přiblížil k postupu do semifinále. Domácí už si svůj čtyřbrankový náskok pohlídali a nepustili soupeře do žádné větší příležitosti. Vsetín se tak může radovat z vítězství v rozhodujícím pátém čtvrtfinálovém zápase, v semifinále vyzvou Valaši Prostějov.