Přetahovaná se šťastným koncem, Vsetín doma udolal Slavii

Alena Ryšavá, Helena Hegeďová • 29.01.2022

Vsetín v sobotu vyzval soupeře na vlastním ledě. Na Lapač dorazila pražská Slavia a šlo o velmi vyrovnanou partii. Skóre otevřeli v první třetině domácí, hosté srovnali. Ve druhé části hry šli naopak do vedení hosté, domácí dorovnali. O zápasu rozhodla až poslední perioda, v níž Vsetín vstřelil vedoucí branku, na kterou ještě navázal dalšími dvěma trefami a udolal Pražany 5:2. Valaši si tímto poprvé v novém kalendářním roce připsali vítězství před svými fanoušky.

CHANCE LIGA - 42.kolo so 29.1.17:00
HC Slavia Praha
5:2(1:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Kucharczyk (Hořanský, Smetana), 28. Jonák (Pšurný), 50. Půček (Vlach, Š. Jenáček), 57. Rob (Jonák, Štach), 59. Půček (Jonák, Vlach) – 19. Havel, 28. Petrov (Doležal, Havel). Rozhodčí: Koziol, Ondráček – Hanzlík, Kráľ. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Štach, Hryciow, Říha, Šimon Jenáček – Jonák, Pšurný, Rob – Berger, Vlach, Zeman – Březina, Venkrbec, Pitule – Hořanský, Kucharczyk, Půček.
HC Slavia Praha: Michajlov – Barák, Veber, Hejda, Mikuláš Hovorka, Duda, Havel, Zelingr – Poletín, Žejdl, Vlček – Machač, Knotek, Kružík – Kern, Doležal, Petrov – Šteiner, Pšenička, Jaroslav Brož.

První třetině utkání mezi Vsetínem a pražskou Slavii vévodily nepřesnosti, které oběma celkům bránily ve větších gólových příležitostech. Neplatilo to však o sedmé minutě zápasu, kdy domácí bez problému přešli přes střední pásmo a Adam Hořanský našel svou přihrávkou volného Radima Kucharczyka na vrcholu levého kruhu. Druhý jmenovaný se trefil přesně do protějšího horního rohu.

Vedení Valachů mohli v přečíslení dva na jednoho navýšit Pšurný s Půčkem, ale zakončení skončilo pouze na pravém betonu brankáře Michajlova. Další šanci měli domácí v přesilovce, jenže ta se jim vůbec nepovedla. Ve vlastním oslabení unikl soupeři Hovorka, kterého v brejku zahákoval Berger. To už však byla obě mužstva v plném počtu, když Radek Havel zaskočil Málka skrytou bekhendovou střelou z pravého křídla. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Stejným výsledkem skončila také druhá třetina. Pražané nejprve vývoj zápasu otočili, když Málek vyrazil střelu od modré před sebe na hokejku Daniila Petrova, který se zakončením k levé tyči nemýlil. Vedení hostům ovšem dlouho nevydrželo, už po třiatřiceti sekundách se totiž na druhé straně ocitl v mezikruží Vít Jonák. Vsetínský kapitán vystřelil a Michajlov proti jeho pokusu vytáhl vyrážečku. Zákrokem ovšem dostal kotouč pouze nad sebe a následně puk zapadl i za brankovou čáru. Po střelecké stránce byli po první dvě třetiny aktivnější hráči Slavie, což potvrdili mimo jiné v závěru druhé dvacetiminutovky, kdy si v útočném pásmu vytvořili několik šancí.

Domácím naopak co do ofenzivy seděla třetí třetina, v které se velmi často ukazovali před Michajlovem. Hned u první velké šance domácích v této části hry byl Půček, který branku nejprve minul a následně trefil přípravného gólmana. Chvíle Romana Půčka ovšem přišla přibližně o sedm herních minut později, kdy akce Valachů opět přišla po rychlém protiútoku. Právě Půček po přihrávce Romana Vlacha z levého kruhu ranou bez přípravy z mezikruží propálil hostujícího brankáře.

Vedení Vsetínské ještě více povzbudilo. Štachova střela Michajlovovi propadla pod lapačkou k levé tyči, kde si s volným pukem a dorážkou neporadil Pitule. Dvoubrankového náskoku se Vsacané dočkali čtyři minuty před koncem základní hrací doby, když Luboš Rob z nulového úhlu zasadil kotouč do bližšího horního rohu. Slavia ještě v závěru zkusila hru bez brankáře, při níž vsetínské vítězství potvrdil Roman Půček.