Těší mě, že kluci mají smrtící slinu, říká o svých křídlech Radim Kucharczyk

Redakce • 16.03.2022

Valaši zvládli třetí čtvrtfinále, porazili Slavii na jejím ledě v prodloužení, a vynutili si rozhodující pátý zápas, který se uskuteční ve čtvrtek od 17:30 na Lapači. U dvou klíčových momentů, tedy gólu na 2:1 a 3:2, byl útok vsetínských odchovanců vedený zkušeným Radimem Kucharczykem. I díky jeho příspěvku jsou zelenožlutí rázem jednu výhru od semifinále. „Po pondělním zápase jsme si řekli, že musíme hrát v plném počtu. Dávali jsme si pozor na zbytečné fauly a bitky,“ líčí Kucharczyk.

Co ještě ve čtvrtém čtvrtfinále rozhodovalo?
Bylo důležité, že jsme okamžitě zareagovali na soupeřův gól. Čím dřív skórujete, tím větší výhodu máte na své straně. To Slavii trochu vzalo vítr z plachet. Ve třetí třetině to bylo o jednom gólu, který jsme dali my. Vedení jsme měli udržet, ale Slavia vyrovnala na 2:2. Zbytečně jsme tak zápas tahali až do prodloužení, kde to bylo vabank. Myslím, že jsme v závěru měli více sil, což šlo vidět i na počtu střel. Poté Pučis (Roman Půček) dobře zatáhl puk, Kelim (Daniel Klímek) si pěkně sjel a trefil to nádherně.

Jak vám bylo, když jste po šedesáti minutách nastupovali do dvacetiminutového prodloužení?
Nemůžu mluvit za kluky. Já jsem z kola zvyklý na vytrvalost a nevadí mi to. Mohl bych hrát třeba i dvě nebo tři prodloužení. Pamatuji si, jak jsme hráli v loňském play-off dlouhé prodloužení proti Vrchlabí. Také jsem po jeho konci nebyl nějaký vytuhlý. Čím déle se zápas hraje, tím se cítím lépe. Obecně jsme měli asi víc sil, přece jen Slavia má v nohou ještě předkolo. I tak jsme si však museli dávat pozor na brejky, na nějakou střelu.

V útoku vsetínských odchovanců s Romanem Půčkem a Danielem Klímkem na křídlech vám to v play-off znovu šlape, že?
Trochu mě překvapilo, že klukům jdou v play-off víc nohy. (smích) Obecně se totiž mladí hráči v play-off spíše vytrácí, tak to je. Ale tihle naopak zaberou a nějak nám to sedne. Je dobře, že jsme i teď zabrali. Těší mě, že kluci mají v play-off smrtící slinu. Ovšem bylo to o celém týmu, od brankáře po posledního útočníka.

Šéfujete tomuto útoku z pozice nejstaršího hráče hodně?
(úsměv) Jenom kluky trochu usměrňuji. Hlavně si říkáme, ať jsme silní na puku a něco si vytvoříme. Stačí tři dobré šance za zápas a dát z nich aspoň jeden nebo dva góly. V play-off máte za utkání dvě tři tutovky, víc ne, protože se hodně brání a je těžší se někam prodrat. Moc pěkných gólů nepadá. Zatím se nám to vždycky povedlo, věřím, že to tak bude pokračovat i dál.

O zkušených hráčích se říká, že jejich chuť do hokeje graduje právě v play-off. Pozorujete to i u sebe?
Ano. Přiznám se, že základní část od září do ledna se pro mě hodně vleče. V play-off mě to ale vyloženě baví. Jde o všechno, můžete někoho poslat na dovolenou, nebo naopak on vás. Jsem soutěživý, play-off mám rád.

Ve čtvrtek vás od 17:30 čeká na Lapači rozhodující pátý čtvrtfinálový duel. Co bude kromě vůle a zároveň disciplinovanosti rozhodovat?
Myslím, že to bude tradičně o prvním gólu. Kdo ho vstřelí, bude mít značnou výhodu. Věřím, že to budeme my. Také se těším na podporu fanoušků, mohlo by jít o návštěvnost sezony.