Zpátky do boje! Vsetín ve středu přivítá poslední Kadaň

Jan Tajzler • 12.11.2019

Reprezentační pauza skončila a Chance liga se znovu hlásí o slovo. Vsetín přivítá na svém ledě poslední tým tabulky SK Trhači Kadaň. V prostředí Lapače se nečeká nic jiného, než triumf domácích, avšak i Severočeši se dokázali postarat v minulém kole o překvapení, podaří se jim něco nečekaného dokázat i na Valašsku a nebo zelenožlutí naplní roli favorita? Pojďte na hokej, startujeme ve středu od 17:30.

Porazili Porubu, dokáží překvapit i Vsetín?

Tým, který je od začátku soutěžního ročníku odsouzen k roli outsidera. S tímto statusem se perou Trhači z Kadaně už více než dva roky. Na severu Čech si jsou moc dobře vědomi, že prvoligový hokej se ve městě drží i díky uzavření soutěže, které platí už třetí sezonu a dává klubu klid na práci. Trhačům se snažil v úvodu sezony dopomoci svými zkušenostmi i Vladimír Růžička, jenž působil v klubu jako konzultant. Bývalému reprezentačnímu kouči však bylo nabídnuto extraligové angažmá. Do Kadaně si našla cestu jiná hokejová legenda, jedná se o Petra Rosola, jenž by rád dopomohl Trhačům z poslední příčky tabulky.

Pojďme se podrobně podívat na bilanci 16. celku druhé nejvyšší soutěže. Produktivitu týmu táhne Roman Chlouba (7+9), s touto bilancí je zároveň nejlepším střelcem severočeského celku. Dvouciferného počtu kanadských bodů dosáhl také František Wágner (6+4). Další hrdina Kadaně je obránce Jakub Trefný (1+9). Další hráčům se však bodově příliš nedaří, což dokreslují i výsledky Severočechů, kteří si v rámci bojů v Chance lize dokázali připsat pouze dvě plnohodnotná tříbodová vítězství.

Vsetín se zvedá, proti Kadani by neměl zaváhat

Zelenožlutým se daří. Z posledních utkání se v rámci Chance ligy prezentovali čtyřmi vyhranými duely v řadě. Úspěch Vsacanů se dá očekávat také proti Kadani. Proti beznadějně poslednímu celku posledních sezon Valaši nikdy v domácím prostředí nezaváhali a mnohdy mu nasázeli vysoký počet branek, podaří se to i tentokrát?

Vsetín táhne do popředí tabulky Radim Kucharczyk (9+6). Stejný počet branek nastřílel také Vlastimil Dostálek, k tomu dvakrát asistoval. Daří se také oporám z loňského produktivního útoku celé soutěže Antonínu Pechancovi (4+10) či Vítu Jonákovi (7+6). Vsetínskou obranu pak drží Ondřej Slováček (2+13). Brankoviště střeží vyrovnaná dvojice David Gába - Ondřej Bláha, přičemž prvně jmenovaný vychytal poslední čtyři vítězné zápasy Vsetína.

Utkání mezi Vsetínem a Kadaní startuje v tradičních 17:30. Pokud zápas Valachů s posledním celkem tabulky nezastihnete přímo na Lapači, pak můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím podrobné textové onlajn reportáže a nebo si naladit přímý přenos skrze portál hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Kadaň: Neužil – Trefný, Eliáš, L. Chalupa, Poizl, Foltýn, Mert – Procházka, M. Zabloudil, Kůs – Chlouba, Koblížek, Čermák – Čech, Michnáč, Rindoš – Wágner, Homer, Müller – Z. Zabloudil.

Vsetín: Gába – Slováček, Kudělka, Dudáš, Hunkes, Jeřábek, J. Drtina, Holomek – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, L. Volf, Hořanský – Vítek, Šilhavý, Karafiát.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov