Zápisník Josefa Turka #12 - V kvádru na Liberec

Petr Vychopeň • 25.02.2008

V s e t í n - Flotila vsetínských dorostenců završila o víkendu plavbu základní částí a čeká na vypuknutí toužebně očekávaných bojů play off. „Liberec bude silný kalibr, ale my hráčům věříme. Uděláme vše pro to, aby jsme šli dál,“ vypráví Josef Turek, jehož mužstvo se nadobro usadilo na dvanácté pozici a tudíž vyzve Bílé Tygry hovící si na pátém místě. „Je to kádr s výborným útokem. Na to si musíme dát pozor,“ odtahuje Turek oponu za nejsilnější zbraní mančaftu ze severních Čech.

Celkem podstoupil Turkův kádr 46 duelů, z nichž vytěžil rovných 70 bodů. Předcházelo tomu dvacet tříbodových zisků, tři výhry po základní hrací době, čtyři zápasy s jednobodovou tečkou a devatenáct utkání prohraných. Konečné skóre se zastavilo na 147:146.

„Za výkony týmu v základní části bych chtěl hráčům poděkovat. Každé mužstvo si prošlo svou krizí, která neminula ani nás, ale tak už to bývá,“ popisuje Turek základní část, která má určité specifikum. „Co je ve Vsetíně extraliga dorostu a juniorů, byli po základní části poprvé lepší dorostenci!“

Páteční duel, aneb z Havířova s prázdnou

„Na tenhle zápas jsem z určitých důvodů neodjel, tudíž nemám velice co hodnotit. Pan Plachtovič tam byl beze mě a říkal, že to byla trochu nešťastná prohra, že kluci na body měli.“

První třetina souboje s Opavou se stala osudovou

„Sobotní výkon poznamenala první třetina, a to zejména její začátek. Ve 12. minutě už jsme měli na kontě čtyřbrankové manko, což pochopitelně nebylo vůbec lehké. První část už jsme ale dohráli bez inkasování a troufám si tvrdit, že další dvě dvacetiminutovky jsme tahali za správný konec provazu.

Byli jsme lepším týmem, utkání jsme pomalu ale jistě zdramatizovali. V 57. minutě se nám za stavu 4:5 nabídla ještě dvouminutová přesilovka pěti proti třem, ale s tou jsme naložili trestuhodně. De facto celé utkání to nebylo ono, protože nám o nic nešlo. Znali jsme jiné výsledky a dvanáctá příčka už pro nás byla jasná. V prvním kole play off změříme síly s Libercem.“

Liberec? Špičkový útok, na který si musíme dát pozor

„Tygři jsou letos dost silní. Mají hned po první Plzni nejlepší útok v extralize a přesně o čtyřicet vstřelených branek víc než my. Já jsem ale zastáncem toho názoru, že v play off může vyhrát kdokoliv. Je to dost i o štěstí, padají divné branky, rozhoduje psychika. Jednoduše hraje roli více faktorů než jindy.

Určitě bychom chtěli přejít první kolo, ale jsme si vědomi, že Liberec je silný kalibr. My si však musíme věřit. Kluci si připravili kvádra, všichni v nich přijdou na zápas a to včetně nás, trenérů. Jsme moc rádi, že jsme do play off postoupili.“

Předchozí díly:

Zápisník Josefa Turka #11 - Svoji filozofii nechceme měnit

Zápisník Josefa Turka #10 - A dost, takhle by to dál nešlo!

Zápisník Josefa Turka #9 - Úspěch v podobě jistoty play off nás moc těší

Zápisník Josefa Turka #8 - Dvě utkání plus nula bodů, rovná se špatný spánek