Vsetínští dorostenci si vyzkoušeli reprezentační kempy

Redakce • 10.07.2018

Nejen Roman Půček, ale i mladší bratr Jan nebo jeho spoluhráči z mladšího dorostu Stanislav Kunst a Boris Babeliak na sebe během loňské sezony na Vsetíně upozornili a zúčastnili se reprezentačních kempů do 16 let. Jan Půček a Stanislav Kunst v kempu České reprezentace a Boris Babeliak Slovenské. S jakými zážitky přijeli domů? Vedení klubu pilně pracuje na zlepšení situace v mládeži a úspěchy vsetínských mladíků se pomalu, ale jistě dostavují. Jen tak dále kluci!

Jan Půček

• útočník, levá hůl
  • narozen 8.3.2003 (15 let)
  • sezóna ELMD 2017/18, 32 zápasů, 27 bodů (15+12).

Absolvoval jsi reprezentační kemp, jak jsi se cítil, když jsi se dozvěděl o nominaci?
Byl jsem překvapený, ale hlavně šťastný, že jsem dostal možnost porovnat s kluky z celé republiky.

Jak taková akce probíhá? Jak dlouho trvá a jaký je denní režim?
Trvalo to celkově 5 dní. Od soboty do středy a co se týká nějakého denního režimu, tak ten byl vždycky daný do předu. Ale začínalo to všechno stejně budíčkem v 6.40 a večerkou ve 22.00.

Na co se kladlo důraz? S kolika trenéry na takové akci hráči pracují?
Velký důraz se kladl na vnímání a připravenost hráčů. A co se týká trenérů celkově byli čtyři. Potom ještě přijel jeden trenér tuším z Kanady, který se specializoval na krytí puku a bruslení.

Jaké máš z akce pocity? Myslíš, že se zúčastníš i dalšího kempu?
Tenhle kemp jsem si užil a je to pro mě dobrá zkušenost do budoucna. A jestli se dostanu na další kemp? Bylo by to fajn, ale těžko říct, byla tam velká konkurence. Uvidíme, jestli mě trenéři vyberou (směje se).

Stanislav Kunst

• obránce, levá hůl
  • narozen 9.1.2003
  • sezóna ELMD 2017/18, 38 zápasů, 18 bodů (1+17).

Když jsem se dozvěděl o nominaci, měl jsem velkou radost a byl jsem rád, že se 100 % přístup v trénincích a zápasech vyplácí.

Jak taková akce probíhá? Jak dlouho trvá a jaký je denní režim?
Akce trvala pět dní, za které jsme absolvovali 9 tréninků na ledě. První čtyři tréninky se nás snažili trenéři co nejvíc poznat a potom nás rozdělili do dvou skupin se kterými později pracovali odděleně.

Na co se kladlo důraz? S kolika trenéry na takové akci hráči pracují?
Důraz se kladl na intenzitu a provedení tréninků. Nejčastější cvičení byly založení útoku, obranné formace a hra na malém prostoru. Na ledě byli tři trenéři hráčů a jeden gólmanů.

Jaké máš z akce pocity? Myslíš, že se zúčastníš i dalšího kempu?
Akce se mi líbila, bylo to fyzicky velmi náročné. V nominaci na další akci budu doufat.

Boris Babeliak

• útočník, levá hůl
  • narozen 11.12.2003
  • sezona ELMD 2017/18, 37 zápasů, 21 bodů (10+11).

Když jsem se o nominaci dozvěděl byla to velká pocta absolvovat takový sraz v létě. Byl jsem rád i za to, že se potkám s klukama ze Slovenska. Jsme tam super parta.

Jak taková akce probíhá? Jak dlouho trvá a jaký je denní režim?
Akce začala pondělním ranním srazem. Trvala čtyři dny a během každého dne byl led. Měli jsme i suchou přípravu a po trénincích i kompenzační cvičení. Každý den nás trenéři testovali, jak na tom po fyzické stránce jsme. Dělali jsme shyby, bench press, ale i běhání. Chodili jsme i během volného času hrát se spoluhráči tenis nebo jsme trávili čas v hotelovém wellness. Na hotelu s námi byli i spoluhráči ze starších reprezentačních kategorií.

Na co se kladlo důraz? S kolika trenéry na takové akci hráči pracují?
Na srazu byli tři trenéři plus masér a kustod. Kladl se důraz hlavně na chování hráče po dobu takové akce. Trenéři si nás chtěli hlavně otestovat, jak na tom jsme a jak jsme pracovali po dobu letní přípravy.

Jaké máš z akce pocity? Myslíš, že se zúčastníš i dalšího kempu?
Z akce mám velmi dobrý pocit. Byli jsme super parta a pomáhali jsme si navzájem. Byl bych šťastný, kdybych se dostal i na hlavní srazy, ať už v srpnu na turnaj Red Bulls Salzburg nebo v prosinci na turnaj pěti zemí ve Švýcarsku.

Ukázka z programu kempu České reprezentace U16