Vsetín ve středu zajíždí na led rozjeté Slavie Praha

Jan Tajzler • 27.01.2020

Blíží se reprezentační pauza, která dá celkům v Chance lize poslední příležitost k oddechu před finišem sezony. Než se tak stane, zbývají odehrát dvě kola. Vsetín se v obou případech vydá na led soupeřů. Nejprve povede cesta zelenožluté party do hlavního města na půdu pražské Slavie, která hraje v mimořádné formě, když na svém kontě čítá šest vítězných zápasů za sebou. Podaří se Valachům potřetí v řadě na Pražany vyzrát? Průběh utkání budete moci sledovat od středečních 18:00.

Slavia jede, porazila téměř všechny

Titulek není zavádějící. Slavia se po poslední konfrontaci se Vsetínem rozjela na vítěznou vlnu, když postupně porazila dalších šest konkurentů ve skupině O pořadí v play-off. Řádění sešívaného celku neušel ani suverénní lídr z Českých Budějovic, právě zde se Slávistům podařilo ukořistit cenné vítězství 3:2. Do kompletní sbírky sedmi skalpů v řadě chybí Říhovým svěřencům ten vsetínský. Pražané to zkusí v domácím prostředí Edenu již ve středu.

Sešívaným velmi prospěl příchod Vítězslava Bílka, prvoligový rekordman se v pražském celku rychle zabydlel a v pěti duelech zaznamenal do sítě soupeřů již 7 přesných tref. Naposledy se o jeho umění přesvědčili v Havířově, kde k drtivému vítězství Slavie 7:2 přispěl hattrickem. Pozornost mu bude zcela jistě muset věnovat i vsetínská obrana. Slavia má však k dispozici další produktivní klenot, je jím Tomáš Šmerha, aktuálně druhý nejlepší střelec soutěže čítá na svém kontě 24 branek a 25 asistencí. Po Šmerhovi je nejproduktivnějším mužem pražské Slavie Filip Kuťák (16+21). Vyloučit nelze ani start Petra Vampoly (10+26).

Defenzíva Pražanů se již nějaký ten pátek opírá o zkušeného matadora Jana Nováka (5+16). Rozvlnit síť soupeřovy branky pak umí také Marek Ryzák (7+4) a podpořit produktivitu dokáže i Jindřich Barák (4+8). Jedničkou sešívaných je Martin Michajlov, s úspěšností zákroků na úrovni 92,62% uzavírá pětici nejlépe hodnocených brankářů Chance ligy. Záda mu kryje mladý talent Roman Málek, jenž už si letos proti Vsetínu také zachytal.

Vsetín se pokusí potřetí v řadě porazit Pražany

Valaši zvládli zvítězit ve dvou po sobě jdoucích utkání za plnohodnotný tříbodový zisk a momentálně se dělí o 2.místo společně s přerovskými Zubry. K osamostatnění na kýžené pozici je však třeba nadále pokračovat ve vítězném tažení. Vsetínští poslední dva vzájemné zápasy se Slavii pokaždé ovládli, když nejprve v Edenu dokráčeli za triumfem 5:3 a v domácím prostředí Lapače demonstrovali svou sílu 6:2. Nyní však čeká na Valachy rozjetý soupeř, který bude mít navíc výhodu domácího prostředí.

Do pondělního utkání s Chomutovem stále nemohli trenéři Dopita s Jenáčkem počítat s oporou týmu Radimem Kucharczykem. Na marodce nadále zůstává také ofenzivně laděný obránce Ondřej Slováček. Přesto se Valachům podařilo utkání s Piráty zvládnout na výbornou, což dokazuje i vychytaná nula brankáře Ondřeje Bláhy, jenž si své statistiky vylepšil nad úroveň 90% úspěšností zákroků.

Valaši budou o potřebné body bojovat v pražském Edenu ve středu od 18:00, utkání můžete sledovat v podrobné textové onlajn reportáži a také v přímém přenosu skrze portál hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Slavia Praha: Michajlov – J. Novák, Hejda, Veber, P. Hořava, Valík, Barák, Hovorka – Šmerha, Kuťák, M. Ondráček – Bílek, Vrdlovec, J. Doležal – Šteiner, Kubík, Vlček – Kohút, Kubica, Furch.

Vsetín: Bláha – Smetana, Ondračka, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow, Hunkes – Jonák, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Dostálek – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Karafiát.