Vsetín míří do Poruby vol. 2

Filip Bazala • 07.12.2012

Vsetín zajíždí již k pátému měření sil s ostravskou Porubou. Po středeční prohře 3:2 trenér Viktor Hlobil věří, že tentokrát jeho tým bude brát všechny body za vítězství. To je klidně možné, protože ve středu v Porubě Vsetín prohrál poprvé od loňské sezóny. Týmu už by měl být k dispozici kapitán Daniel Vaněk. Přijeďte na utkání povzbudit naše hokejisty a spojte hokej třeba s výletem do Ostravy. Zápase se hraje 8. 12. 2012 od 17:00.

Valaši po dvou utkáních s Porubou utržili tři body. V posledním utkání na ledě ostravského klubu stáhli sice manko dvou branek, ale domácí tým brankou v podání Holuši se dostal opět do vedení, na které Vsetín už odpověď nenašel. V sobotu svěřenci trenéra Viktora Hlobila mohou složit reparát. „Ve středu nám nevyšla první třetina, která možná rozhodla celé utkání. Chybělo nám potřebné štěstíčko, neproměnili jsme nájezd, měli řadu vyloučení a navíc nás trápí marodka. Přesto jsme ve druhé části dokázali srovnat, měli jsme šance, ale neproměnili. Nemůžeme stále vyhrávat nad stejným soupeřem, přesto věřím, že v sobotu v Porubě opět urveme všechny body,“ řekl po prohraném utkání 3:2 s Porubou trenér VHK.

Oproti středečnímu zápasu by měl už být k dispozici Daniel Vaněk, který se nemohl výjimečně utkání účastnit kvůli neodkladným pracovním povinnostem. Petr Hruška zase přetrpěl virózu, ale už trénuje a i on by v sobotu měl hrát. Naopak visí otazník nad startem Jiřího Fardy, který má po posledním zápase nastřelenou ruku a také trpí menší virózou, ale slovy beka s číslem 96: „Zkusím to i přes zdravotní potíže, chci hrát!“ Počínaje sobotou čeká vsetínské muže ve dvanácti dnech šest zápasů, což je velká porce pro borce, kteří musí mimo hokej vydělávat peníze i nějak jinak. Vsetín zatím drží sedmé místo v tabulce, které pro vedení i hráče zdaleka není tím, co by si představovali. Proto v sobotu musí Valaši naplno bodovat a udělají proto vše.

HC RT TORAX Poruba: Zopakuje středeční vítězství?

Ostravská Poruba po posledním zápase s Valachy slaví úspěch v podobě poražení vsetínského celku na domácím ledě, což se jim podařilo od začátku předešlé sezóny i s tou letošní prvně. Zápas měl velmi podobný průběh jako na Lapači. Poruba vedla o dvě branky, ale náskok nakonec opět přišla. Jediný rozdílem bylo tentokrát to, že ve třetí třetině Ostravané vstřelili vítěznou branku a utkání dotáhli do vítězného konce. „Zatím se nemůžeme vyvarovat hrubých individuálních chyb, často nehrajeme zodpovědně a zkušení soupeři pak využijí kdejakého zaváhání. Musíme hrát ze zabezpečené obrany, nemůžeme očekávat střelecké hody,“ řekl po posledním utkání s Valachy střelec vítězné branky Holuša.

Domácí Poruba nejspíš příliš změn do dalšího střetnutí nechystá. Opět se dá očekávat dobrý vstup do utkání z pohledu Ostravy. V tomto ohledu se domácím proti Vsetínu daří. Ve třech ze čtyř letošních střetnutí šla vždy do vedení 2:0, dvakrát nakonec ještě dokázal zvítězit Vsetín. Uvidíme, jak tomu bude na popáté v sezóně. Na straně Poruby se v útoku nejvíce daří výbornému Martinu Bučkovi (13+10). Mladíci Petr Seidler (5+12) a Rostislav Vaněk (6+10) za nejproduktivnějším hráčem týmu už trochu ztrácí. Z obránců jsou nejproduktivnějšími hráči čtyřicátník Rudolf Wolf (3+5) a mladík Lukáš Hruzík (3+5). Radek Tihlář je dle našich informací stále zraněný a do utkání se Vsetínem by měl opět nastoupit Michal Gleich, který ovšem chytá taktéž velmi dobře. Dle sázkových kanceláří budou v zápase mírnými favority domácí, na které je vypsán kurz 2,00. Výhra Valachů byla vypsána na kurz 2,25 a remíza na 4,30.

Předpokládané sestavy: Vaněk a Petr Hruška jsou zpět

Vsetín: Plšek (Hromada) – Vrána, Vrba, Farda, Žák, Vodák, Tichý, Tesařík – Mikšovský, Vaněk, Zúbek, Holík, Vítek, Hruška P., Hruška O., Brezáni, Kubo, Podešva, Kajaba, Korčák.

Poruba: Gleich (Rudl) – Wolf, Hruzík, Šindelář, Prokop P., Prokop L., Slavík, Axman, Zientek – Krayzel, Seidler, Buček, Galajda, Pavlačka, Vaněk R., Holuša, Sedlář, Hašek, Vrána.