Venkovní zápasy nám letos nejdou, ví obránce Farda

Michal Veselý • 26.09.2010

Zápasy na venkovních zimních stadionech, to letos zatím není silná stránka hokejistů VHK. Kromě výhry na ledě Uherského Hradiště schytali Valaši tři debakly. Poslední na ledě Přerova, kde prohráli 7:1. „Do půlky zápasu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ale druhou půlku jsme totálně nezvládli a to se také projevilo v konečném výsledku,“ hodnotí zápas obránce Jiří Farda.

„Zápas s Přerovem jsme vyloženě nezvládli. Venkovní zápasy nám v letošní sezóně vůbec nejdou, proto jsme šli do zápasu s tím, že musíme odehrát první třetinu bez obdrženého gólu a hlavně bez vyloučení. Což se nám nepovedlo a odehráli jsme půlku třetiny v oslabení. To se nám nesmí stávat. Přerov má kvalitní kádr, přesilovky umí a také to nám to v první třetině ukázal, kdy jednu z přesilovek využil. Ve druhé třetině jsme dvakrát inkasovali po našich chybách a hra se nám sesypala. Do půlky zápasu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ale druhou půlku jsme totálně nezvládli a to se také projevilo v konečném výsledku,“ hledá příčiny porážky Jiří Farda.

Příčiny venkovních nezdarů se zdají být jasné, špatná koncovka a neustálá hra v oslabení. „Výsledky už ani v přípravě nebyly ideální. V prvním kole jsme myslím odehráli slušný zápas s Havířovem, který dopadl, jak dopadl, ale v ostatních utkáních se nám vůbec nedaří. Na úvod sezóny jsme dostali těžký los, přesto by naše hra i výsledky měli vypadat úplně jinak. Máme velký problém s proměňováním šancí, střílíme velmi málo branek. Dokážeme i venku hrát poměrně vyrovnané zápasy ale v momentě, kdy obdržíme rychle dva góly, se naše hra celá sesype. Tohle se nám nemůže stávat. Musíme začít hrát jednoduše, zodpovědně a disciplinovaně. Věřím, že tento tým má mnohem větší kvalitu než jsme předvedli v dosavadních utkáních, a že se naše hra v dalších zápasech zlepší a budeme stoupat tabulkou na místa, na která patříme,“ věří mladý obránce.

A co se děje po dalším debaklu v kabině hokejistů Valašského hokejové klubu? „Určitě bych to nenazval bouří. Trenéři po zápase už jen zhodnotili náš výkon způsobem, co udělat s tím, aby se naše výkony zlepšily. Trenéři i my hráči víme, že situace je špatná a musíme se z toho nějak dostat. Každý musíme začít sám od sebe, je potřeba si to mezi sebou vyříkat a začít na sobě poctivě pracovat. Věřím, že se nám to v dalších utkáních povede,“ burcuje na dálku své spoluhráče Farda.

Talentovanému obránci dělají radost jeho mladší následovníci – starší dorostenci VHK. „Dorost hraje velmi dobře, myslím, že má na tom velký podíl Jack (Luboš Jenáček), klobouk dolů, co s těmi kluky dokáže udělat,“ říká závěrem bek Farda.